Skocz do zawartości

bmw e90 opony + bład


Rekomendowane odpowiedzi

Przecież pisałem, że szukałem. Ciekawe po jakim haśle taki post znaleźć jak jego autor nie użył żadnych słów mogących wskazać na problem.

Także ten temat mi nie wyskoczył w wynikach. Nie ważne z resztą.

 

Lepsze wolę na przód bo tylne są do wykończenia. A teorie odnośnie zakładania lepszych opon są oczywiście dwie i można się spierać jak diesel vs benzyna ;-)

Niedawno królowała teoria, że lepsze opony na oś napędową. Teraz podobno, że wręcz przeciwnie bo oś napędowa zawsze się jakoś wybroni napędem, a oś bez napędu broni się tylko dobrą oponą.

 

Idę sprawdzić jeszcze raz. Może się uda zainicjować jednak w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...

Odgrzeje temat, bo mam problem z systemem RDC.

Zmieniłem koła z 17" na 18" i po wymianie mam błąd "awaria wskaźnika ciśnienia opon". Gdy włączę inicjalizację, mam cały czas status: "trwa inicjalizacja RDC.." Po przejechaniu kilkunastu kilometrów pojawia się wspomniany błąd.

Próbowałem już chyba wszystkiego. Dwa razy ustawiałem ciśnienie w kołach (na 2 różnych przyrządach) - przód 2.2 ; tył 2.4

Inicjowałem kontrole na idealnym 2 kilometrowym odcinku prostej drogi, kasowałem wcześniej błąd i zawsze efekt jest ten sam. Nie mam błędów z czujników abs

Ktoś ma jakiś pomysł? może da się w ogóle wyłączyć system przez ncs ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem ten sam problem czerwona kontrolka kapcia sie mi zapaliła po wymianie opon i myślałem że wulkanizator coś uwalił bo run flaty ciężko się naciągaja. Byłem u mechanika i na kompie nic nie pokazało a wydałem 20 funtów :mad2: . Dopiero w tym temacie uzyskałem odpowieź na mój problem.

Dzięki Wielkie Panowie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat, bo mam problem z systemem RDC.

Zmieniłem koła z 17" na 18" i po wymianie mam błąd "awaria wskaźnika ciśnienia opon". Gdy włączę inicjalizację, mam cały czas status: "trwa inicjalizacja RDC.." Po przejechaniu kilkunastu kilometrów pojawia się wspomniany błąd.

Próbowałem już chyba wszystkiego. Dwa razy ustawiałem ciśnienie w kołach (na 2 różnych przyrządach) - przód 2.2 ; tył 2.4

Inicjowałem kontrole na idealnym 2 kilometrowym odcinku prostej drogi, kasowałem wcześniej błąd i zawsze efekt jest ten sam. Nie mam błędów z czujników abs

Ktoś ma jakiś pomysł? może da się w ogóle wyłączyć system przez ncs ?

 

pozdrawiam

 

Jak mowil Rufio masz wersje amerykanska, kraj gdzie cisnienie w oponie jest mierzone poprzez system RDC

Przy wymianie kol musisz dokupic wentyle specjalne do czujnikow cisnienia, oraz czujniki cisnienia i do kazdego kola nadajnik ktory sie komunikuje z twoim samochodem. Mozna to zrobic w kazdym sklepie sprzedajace czesci BMW chyba oprocz ASO :)

potem musisz zakodowac nowy nadajnik.

 

To droga impreza bo 4 X czujnik + 4 x wentyle + 4 x nadajnik + kodowanie to jakies 1500 zl razem ale jezeli nie wyrzuciles poprzednich kol to masz wszystko co trzeba wystarczy przelozyc.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze niezbędne jest przejechanie przynajmniej kilkunastu metrów po resecie. Przecież komp musi z czegoś wziąć dane o średnicy opony.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak wspominali koledzy wcześniej, mam system mierzący ciśnienie w oponach RDC ze względu na wersję US.

 

Czujników do nowych felg nie kupowałem bo to zbyt droga impreza, a używek brak, ze starych kół też nie przekładałem bo zostawiłem je na zimówki.

Problem załatwiłem inaczej, a mianowicie usunąłem z wyposażenia klucz odpowiadający za RDC, wymontowałem moduł który znajduje się w prawym tylnym nadkolu i przekodowałem CIC. Teraz brak błędów, a na kompie pokazuje system RPA

 

wszystko dzięki wskazówkom kolegi _Przemka_ któremu dziękuję i którego polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem wcześniej że masz wersję USA.

Najważniejsze że rozwiązałeś problem :cool2:

(wracam do słuchania U2 - Song for Innocence)

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!!!!

Mam BMW E90 320d 2005r. Wyskoczył mi błąd od czujnika opon, wyswietla się duzy znak zapytania w nawiasie w "ząbki" (tak mi jest to najprościej opisac, choć może brzmi trywialnie). Pokazuje się także na ekranie wiadomość ze cos się dzieje z oponami i należy jechać max 80k/h oraz udac się do najbliższego serwsu.

Mąż próbowal wielokrotnie go usunąć lecz bez skutku. Na progu znajduje się jakiś kod, który należy wpisac, problem w tym ze nie wiemy gdzie go wpisac i jak to rozgrysc.Ten znak zapytania wyswietla się caly czas przy uruchomionym silku a nawet zapłonu pomiędzy zegarami predkosciomierza i obrotow,moge jedynie zlikwidować te dluga informacje z ekranu jednak pozostaje ona nadal na pasku dolnym ekranu.

Opisałam to najprościej jak mogłam, mąż był już na komputerze jednak nic nie wykazal, a facet stwierdził, ze trzeba jechać na bardziej dokładny.

Może ktoś z was wie jak to rozgrysc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wejść w komputer za pomocą lewj manetki odszukać informację dotyczącą opon i skasować poprzez przytrzymanie przycisku BC.

Ja tak zrobiłem jak mi wyskoczyła informacja o zbyt niskim ciśnieniu w oponach. Tylko, że u mnie pojawił się wykrzyknik a nie znak zapytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wejść w komputer za pomocą lewj manetki odszukać informację dotyczącą opon i skasować poprzez przytrzymanie przycisku BC.

Ja tak zrobiłem jak mi wyskoczyła informacja o zbyt niskim ciśnieniu w oponach. Tylko, że u mnie pojawił się wykrzyknik a nie znak zapytania :)

Odszukać tym przelacznikiem gora-dół a później zresetować tym z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie nawias w ząbki tylko koło, a ząbki na dole oznaczają "flaka" :) W zależności od czujników jakie masz, albo masz rozjazd w wartości ciśnień pomiędzy poszczególnymi kołami przez co ich prędkość obrotowa jest różna, albo ciśnienie w co najmniej jednej oponie jest inne niż podczas ostatniej procedury resetu. Domyślam się, że nigdy tego nie robiliście, skoro temat teraz dopiero wypływa, więc czujników bym tu nie winił, robią swoje i wyrzucają błąd, a że temp. spadła to i ciśnienie w oponach się zmieniło. Proponuję: napompować koła do wartości zgodnych z naklejką na słupku i wykonać reset. Przeskakujesz pokrętłem na kierunkowskazie na symbol opony. Samo przytrzymanie przycisku BC nie wystarczy, trzeba go trzymać przez kilka sekund następnie puścić i wcisnąć ponownie na kilka sekund, pojawia się kwadracik z "ptaszkiem" i wtedy dopiero mamy wykonany poprawnie reset.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd niestety nie pojawił się teraz, wiec to nie ma nic wspólnego ze zmiana temp. Opony również pompujemy do wartości zgodnych ze słupkiem i pierwsze co to były sprawdzane opony. Zreszta sa wymienione na zimowki, a problem pojawil się latem i od tego czasu nie możemy się go pozbyć. Pomimo odwiedzania roznych specow, nikt nie wie co zrobić. Polecono nam usunąć czujniki z opon i wozic w zapasówce co wydaje się nam dziwne i trochę niebezpieczne.

Zastanawia mnie tylko, po co sa kody na progu drzwi??? Czy wlasnie on nie sluzy do kasowanie błedow??? Sprobuje jutro z tym BC i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acheron dzięki bardzo za filmi, rzeczywiście przydatny.Niestety robiłam tak ale mi nie wyswietla się napis RESET i tu jest pies pogrzebany. Teraz wyswietlil mi się jakiś kod ICC-163 (chyba dobrze zapamietalam) i następnie napis SERVICE. Masakra jakas z tą moja Niunia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie nadal nie mogę opanować tego problemu. Robie dokładnie jak w roznych filmikach pokazuja, z tym ze ja nie mam napisu RESET!!!

Mam podobny problem jak ten kolega z filmiku https://www.youtube.com/watch?v=Uon8zaWix2c

Jednak u mnie jest komunikat TYRE PUNCUTRE czy cos takiego , na pewno nie PRESSURE.

Wiecie może o co chodzi??? Dlaczego ja nie mam tego cholernego RESET???? :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszyscy kierują Cię do zegarów, a w pierwszym mailu wspomniałaś o ekranie. Domniemam, że masz wersję z nawigacją i dużym ekranem na środku deski rozdzielczej.

W takim razie reset czujników opon powinnaś wykonać właśnie na tym ekranie.

Spróbuj wykonać procedurę pokazaną na tym filmiku:

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku dziękuję Ci ogromnie,ponieważ po wielu,wielu próbach wkońcu udało się!!!!! :-D

Jako jedyny poradziłeś mi wejść w menu na ekranie :clap: wiec tak zrobiłam i mam problem z głowy. Jednak ja musiałam wejść w RPA i to aktywowałam,jeżeli wiesz co to znaczy to proszę powiedz.

Pozdrawiam i dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że wszystko się udało :)

Co do skrótu RPA to prawdopodobnie jest od Reifenpannenanzeige, czyli w wolnym tłumaczeniu wskaźnik ciśnienia/przebitej opony.

Niektóre auta (prawdopodobnie zależy to od języka menu) mają FTM, czyli z angielskiego flat tyre monitor.

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.