Skocz do zawartości

E46 jakie amortyzatory i sprężyny


wizzle11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Pro-kit może być łączony ze zwykłymi amortyzatorami, mam zwykłe sachs'y i pro-kit w turasie jakieś 3-4 lata, bez uwag.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 822
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. posiadam S226 z seryjnymi obnizajacymi sprezynami. WIem ze Sachs zakonczyl sprzedaz amorkow na tyl pod nazwa Advaced. Podobno cwaniaki nadal to produkuja i sprzedaja teraz jako orginal za 680 sztuka. W zeszłym roku zrobilem amorki z przodu dedykowane sachs a teraz przyszedl czas na wymiane tylei i amorkow na tyle. Maciek z czesci do bmw doradzil mi Monroe'a dedykowanego do s226 i jednoczesnie odradzil Blistaina b6 z uwagi na zupelnie inna charakterystyke. Do Monroa mam dystans wolalbym cos polke wyzej cos co bedzie pasowalo do tego co mam na przodzie. Znalalem Jeszcze koni sport ktory jest dosc drogi ale nie tak drogi jak ori. Czy ktos z was ma taki zestaw usiebie w tym zawiasie? Doradzcie co zakladac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja posłuchałbym rad na czescidobmw, kilka osób na forum je montowało na tył i nie kojarzę narzekań, u siebie nie miałem jeszcze tej przyjemności to robić.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Po rozmowie z Bilstein Polska odradzono mi montowanie do Eibachów amortyzatorów B4 czy też B6. Zalecał B8, czyli zestaw B12 z zasadzie, bo to B8 + springi Eibacha.

Nie polecał montowania Eibachów do seryjnego zawieszenia, ale wiadomo może chciał, aby każdy kupił najdroższy zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie polecał montowania Eibachów do seryjnego zawieszenia, ale wiadomo może chciał, aby każdy kupił najdroższy zestaw.

Raczej :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro kit czyli obniżenie ok 30mm jest dostosowane do zwykłych amortyzatorów A wychodzi taki zestaw dużo taniej . Jedyne teraz co bym zrobił inaczej to wybrał inne sprężyny chyba , bo o ile się jeździ na nich świetnie, to wizualnie do e46 -30/30mm to nie najlepiej wychodzi. Lepiej coś jak -40/20mm z racji wyprofilowania błotników. Natomiast komfort jest naprawdę spoko jak na takie obniżenie mimo kół 225/40/18. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czyli nizej niz sachs advanced? kupilem ladne stylingi 94 i chce to ladnie spasowac i minimum komfortu

 

Od kiedy amor wpływa na wysokość zawiechy :shock:


Mam świeżo zamontowane koni str.t i siedzi tak samo jak na poprzednich oryginałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam Was

Przeczytałem chyba z 20 stron i nadal nie mam pewności, więc pytam o:

amortyzatory do e46 320ci z pakietem "S226A Sports Suspension Settings" przód + tył

1. Jakiego producenta były oryginalne amortyzatory OEM? Sachsa?

2. Czy amortyzator SACHS 556 874 i 556 873 to zamienniki przeznaczone do tego zawieszenia (sportowego)?

3. Czy owe zawieszenie to element tzw. "m technic"? Czym różni się od zawieszenia m-pakiet (czy są to tylko sprężyny i wachacze tak jak gdzieś wyczytałem :?: ?

Rozumiem, że kupno oryginalnego amortyzatora BMW nie ma sensu ze względu na cenę?


Chciałbym założyć amorki możliwie najlepszej jakości i zbliżone do oryginalnych :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sachs, pisz na czescidobmw.pl i rozwieją Twoje wątpliwości.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zgadza się ,ale Sachs już nie produkuje amortyzatorów z wyróżnieniem na różne zawieszenie. Robią teraz amortyzatory "uniwersalne" czyli jeden do każdego rodzaju zawieszenia

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mowa o tyle oczywiście, przód jest rozróżniony.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

[320i] 09.2001 SEDAN polift


Zakupiłem na allegro amorki na przód firmy DACO + odboje

https://allegro.pl/oferta/amortyzatory-zestaw-odboje-bmw-3-e46-przod-german-7487464494


+ sprezyny MCS

https://allegro.pl/oferta/mcs-sprezyny-przod-x2-bmw-3-e46-98-07-wzmocnione-8627745610


wcześniej widziałem że były tam SACHS no i teraz spaprałem i "zaoszczędziłem" ... przód mi się sporo po tym podniósł a tył już kompletnie usiadł, wygląda jak amfibia jakaś, na wielkość pięści szpara z przodu nad oponami, gdzie wcześniej było normalnie i teraz nie wiem czy to wina tych sprężyn czy amortyzatorów? :mad2: jeden gość na myjni twierdzi że to są do diesla i dlatego tak jest, że pewnie wcześniej miałem m-pakiet... gdy był Sachs :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie sprężyny nie siedzą na swoim miejscu. One muszą być w odpowiednim miejscu. Jeśli nie będą tak właśnie się dzieje

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nawet w tytule masz informację, że są wzmocnione :roll: po pierwsze sprawdź czy w vin nie masz informacji o sportowym dostosowaniu podwozia. Jeżeli chodzi o porządne sprężyny to polecam lesjofors, ale jak nie chcesz efektu kozy to polecam eibach pro-kit, będzie idealnie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nawet w tytule masz informację, że są wzmocnione :roll: po pierwsze sprawdź czy w vin nie masz informacji o sportowym dostosowaniu podwozia. Jeżeli chodzi o porządne sprężyny to polecam lesjofors, ale jak nie chcesz efektu kozy to polecam eibach pro-kit, będzie idealnie.

Nic nie ma w VIN takiego: https://www.mdecoder.com/decode/ch50730

Skoro tak to źle kupiłem i sprężyny do wymiany ... cholera

a takie mogą być? MTS-Technik (-40)

https://allegro.pl/oferta/bmw-e46-sedan-sprezyny-obnizajace-przod-40-mts-7538501335

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie korzystałem ze sprężyn tej firmy, więc nie wypowiem się na ich temat, ale wg opisu i deklarowanego obniżenia będą ok.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.