Skocz do zawartości

F10 Individual 528i Xdrive


deejay79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Przeglądałem twój temat o tym jak pięknie prowadzisz swoją BMW 528 i chciałbym podpytać o mały szczegół. Zauważyłem że zmieniłeś małe pokrętło idrive na większe, jak widzę dobrej jakości. Czy możesz zdradzić to źródło. Ja niestety kupiłem ma aliex.. i przyszedł szmelc, choć na zdjęciach było dokładnie jak u ciebie.

Możesz kupić oryginalne większe.

Jeśłi masz produkcje od 07/2012 to wymiana p&p,

Jeśli do 07/2012 to trzeba kabelki przerobić ale tez pasuje i dziala bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przeglądałem twój temat o tym jak pięknie prowadzisz swoją BMW 528 i chciałbym podpytać o mały szczegół. Zauważyłem że zmieniłeś małe pokrętło idrive na większe, jak widzę dobrej jakości. Czy możesz zdradzić to źródło. Ja niestety kupiłem ma aliex.. i przyszedł szmelc, choć na zdjęciach było dokładnie jak u ciebie.

Możesz kupić oryginalne większe.

Jeśłi masz produkcje od 07/2012 to wymiana p&p,

Jeśli do 07/2012 to trzeba kabelki przerobić ale tez pasuje i dziala bez problemu.

 

Zdradzisz o jakie przewody dokładnie chodzi, chętnie się tym pobawię. Jak coś to może być PW


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może jednak da się bez przekłądania kabli. U mnie 11/2011 jest złącze 4pin

takie https://allegro.pl/oferta/bmw-m5-f10-idrive-touch-kontroler-9286699-8924315303

a na alle.. są wersje z dużym pokrętłem również 4pin

https://allegro.pl/oferta/bmw-2-f22-idrive-touch-kontroler-9350724-8924495243

powinno być P&P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może jednak da się bez przekłądania kabli. U mnie 11/2011 jest złącze 4pin

takie https://allegro.pl/oferta/bmw-m5-f10-idrive-touch-kontroler-9286699-8924315303

a na alle.. są wersje z dużym pokrętłem również 4pin

https://allegro.pl/oferta/bmw-2-f22-idrive-touch-kontroler-9350724-8924495243

powinno być P&P

 

Do 07/2012 byl CAN1

Po 07/2012 był CAN2.


Jesli tak, to wystarczy w gateway przepiac kable chyba z 50 i 51 na 48 i 49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przyszedł czas na oliwkę . Na blacie 167 tyś .

Ogólnie bezrobocie przy aucie i nuda . W Następnej kolejności wlecą nowe głośniki do tylnej półki od HiFi Pro , ale czekam jeszcze na wysokotonowe do kpl. Powoli też przymierzam się do zakupu wzmacniacza 4-kanałowego , aby to wszytko ładnie napędził , najlepiej z funkcją auto turn on , może ktoś coś poleci jak m sprawdzone :wink:


6ab67942bf291737.jpg

54b44b9d69ce463e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W zeszłym tygodniu auto przeszło przegląd techniczny bez uwag.

Bardzo mnie interesowały parametry i analiza spalin po ostatnich chemioterapiach , ale nie ma co sie martwić jest bdb , nawet kolega diagnosta był w lekkim szoku , tak samo stan tylnych amorków w normie . :wink:



13f33dab4eadbb44.jpgfcd7dca8c32d6d3f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mały up.


Z racji trochę większego luzu na warsztacie, ogarnąłem sobie trochę nagłośnienie w aucie.

Przyszedł czas na montaż głośnika średniotonowego i twittera. Gwizdek zakupiony oryginalny, a średni firmy Audio System jak i reszta głośników . Do kpl została dokupiona oryginalna maskownica w deskę z wersji HiFi Pro . Rożnica w odsłuchu na duży + :)


5cbceddcd35d6de4.jpg

 

Właśnie dodałem tweetery i różnica jest kolosalna. Widzie ze dodałeś środkowy głośnik u siebie. Od razu korci mnie żeby zrobić środek tez u siebie. Czy jest oryginalna instalacja do podpięcia głośników? Jeżeli nie to gdzie podpiąłeś.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A co ma się dziać, silnik czysty w środku, a o zamulaniu tu nie ma mowy, normalna spokojna jazda bez szaleństw.

Ile razy podczas takiej jazdy obroty wskoczą do końća skali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie rozumiem do czego zmierzasz, ja nie katuje żadnych swoich aut, mam lekka nogę, nie bawi mnie już agresywna jazda. Wyjeździłem się już w swoim życiu na tyle, że teraz delektuje się jazdą.

Nie mówie o skrajnościach, które nazywasz katowaniem.

Każdy oczywiście ma swoją szkołę ale uważam że jak temp oleju jest odpowiednia to nie ma problemu by chociaż raz dziennie obrotomierz zbliżył się do czerwonego pola.


Moze dlatego nie potrafie uzyskac takich wynikow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.