Skocz do zawartości

Nowa jedynka


Duffy

Rekomendowane odpowiedzi

@elmotnt nie nazywałbym tego zjawiska w żaden sposób liftem ... lift dopiero przed nami - tzn. F70.

Co do zachowania producenta to wydaje mi się, że mogło to być do przewidzenia, rok temu wyleciały takie elementy jak poniżej.
Można by uznać, że połowa roku jest momentem "odświeżenia" modelu - czyli cięcia kosztów

- brak podświetlenia (listy) na tylnich drzwiach
- brak schowka koło kierwocy
- brak podświetlenia gniazda 12V
- brak 12V w bagażniku (ale to chyba już wcześniej niż 7/22 ?)
- brak paska led do kierunkowskazu w klapach na bagażniku

 

PS. Na pocieszenie, za rok już takiej sytuacji nie będzie w kontekście F40 🙂 

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@pawelo9 chyba nie rozumiesz, to w jaki sposób to robią (tj. dla obecnych zamówień nie informując klienta) to brak poszanowania klienta. To że redukują pewne rzeczy to nie znaczy że robią to w trosce o klienta by 'utrzymać' cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pawelo9 napisał(a):

 

Cene podnosza - zle

tna koszta zeby cena nie rosla lub rosla wolniej - tez zle

taki narod, ciagle tylko narzekac, najlepiej jakby dawali za darmo i jeszcze doplacali... to by pewnie narzekali ze za malo...

 

Tu nie chodzi o to że tną koszta tylko, na głos zastanawiam się czy jak zamówiłem w grudniu czy cięcia ceny tez mnie dotyczą. 
 

bo to o to tutaj chodzi. 
mam to gdzieś czy podnoszą ceny czy tam tną koszta. Tylko jak zamówiłem egzemplarz A To chcilbym mieć właśnie egzemplarz A. NIE A z plastikowa kierownicą lub bez listw… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, brak informacji Klienta o produkcie jaki otrzyma, to jest słabe ze strony Producenta ...

Ja  dopiero dowiedziałem się, w sensie sam zauważyłem braki dopiero w momencie odbioru ...
I nic się z tym nie dało zrobić ... albo nie odbierasz, a dla Dleara to na plus, bo sprzeda drożej, a ty czekajać 6, 12, 18 miesięcy jesteś bez samochodu na który tyle czekałeś -_-

 

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2023 o 18:31, pawelo9 napisał(a):

Cene podnosza - zle

tna koszta zeby cena nie rosla lub rosla wolniej - tez zle

taki narod, ciagle tylko narzekac, najlepiej jakby dawali za darmo i jeszcze doplacali... to by pewnie narzekali ze za malo...

Problem polega na tym, że podpisując zamówienie umawiasz się z producentem, za pośrednictwem dealera, że zostanie Ci dostarczony towar w specyfikacji X za cenę Y. 
Czekasz na towar kilkanaście miesięcy po czym dowiadujesz się od sprzedawcy, że towar jest w specyfikacji Z, ale jak Ci się nie podoba, to możesz go nie odbierać.

Wyobraź sobie sytuację - budujesz dom i zamawiasz sobie dach. Czarny, w konkretnej specyfikacji, lakierowany do grubości 0,75 μm (bo taki najbardziej odpowiada warunkom eksploatacji przewidzianej dla Twojej szerokości geograficznej), cena, którą Ci zaoferowana nie jest najniższa, ale odpowiada Twoim oczekiwaniom w kontekście jakości zamówionego towaru i po prostu odpowiada Ci bardziej niż to, co oferuje konkurencja. Czekasz kilka tygodni po czym producent przywozi Ci dach czerwony, którego nie zamawiałeś, nie pasuje Ci on do projektu i mówi, że jak Ci się nie podoba, to możesz nie odbierać, ale powinieneś się cieszyć, bo cena została ta sama, na jaką się umawialiście. Będziesz zadowolony? 🙂 

Nie jest winą zamawiającego to, że producent dał dupy, sytuacja na rynku się zmieniła i nie opłaca mu się produkować klameczki z detalem z amelinium, bo usuwając oszczędzi w totalu pewnie z kilka baniek €. Umawiasz się na konkretny towar, a dostajesz towar niekompletny i masz nie narzekać.

  • Lubię to 1
odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda zawsze lezy po srodku, ja swoja opinie podtrzymuje ale rowniez zgadzam sie, oczywiscie, to nie jest w porzadku ze strony producenta ze cos sie zmienia. ale zrozum ze oni nie produkuja calego auta od A do Z, tylko maja tysiace dostawcow, produkcja jednego auta jakbys policzyl od wyprodukowania jednej srubki do ostatniego plastiku trwa pewnie kilka miesiecy, myslisz ze to jest mozliwe zeby wszytsko zaplanowac? to sie grubo mylisz… niestety ktos na tym moze ucierpiec (jezeli mozna tak w ogole powiedziec) dlatego dostajesz mozliwosc rezygnacji bez ponoszenia kosztow - zle? ja uwazam ze ok

ogolem rzecz biorac to wiele osob marzy zeby sobie kupic nowe auto chociazby fiata, a wy tutaj narzekacie na jakies bzdety, ze listweki ze swiatelkiem nie bedzie na tylnych drzwiach, gdzie nigdy nawet nie usiadziecie i gdyby nie forum to nie zwrocilibyscie uwagi i nie wiedizeli o tym, albo swiatla na tylnej klapie, ja nawet nie wiem jak moje auto wyglada z tylu bo nim sie jezdzi a nie patrzy na niego… jezeli to wasze najwieksze zmartwienia w zyciu to szczerze wam zazdroszzcze… 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie bardzo wiem jak to skomentować. 
 

chcesz mi powiedzieć, że jak ktoś mnie jawnie oszukuje to jeszcze mam mu podziękować ? 
 

Mam nadzieje iż jesteś świadomy, że to jest forum o BMW i dyskutujemy o problemach związanych z BMW 🙂 

 

jakby ktoś z nas miał inny problem w tym wypadku był by na innym forum. 
 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinanie ficzerów z samochodu jest irytujące. Całkiem serio jednym z powodów wyboru tego samochodu jest oświetlenie przestrzeni pasażerskiej z tyłu.

Jeszcze bardziej irytuje to, że nie dają żadnej rekompensaty za to. Zamawiasz samochód z oświetleniem na tylnej kanapie, dostajesz bez i masz się po prostu z tym pogodzić, wtf 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ciekawy przypadek z wczoraj: Klimatyzacja przestala chlodzic. Ustawiona na Auto na 20.5C i "cieple powietrze", obnizajac temperature tylko predkosc wentylatora sie zwiekszala. A/C MAX, ustawienie LO, caly panel klimatyzacji ON/OFF - bez zmian. Dopiero i na szczescie wylaczenie i wlaczenie silnika pomoglo i od razu chlodzilo elegancko. 

Pierwszy raz cos takiego, a 70 kkm juz zrobione. Ktos doswiadczyl czegos podobnego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karlos91 napisał(a):

Ktos doswiadczyl czegos podobnego?

Ja tak kilka lat temu miałem w nowym Volvo V40. Ponowne (drugie) uruchomienie i zaczęła klima chodzić i już się nie powtórzyło 😉 

Według mnie jakaś pierdółka elektroniczna 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarza sie, jak to z wszytskimi rodzajami urzadzen elektronicznych bywa, wylacz i wlacz zalatwia sprawe, raczej bym sie nie przejmowal, mozesz tez jechac na serwis ale to strata czasu i pieniedzy bo skoro dziala to nic nie znajda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło sprężarki klimatyzacji się nie włączyło poprawnie - powinno się rozłączać w przypadku wykrycia nieprawidłowej pracy układy, może jakiś chwilowy skok napięcia był i odpięło 

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, Mati_WZL napisał(a):

Ciekawostka - nie będzie F40 LCI (liftu), tylko w przyszłym roku zaprezentują F70 więc będzie ogłoszony jako nowy model.

https://www.bmwblog.com/2023/07/05/f70-bmw-1-series-codename/

https://www.bmwblog.com/2023/04/29/bmw-1-series-f70-spy-video/

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.