Skocz do zawartości

E46 jakie amortyzatory i sprężyny


wizzle11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 822
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kupiłem w Pradze i raczej zbędnie.Zwykłe Sachsy wystarczą.A Monroe wspomniane-napewno.To nie Ferrari.Co do wszelkich propozycji.Zapytajcie o tylne sprężyny do omawianego zawieszenia.Odpowiedz bedzie jedna: proponujemy Eibach Pro Kit.Ciekawe dlaczego skoro uznane na swiecie zamienniki są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Czyli wychodzi na to że będą pasować Sachs 556 882 bez problemu.

 

Będą pasować, ale pewna zmiana charakterystyki względem OE BMW / Sachs 556 884 może być odczuwalna.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
JH31119

Polecam amortyzatory analogiczne pod względem budowy z linią Advantage Sachs-a oraz dedykowane do 'Sportowe dostosowanie podwozia':

http://czescidobmw.pl/zawieszenie-standardowe/amortyzator-monroe-reflex,1156.html

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
A amory firmy Boge?

To jest to samo co sachs z inna nalepką?

 

Boge to marka koncernu ZF (podobnie jak Sachs i Lemforder). Obecnie amortyzatory do większości samochodów oferowane przez koncern ZF są sprzedawane pod marką Sachs, ale podział na Boge i Sachs to tylko marketing. Wszystkie te produkty to de facto produkty jednego producenta - ZF.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Właśnie u mnie na amorku jest napis boge Sachs m-tech

 

Rozumiem, to kwestia wieku tego amortyzatora. Obecnie byłby na nim tylko napis Sachs.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Czyli te Monroe są trochę krotsze od Sachs 556 882 ??

 

Te amortyzatory (podobnie jak 556 884 oraz OE BMW) nie są krótsze od standardowych. Różnica jest tylko w ich 'twardości'.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie amortyzatory zastosowac na tyl w sportowym zawieszeniu? Czy amory bilstein b6 beda ok? Szukalm sachs advantage jednak nigdzie nie moge ich znalesc. Co polecacie? Jesli zastosuj amory bilstein, poduchy moga byc firmy lemforder?

 

Bardzo fajne amory to są Koni Sport (mają regulowaną twardość - miałem je kiedyś w poprzednim aucie i bardzo miło je wspominam), z tańszych opcji to STR.T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
to jak nie ma aventage to jakie? bo standardowe to chyba za miekkie?:))

Dlaczego ciągle szukasz, zamiast kupić takie, jakie wychodzą Ci z VIN?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

W kwietniu 2014 kupowałem jeszcze S556884, po 180zł sztuka. Sklep zibiautoczesci z Sulejówka.

 

Zapytaj jeszcze Maćka z czescidobmw.pl - przynajmniej będziesz wiedział bez pudła co i jak ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Spróbuj skontaktować się z tymi z Sulejówka, widzę, że na allegro nic nie mają, ale to był też sklep stacjonarny. Oni nie brali ich z polskiej dystrybucji, więc może Ci to pomoże.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Z ciekawości - czym Sachs zastąpił serię Adventage?

 

EDIT: nie czytam ostatnio całego forum, a widzę, że Maciek w sąsiednim wątku wszystko wyjaśnił :? Mod chyba przeoczył :P

viewtopic.php?f=69&t=266294

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

posiadam BMW e46 i kupiłem alufelgi 17" styling 96. Tylko wydaje mi się że przód stoi trochę wyżej niż tył. Może ktoś prędzej wymieniał sprężyny, nie wiem.

I mam pytanie, jak obniżyć przód o około 2cm ? Można to zrobić wymieniając same sprężyny ?

Na przykład żeby wyglądało to by jak na przykładowym zdjęciu niżej ( link ):

 

http://skroc.pl/5a537

 

 

Proszę o porady, jak zacząć, czy najpierw sprawdzić co tam siedzi... Dodam że według VIN mam zawieszenie S226A Sportliche Fahrwerksabstimmung

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.