Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Mały update ale już nie tak optymistyczny :cry:


Samochód wyprodukowany, czeka na transport ... ale jest kupa, po weryfikacji VIN z zamówieniem wyszło że wypadł mi Headup z konfiguracji :evil: :evil: :evil:

i nikt podobno nie wiedział o tym i mnie również nie poinformowano, a tak mi na nim zależało - muszę sie teraz zastanowić co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mały update ale już nie tak optymistyczny :cry:


Samochód wyprodukowany, czeka na transport ... ale jest kupa, po weryfikacji VIN z zamówieniem wyszło że wypadł mi Headup z konfiguracji :evil: :evil: :evil:

i nikt podobno nie wiedział o tym i mnie również nie poinformowano, a tak mi na nim zależało - muszę sie teraz zastanowić co dalej.

 

Dealer z Krakowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update ale już nie tak optymistyczny :cry:


Samochód wyprodukowany, czeka na transport ... ale jest kupa, po weryfikacji VIN z zamówieniem wyszło że wypadł mi Headup z konfiguracji :evil: :evil: :evil:

i nikt podobno nie wiedział o tym i mnie również nie poinformowano, a tak mi na nim zależało - muszę sie teraz zastanowić co dalej.

 

Dealer z Krakowa?

 

Nie.


Update: Ostatecznie sprawa z dealerem została załatwiona w bardzo elegancki sposób, więc pozostaje czekać na dostawę (choć szkoda tego headup'u :cry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kurczę zamówiłem auto w czerwcu 2023 , a do tej pory diler nie ma planu produkcji, nic nie wiedzą co się dzieje. Ani czy restrykcje, ani nic.z kolei ludzie w USA czekają 2 czy 2,5 miesiąca na dostawę. O co kaman znowu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Crysis napisał(a):

Kurczę zamówiłem auto w czerwcu 2023 , a do tej pory diler nie ma planu produkcji, nic nie wiedzą co się dzieje. Ani czy restrykcje, ani nic.z kolei ludzie w USA czekają 2 czy 2,5 miesiąca na dostawę. O co kaman znowu?

@Crysis cierpliwości 🙂  (wiem że łatwo mówić) Bazując na moich doświadczeniach to zamowienie początek grudnia 2022 a produkcja początek kwietnia 2023, więc

obstawiam że Twoje auto wejdzie na produkcje październik/listopad 2023 - z odbiorem grudzień/styczeń 2024. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oby, bo już mi to x5 nowe proponują, ale jakoś nawet wersja 40d czy 40i to nie to samo co m40i x3. Ta jest jak dla mnie bardziej zwinna choć nie twierdzę, że x5 jest wolne z tymi silnikami. A jakoś tablet mi nie przypada do gustu. Jakbym miał celować budżetem w x5 obecną to już wolę Audi q8. Jakoś mi się bardziej podoba choć to inny charakter auta, ale wnętrze nieporównywalnie lepsze. Już nawet zacząłem przeglądać ogłoszenia x3 m40d bo coś tam jest dostępne, ale ryku benzynki to to nie ma:) No nic poczekam jeszcze

10 godzin temu, Crysis napisał(a):

USA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.08.2023 o 21:55, Crysis napisał(a):

Kurczę zamówiłem auto w czerwcu 2023 , a do tej pory diler nie ma planu produkcji, nic nie wiedzą co się dzieje. Ani czy restrykcje, ani nic.z kolei ludzie w USA czekają 2 czy 2,5 miesiąca na dostawę. O co kaman znowu?

Zamówienia z USA są produkowane w USA więc u nich ten czas oczekiwania jest krótszy. Auta na Polskę (i sporą część europy) są produkowane w RPA i stąd taka rozbieżność. Ja swoją X3 zamówiłem z końcem marca (ale zamówienie widnieje jako z miesiąca "4"). Termin produkcji to 40 tydzień (1 tydzień października), dzisiaj wpadł status 150 i pojawił się VIN więc pewnie w grudniu odbiór.

Edytowane przez tejotte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Crysis napisał(a):

Hmm. Z tego co ja się orientuję to M40i miało być z USA raczej niż z RPA, ale może czegoś nie wiem.

ach, M40i, to faktycznie może być jeszcze inaczej.
Daty opisane w moim komentarzu dotyczą 30i gdzie podobno zapotrzebowanie na ten silnik też się zwiększyło i zamówienia składane teraz będą miały jeszcze dłuższy czas oczekiwania. U mnie przy zamówieniu termin odbioru w dokumentach to 30.09 ale w salonie uczciwie od razu zaznaczyli, że można się spodziewać odbioru na koniec roku (przy dobrych wiatrach) - wolą być ostrożni i od razu o tym mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, Crysis napisał(a):

A tego info nie mam:/ Handlowiec to widzi w systemie czy masz jakieś wtyki:)?

Jeśli X3 i z RPA to wchodzisz na: http://41.160.4.58:8080/apex/f?p=102:4:::::: (tak, wiem, piękny adres) i wybierasz zakładkę Customer Enquiries:

Ustawiasz port na Durban RORO (większość tamdęty przechodzi ale jak nic nie znajdzie to sprawdzasz pozostałe). A potem na marine trackerze śledzisz gdzie jest i gdzie płynie.
CleanShot2023-11-21at18_11.13@2x.thumb.png.7264d6775269eec6f8af11ce9e9008d5.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

właśnie dostałem info od dealera, że cytuję „wstępną produkcję otrzymaliśmy na 51 tydzień tego roku”. Mam pytanie do bardziej doświadczonych osób - ile będzie trwała produkcja? Rocznikowo pewnie to będzie w takim wypadku jeszcze 2023?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Paqnek napisał(a):

Witam wszystkich,

właśnie dostałem info od dealera, że cytuję „wstępną produkcję otrzymaliśmy na 51 tydzień tego roku”. Mam pytanie do bardziej doświadczonych osób - ile będzie trwała produkcja? Rocznikowo pewnie to będzie w takim wypadku jeszcze 2023?

Rocznikowo będzie ten rok w którym zakończy się produkcja.
U mnie jak fabryka przyjęła to wstępnie było na 40 tydzień (2-8.10) i tak też zostało do końca. VIN wpadł 18.09, auto się wyprodukowało 04.10. 

Edytowane przez tejotte
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tejotte napisał(a):

Jeśli X3 i z RPA to wchodzisz na: http://41.160.4.58:8080/apex/f?p=102:4:::::: (tak, wiem, piękny adres) i wybierasz zakładkę Customer Enquiries:

Ustawiasz port na Durban RORO (większość tamdęty przechodzi ale jak nic nie znajdzie to sprawdzasz pozostałe). A potem na marine trackerze śledzisz gdzie jest i gdzie płynie.
CleanShot2023-11-21at18_11.13@2x.thumb.png.7264d6775269eec6f8af11ce9e9008d5.png

No ja rozkodowałem VIN. U mnie USA:

Plant City GREER
Plant Country UNITED STATES (USA)

Plant State

SOUTH CAROLINA

 

Tak swoją drogą tylko ten VIN dekoder pokazał mi kraj: https://vindecodervehicle.com/check-vin

Nawet mój uluniony dekoder ttps://www.mdecoder.com/decode tego nie ogarnął, za to ten fajnie sprawdza wyposażenie. U mnie wszystko zgodnie z zamówieniem, więc git.

Próbowałem znaleźc inną stroną dla wysyłek z USA, ale tego jest od groma. Tu się natknąłem na fajną stronę: https://www.walleniuswilhelmsen.com/schedules

Jest też strona forum międzynarodowego jak można sprawdzić https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=623141 ,ale trochę nie bardzo mam czas się teraz przekopywać, choć przyznam, że to interesujące i kuszące:)
Zaskoczyć handlowca, rzecz bezcenna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.