Skocz do zawartości

F10 Individual 528i Xdrive


deejay79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

masz xdrive który z tego co czytam potrafi wariować przy różnych oponach, lepiej odpuść temat assistance wystarczy :) a jak juz bardzo chcesz to kup całe koło ale chyba nie wejdzie 17 w miejsce zapasu
gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
masz xdrive który z tego co czytam potrafi wariować przy różnych oponach, lepiej odpuść temat assistance wystarczy :) a jak juz bardzo chcesz to kup całe koło ale chyba nie wejdzie 17 w miejsce zapasu
Masz na myśli zaprzeczanie instrukcji BMW F10? Nie wspominając o tym jak z fabryki wyjeżdżają.

oQz7cxH.png

Ta legenda już dawno się zdezaktualizowała. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz xdrive który z tego co czytam potrafi wariować przy różnych oponach, lepiej odpuść temat assistance wystarczy :) a jak juz bardzo chcesz to kup całe koło ale chyba nie wejdzie 17 w miejsce zapasu
Masz na myśli zaprzeczanie instrukcji BMW F10? Nie wspominając o tym jak z fabryki wyjeżdżają.

oQz7cxH.png

Ta legenda już dawno się zdezaktualizowała. ;)

 


ale kolego dojazdówka jest węższa niż reszta opon, pewny jestes że xdrive dobrze to zniesie ? ja xdrive nie mam ale jak czytam na grupie F10 problemy to ten układ jest dość wymagający

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ok, wybaczcie. Z wąziutką dojazdówką można by się zgodzić. :)

Choć z drugiej strony ile się przejedzie na takiej dojazdówce. I z jakimi obciążeniami dla xdrive. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Może się ujawnię, szkoda stracić taki opis cyklu życia auta ;) Jestem nowym właścicielem tego auta, także witam się przy okazji. Myślę, że będę kontynuował temat, ale to już chyba we własnym wątku (?).

 

Gratulacje, można powiedzieć że auto zostaje w rodzinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czas o sobie przypomnieć... Z autkiem lada dzień miną mi 2 miesiące, zrobione jakoś 3 tysiące kilometrów. Ponad tydzień temu w końcu znalazłem chwilę by ją umyć i zrobiłem dla siebie kilka zdjęć ;)


2yYwlPJ.jpg


Olej i filtry czekają już na odpowiedni moment.

Męczyłem się niby z dość błahym, ale irytującym problemem. @deejay79 włożył do auta panel rozszerzony, co mnie nie dziwi ;) , ponieważ oryginalny to biedny, że aż piszczało, ale był z nim problem, który opisałem tutaj: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=390984

W dniu dzisiejszym w aucie zawitał "nowy" panel klimatyzacji, ponieważ poprzedni był uszkodzony oraz źle zakodowany. Nowy panel zamontowany, zakodowany, śmiga aż miło :)


znzbn0r.jpg


Przy okazji, poprzedni panel został poddany amatorskiej sekcji zwłok. Operacja się udała, pacjent zmarł. :clap: Podejrzewałem jakieś upalenie i niekontakt na płytce, ale nic nie dojrzałem. W razie co, mam części zamienne :8)


6v6wrGu.jpg


NyznA3U.jpg


HYoCQtT.jpg


DUjvFpe.jpg


Jeździmy dalej ;) i czekamy na lepszą pogodę, żeby zadbać "troszkę" bardziej o auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to mała aktualizacja w wątku. Sobota była pracowita, w trzech autach trzeba było zrobić wymiany olejów... Także wpadł serwis olejowo-filtrowy - przebieg 183 k km.

I jedziemy dalej ;)


EkevCOj.jpg


Przy okazji delikatnie "odkurzyłem" pod maską.


wLfRLNo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie widać całą historię auta w jednym wątku :) Gratki zakupu, a ten individual w środku extra jest. Jak w tamtych latach zamawiałem X6 to chciałem ten pasek na kierownicę, ale dopłata była okrutna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, dlatego kontynuuje ten wątek. Jak byłem na innych forach to tworzyło się po prostu nowy, własny wątek. Dzięki :) Kierownica niespotykana, a tak jak napisałeś, dopłata była okrutna. Spojrzałem w wydruk z momentu zakupu "nówki" - 3 tysiące z groszami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cześć. BMW ostatnio przeszła "mały teścik" i przejechałem się nią na narty do Włoch, tydzień temu wróciłem. Trasa Niemcy - Austria - Szwajcaria - Włochy. Oczywiście podróż w obydwie strony przebiegła bez problemu oraz w komfortowych warunkach. Boli brak kodu S465, przez co podróż we dwie osoby z nartami/deskami jest obligatoryjna z jazdą z boxem na dachu. Trzeba było się ograniczać, choć jadąc spokojnie i powoli, spalanie wyszło nie tak źle (jestem przyzwyczajony do diesla, ponieważ to moje pierwsze auto na benzynę :mrgreen: ).


GFfjjRl.jpg


rfCZzaM.jpg


uqYgS0f.jpg


No i spalanko na koniec. Oczywiście z trasy w dwie strony, na miejscu w sumie nie jeździłem, oprócz dwóch, małych, krótkich przejażdżek.


H7NVx9Q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kontynuując działania poprzedniego właściciela, brnę dalej - tym razem padło na odświeżenie karoserii oraz zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną AQUA Coating 9H. Przy okazji intensywnego weekendu wpadła mała traska ZS - Nysa - Wałbrzych - ZS. Parę zdjęć poniżej. 50/50 ani zdjęć lakieru nie robiłem, bo nie było czego - ingerencja praktycznie nie była wymagana, lakier był w doskonałej kondycji, choć teraz jest w jeszcze lepszej ;)


Lakier i plastiki - AQUA Coating 9H

Felgi - CarPro Dlux


wiqfiQ6.jpg


RRLPH20.jpg


Y5aTFjx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przyszedł czerwiec, przyszły kolejne zmiany... Tym razem padło na zmianę kół z oponami letnimi oraz przyciemnienie przednich szyb. Z racji tego, że sporo jeżdżę poza granice naszego kraju, nie mogę ich śmieniać za mocno, więc w każdym aucie kleję przednie boczne szyby "jedynką". Komfort jazdy, szczególnie latem zmienia się diametralnie. Zmiana kół bardzo mocno zmieniła odbiór auta w kwestii estetyki. Auto zmieniło się na ogromny plus.


7Z4Aji1.jpg

 

Hej. Jaki dodatek do oleju stosujesz? i co on daje? pzdr.

 

Do świeżego oleju dolewam Archoil 9200v2, co robił również poprzedni właściciel, na przemian z innymi dodatkami. Zmniejsza on tarcie, regeneruje powierzchnię metalowe, ma również właściwości czyszczące. Zwiększa również ochronę przed zwiększonym zużyciem.

Do paliwa dodaje natomiast Archoil 6900-P MAX. Poprawia smarowanie w paliwach (szczególnie premium, które są suche), czyści i zapobiega nadmiernemu powstawaniu nagaru. Niższego spalania nie zauważam, ważne by chronił i zabezpieczał układ paliwowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Serwisowa aktualizacja :) Przy aucie nic się zbytnio nie dzieje, doba jest za krótka, na szczęście w końcu znalazłem chwilę czasu na mały serwis. Poniekąd wymagany, ponieważ coś wyświetliło się na czerwono... I cyferki dawały już o sobie znać. Mimo, że auto więcej stoi niż jeździ, zrobiliśmy już razem 14 000 kilometrów, radość z jazdy niezmienna :8)


AZzR15R.jpg


Myślałem, że to nieusunięta inspekcja po przedwczesnej zmianie przednich hamulców przez @deejay. Jednak okazało się, że to remont mojej drogi dojazdowej postanowił narobić małych szkód. Na szczęście wcześniej zaopatrzyłem się w nowy czujnik ATE. Dziwnym jest fakt, że aby usunąć inspekcję przednich okładzin hamulcowych, trzeba "zrzucić" hamulec ręczny. Ile ja przez to czasu zmarnowałem... :mad2: Pomijając już fakt, że aby usunąć jakąkolwiek inspekcję hamulców w BMW trzeba zmienić czujnik zużycia klocków.

Przy serwisie filtrowo-olejowym wpadł standardowy zestaw, bez dodatku archoila, ponieważ postanowili sobie zrobić urlop ;) Kolejna zmiana przy równo 200 000km.


zu3iPKm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.