Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo, ok dwa tygodnie po 182 dostałem info o statusie 190, a potem tylko zdjęcie, że auto jest na miejscu. To akurat jakoś mega szybko poszło.

Auto przyjechało jednego dnia rano, a drugiego było do wydania, pewnie dokumenty przyszły wcześniej i było gotowe do rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo, ok dwa tygodnie po 182 dostałem info o statusie 190, a potem tylko zdjęcie, że auto jest na miejscu. To akurat jakoś mega szybko poszło.

Auto przyjechało jednego dnia rano, a drugiego było do wydania, pewnie dokumenty przyszły wcześniej i było gotowe do rejestracji.

 

dzięki, ja się szykuje na przyszły tydzień do odbioru. Jak auto pojawiło się w PL to już szybko poszło, ale widać że Dealerowi zależy na jak najsprawniejszym i najszybszym wydaniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś jakaś tabelka co znaczą te statusy? , bo tak np. Status 182 mi nic nie mówi. To znaczy samochód w Polsce? Wyprodukowany ? Nie mam pojęcia :)

 

047 - brak kwoty

105 - restrykcje - auto wyszlo z produkcji

111 - przyjęty do produkcji

112 - zmiana kompletacji za chwile niemożliwa - auto w systemie produkcyjnym, zmiany konfiguracji niemozliwe

150 - usztywniony- auto w produkcji

160 - zszedł z taśmy - auto w dystrybucji

165 - transport morski

182 - transport z dojcza - auto w transporcie

190 - podjęcie auta przez CAT

193 - wejście na stock CAT(możliwe fakturowanie na dilera)

195 - transport do dilera

198 - na stocku dilera

295 - zarejestrowanie bez retailu

298 - retail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18.02 z Durbanu wypłynął w kierunku Europy statek Glovis Comet zapakowany autami. Czy ktoś z oczekujących na samochód sprawdzał może czy jego auto jest na pokładzie i dostał potwierdzenie? Pytam, bo moje autko od 11.02 stoi w porcie i liczyłem, że się zapakuje, ale jak sprawdzam po VIN to nie dostaje potwierdzenia. I teraz zastanawiam się, czy to kwestia aktualizacji portalu, czy zabrakło miejsca dla mojej bidy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Panowie, help :)

Od września czekam na moje X4, dzisiaj łaskawie po wielkich lamentach dostałam VIN od dealera. Niestety, na żadnej stronie do tralkowania shipmentu, nie jest on rozpoznawany. Czy moglibyście pokierować mnie, ewentualnie podpowiedzieć, gdzie szukać? Byłabym bardzo wdzięczna, niedługo wybije 7 miesiąc oczekiwania więc moje nerwy są już mocno nadwyrężone :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Czy ktoś orientuje się może w temacie opóźnień zamówień X3 ? Ponoć mają jakieś problemy z tarnsportem . Samochód już pewinien być w salonie, a teraz twierdza, że będzie w połowie kwietnia ...

Cześć !

Czy masz już VIN ?

Kiedy zamawiałeś ...ja miałem zamówienie z końcem stycznia 2019, produkcja 12 lutego 2019, szczegóły poniżej (jeśli masz VIN);


Potwierdzenie czy była i kiedy produkcja:

https://www.mdecoder.com/


Transport:

Wchodzimy na stronę i podajemy nr VIN auta w polu CARS VIN:

http://41.160.4.58:8080/apex/f?p=102:11:::NO:::


Ja sprawdzałem tak jak tu jest opisane


Na dole strony pojawia się nazwa statku np. GLOVIS SPIRIT

Kopiujemy i wprowadzamy nazwę na stronie jak poniższe w pole Search

Mamy statek i możemy klikną "Route Forecast" pomniejszyć mape .....


https://www.marinetraffic.com/en/ais/home/centerx:-14.5/centery:12.0/zoom:5


Uwaga: statek po wypłynięciu z RPA ma 3-4 postojów (Portugalia, Belgia, Emdem Niemcy itp)


Mam nadzieje, że pomogłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://41.160.4.58:8080/apex/f?p=102:11:::NO::


No data found - Please try search again :( co to moze oznaczac?? Dodam, ze dealer poinformowal mnie, ze samochod jest aktualnie w transporcie morskim.

 

Spróbuj po końcówce VINu czyli od litery N. Wiesz wgl czy auto na pewno jest produkcji RPA? Jeśli jest produkcja w USA to ta stronka nie zadziała.

Jeśli masz No data found to może oznaczać, że auto jeszcze nie dotarło do portu i nie jest na statku ale równie dobrze, może być już w porcie czekać na statek

ale jeszcze nie wypłynąć. Jest dość duża losowość w odświeżaniu tej bazy która jest na tej stronce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie HUD wypadł już przed produkcja samochodu i po prostu nie ma go w wyposażeniu czyli w vin tez, chodzi o samochody , które są wyprodukowane i czekają na placach, na brakujące elementy wyposażenia . Dopiero po doposażeniu są dostarczane do klientów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.