Skocz do zawartości

Podmiana reflektorów w G20


delos

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, leasing wcale nie wynika z "klękania przed bankami", a właśnie z chłodnej kalkulacji, samochód to nie inwestycja a narzędzie, za które płaci się abonament jak za telefon, po 3 latach i tak bierze się nowe. 10000zł to dla każdego jest dużo, jednak przewaga leasingu polega na tym, że się tego nie czuje, bo i tak jest to częściowo przerzucone na kolejnego nabywcę. Sugerowanie, że leasingobiorcy konfigurują samochody bardziej efektownie (czyli z naciskiem na lans), niż efektywnie (czyli pod kątem użytkowym) jest w tym przypadku wyjątkowo nietrafione, ponieważ kupowanie golasa ze znaczkiem ale bez wyposażenia i silnika (którego teraz brakuje) jest idealnym zaprzeczeniem Twojej tezy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam, sobota to i czas na pierdoły jest :P



Koko, ja to auto planuję mieć dłużej niż 3 lata i trochę sobie przy nim podłubać przez ten czas, po co mi lasery za dychę jak mogę mieć za dwa patyki (taką mam nadzieję heh), po co dopłacać do 20d 15 patyków jak mogę to zwirusować też za 20% tej ceny.. A może wszystko szlag trafi i za dwa lata sobie sprawię M850i..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, sobota to i czas na pierdoły jest :P

Kierunki nie wyglądają tak źle, ale światła do jazdy dziennej mogli dać ledowe w podstawie :roll: .

Tak czy inaczej wygląda to dużo lepiej niż standard w serii F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby lasery były w cenie adaptacyjnych to nawet bym się nie zastanawiał, albo gdyby adaptacyjne miały te same dzienne, a tak, czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. :P

Ten drugi urywek filmiku to światła długie, acc007 od Ciebie się dowiedziałem, że te wewnętrzne "światła" to atrapy, więc również dzięki. (za spowodowanie ciężkich strat moralnych hehe)


PS. Porobiłem trochę fotek to spróbuję kiedyś wrzucić jak mój golas się prezentuje w reszcie aspektów (np. Navi Standard, a jak!?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tych różnic jest trochę, dziś pół dnia spędziłem szukając filmików z ujęciami lamp z bliska w każdym z trzech wariantów aby przyjrzeć się DRL'om, lampom i kierunkowskazom. Po dzisiejszym dniu stwierdziłem że wybieram przynajmniej środkowe lampy - DRL są dużo ładniejsze niż bazowe, jak dla mnie niewiele ustępują laserowym DRL'om (o gustach się nie dyskutuje :D). Na plus laserów poza oczywiście samym światłem laserowym i selective beam jest jeszcze to że są po 2 światła w lampie, a bazowe i rozszerzone LEDy mają po jednym.


Tak w ogóle to te środowe lampy nie są adaptacyjne... oficjalnie nazywają się "Reflektory LED o rozszerzonym zakresie" i z tego co widzę to w stosunku do Twoich mają inne DRL'y oraz kierunkowskazy u góry. Adaptacyjne są tylko lasery - czyli mają selective beam który pozwoli wyciąć wiązkę światła by nie oślepiać innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Członkowie klubu
Ktoś wie, dlaczego żadna z tych opcji nie ma spryskiwaczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Cześć, na początku chciałbym się przywitać, jako nowy klubowicz :). Słuchajcie kupiłem G20 i pożałowałem pieniędzy na światła laserowe, a teraz żałuję. Powiedźcie mi czy możliwa jest podmiana reflektorów? Czy w ogóle jest to wykonalne? Wiem, że w serii 5 ludzie robili takie rzeczy, jak to wygląda w G20? Pozdrawiam!

 

Czy orientujecie się jak wygląda aktualnie możliwość podmiany reflektorów na laserowe?

W autoryzowanym serwisie można (przynajmniej przejście z Led o rozszerzonym zakresie jest możliwe jeżeli auto posiada asystent świateł drogowych).

Koszt całkowity około 24 tyś brutto.

Na pytanie czy można dostarczyć reflektory we własnym zakresie odpowiedzieli NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środkowe reflektory są skrętne, więc pewnie na tym polega ten "rozszerzony zakres". Kupilem je tylko dla DRL, zeby nie wygladac gorzej od KIA Rio.

Co do laserów to jak juz liczysz zlotowki to chyba jest masa lepszych wydatkow do Twojego BMW ;) np. Spoiler performance czy jakies ladne felgi, wspomniany chip czy folia albo przyciemnianie szyb (jest ktos, kto zaplacil 1800 za przyciemnienie fabryczne zamiasy dobrej folii za 500?).


@ Markok

Skoro chcesz nim jezdzic dlugo to pewnie masz gwarancje na 5 lat? Tym bardziej slabo teraz dlubac poza ASO. Jedno zwarcie, cos sie spali a wiesz co Ci powiedzą w serwisie.


Na moje to juz "po ptakach". To znaczy - trzymaj sie planu i poczekaj te 2 lata az koszt podmiany bedzie rzeczywiscie niski, a póki co ciesz się wnętrzem, bo w porównaniu do f30 jest przepaść na plus oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do laserów to jak juz liczysz zlotowki to chyba jest masa lepszych wydatkow do Twojego BMW ;) np. Spoiler performance czy jakies ladne felgi, wspomniany chip czy folia albo przyciemnianie szyb (jest ktos, kto zaplacil 1800 za przyciemnienie fabryczne zamiasy dobrej folii za 500?).

 

Serio? Spoiler czy felgi to można sobie ogarnąć w tej samej cenie lub taniej po kupnie auta. Laserów już taniej nie włożysz, no chyba, że za kilka lat poza aso z rozbitka. Nie piszę tutaj czy warto tyle na nie wydać. Co do wspomnianej folii to ja np sobie cenię wygląd fabrycznego przyciemniania bo nie zrobisz szyby tylnej tak by nie było widać, że to folia. Ja na pewno w kolejnym aucie za taka opcje bym zapłacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne są dymione, folia jest czarna jak smoła. Miałem na poprzednich autach, sprawdzona sprawa. Dla mnie najwazniejszy byl stopien przyciemnienia bo woze dzieci a rolety to kupa niepotrzebnego plastiku. Co do wyglądu to sprawdź w mojej galerii czy jest źle.

Koszt sprawa drugorzędna.

Po prostu dziwie sie jak "auto na lata" mozna skonfigurowac tak, zeby zaraz planowac wymieniac reflektory, a to co wymienilem to kosmetyka. Co innego rynek wtórny, gdy kupujesz co jest, okazje czy cos czego dlugo szukasz ale ma zwykle lampy i tylko to Ci nie pasuje ;)


Edit. Fabryczne przyciemnienie obejmuje tez szyby przednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Oczywiście ze nie obejmuje przednich. Miałem wielokrotnie folię i nie mówię że wyglada źle ale nigdy przenigdy nie będzie wyglądać tak dobrze jak fabrycznie ciemne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Poszukaj na zagranicznych forach, w PL nie widziałem takiej wymiany na żadnym forum ani nie chwalił się tym żaden specjalista od doposażenia (mam ich większość na fb).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Tutaj jest warsztat który robił retrofit reflektorów laserowych w serii 7:


https://www.artdesign.com.pl/2019/01/g12-740i-doposazenie-w-reflektory-laserlight/


Po krótkiej korespondencji z warsztatem otrzymałem informację że w G20 taki retrofit też byłby możliwy i to bez przeróbek instalacji elektrycznej :)


Lampy laserowe trzeba dostarczyć we własnym zakresie, na allegro sztuka w cenie około 3 tys PLN, komplet 6 tys.

Przykładowa aukcja:

https://allegro.pl/oferta/bmw-3-g20-g21-lampa-przod-lewa-bmw-laser-9292850047


Natomiast ja czekam na koniec gwarancji, auto mam z 2020 roku i wiem że po takiej ingerencji mogę zapomnieć o świadczeniach gwarancyjnych :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.