Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się, 2 tygodnie przed przewidywanym odbiorem, dealer nie chce sprzedać samochodu po cenie z umowy :shock:

Odbiór miał być w Maju, więc rok oczekiwania minie zaraz, no i gwarancja ceny.


Miał ktoś taką sytuację?

 

Co to znaczy? Jakie masz finansowanie? Ile chce dopłaty i jak to argumentuje?

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, 2 tygodnie przed przewidywanym odbiorem, dealer nie chce sprzedać samochodu po cenie z umowy :shock:

Odbiór miał być w Maju, więc rok oczekiwania minie zaraz, no i gwarancja ceny.


Miał ktoś taką sytuację?

 

Co to znaczy? Jakie masz finansowanie? Ile chce dopłaty i jak to argumentuje?

 

Leasing mam zewnętrzny, z tym, że jestem gotowy również na zakup za gotówkę w razie czego.


Chcą 8 tysięcy dopłaty i argumentują zmianą cen "wszystkiego". Rzeczywiście na ich prośbę w Sierpniu podpisałem aneks usuwający ładowarkę indukcyjną i nic na umowie nie zmieniło się co do ceny.

Aneks był na ich prośbę (bo znaleźli slot) i ja byłem na nim stratny bo usunęli wyposażenie, za które dopłaciłem w Marcu.

Później samochód wyprodukował się w RPA (zamiast pierwotnego USA), ale nie ma kick to open oraz touchpada - znowu jestem stratny.

No i teraz kiedy był w transporcie z portu do Polski, poinformowali mnie, że nie sprzedadzą samochodu w tej cenie (umowy jeszcze nie zerwali ale tego się spodziwam).


Dodam, że moja sytuacja wygląda tak, że rabat dostałem od importera (jeszcze to potwierdzam czy w całości, ale z tego co wiem to tak) i rzecznik praw konsumenta sugerował, że jest możliwość, że znaleźli innego klienta na ten samochód :)


Obecnie założyłem case w BMW Polska (wątpię czy coś to da) i szukam prawnika. Nie chodzi o te 8 tysięcy bo mógłbym je dołożyć, chodzi o zasady i próbę traktowania klienta z pozycji siły.


Samochód miał być w Maju i poniosę duże koszty w związku z niewywiązaniem się przez nich z umowy - na pewno tak tego nie zostawię i nie podkulę ogona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, 2 tygodnie przed przewidywanym odbiorem, dealer nie chce sprzedać samochodu po cenie z umowy :shock:

Odbiór miał być w Maju, więc rok oczekiwania minie zaraz, no i gwarancja ceny.


Miał ktoś taką sytuację?

 

Co to znaczy? Jakie masz finansowanie? Ile chce dopłaty i jak to argumentuje?

 

Leasing mam zewnętrzny, z tym, że jestem gotowy również na zakup za gotówkę w razie czego.


Chcą 8 tysięcy dopłaty i argumentują zmianą cen "wszystkiego". Rzeczywiście na ich prośbę w Sierpniu podpisałem aneks usuwający ładowarkę indukcyjną i nic na umowie nie zmieniło się co do ceny.

Aneks był na ich prośbę (bo znaleźli slot) i ja byłem na nim stratny bo usunęli wyposażenie, za które dopłaciłem w Marcu.

Później samochód wyprodukował się w RPA (zamiast pierwotnego USA), ale nie ma kick to open oraz touchpada - znowu jestem stratny.

No i teraz kiedy był w transporcie z portu do Polski, poinformowali mnie, że nie sprzedadzą samochodu w tej cenie (umowy jeszcze nie zerwali ale tego się spodziwam).


Dodam, że moja sytuacja wygląda tak, że rabat dostałem od importera (jeszcze to potwierdzam czy w całości, ale z tego co wiem to tak) i rzecznik praw konsumenta sugerował, że jest możliwość, że znaleźli innego klienta na ten samochód :)


Obecnie założyłem case w BMW Polska (wątpię czy coś to da) i szukam prawnika. Nie chodzi o te 8 tysięcy bo mógłbym je dołożyć, chodzi o zasady i próbę traktowania klienta z pozycji siły.


Samochód miał być w Maju i poniosę duże koszty w związku z niewywiązaniem się przez nich z umowy - na pewno tak tego nie zostawię i nie podkulę ogona.

 

Mam podobną sytuacje, tylko nie zgodziłem się na dopłatę i przeniesienie produkcji do RPA. Auto zamówione początkiem grudnia 2021 i nawet nie mam slotu produkcyjnego w USA.


Pytałem się także o zmiany wyposażenia i wg mojego handlowca żeby zachować cenę mogę dokładać i iść w górę, ale jak cokolwiek zdejmę to przekreśla to gwarancję ceny.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam podobną sytuacje, tylko nie zgodziłem się na dopłatę i przeniesienie produkcji do RPA. Auto zamówione początkiem grudnia 2021 i nawet nie mam slotu produkcyjnego w USA.


Pytałem się także o zmiany wyposażenia i wg mojego handlowca żeby zachować cenę mogę dokładać i iść w górę, ale jak cokolwiek zdejmę to przekreśla to gwarancję ceny.

 

Zupełnie inna sytuacja. Ja dołożyłem w Marcu wyposażenie za 10k (już po rabacie). W Sierpniu na ich prośbę było usunięcie ładowarki bo restrykcje i w aneksie i nie było zmiany ceny. Nie zgodziłem się na żadną podwyżkę. O podwyżce dowiedziałem się po tym jak auto trafiło do Europy. A to czy się wyprodukuje w USA czy w RPA czy na księżycu, to wewnętrzna sprawa BMW i ja nie muszę wiedzieć z czym to się wiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam podobną sytuacje, tylko nie zgodziłem się na dopłatę i przeniesienie produkcji do RPA. Auto zamówione początkiem grudnia 2021 i nawet nie mam slotu produkcyjnego w USA.


Pytałem się także o zmiany wyposażenia i wg mojego handlowca żeby zachować cenę mogę dokładać i iść w górę, ale jak cokolwiek zdejmę to przekreśla to gwarancję ceny.

 

Zupełnie inna sytuacja. Ja dołożyłem w Marcu wyposażenie za 10k (już po rabacie). W Sierpniu na ich prośbę było usunięcie ładowarki bo restrykcje i w aneksie i nie było zmiany ceny. Nie zgodziłem się na żadną podwyżkę. O podwyżce dowiedziałem się po tym jak auto trafiło do Europy. A to czy się wyprodukuje w USA czy w RPA czy na księżycu, to wewnętrzna sprawa BMW i ja nie muszę wiedzieć z czym to się wiąże.

 

witam

mnie dealer poinformował telefonicznie o tym, że samochód jest do odbioru ale ,że myślą o cenie bo ta wzrosła o 10 tysi., dodając ,że ma pan gwarancje ceny która obowiązywała w chwili produkcji auta (tj.30.05.2023). Ostatecznie cenę utrzymano a z wyposażenia znikło otwieranie noga klapy. Wtedy wydawało mi się ,że chcą mnie urobić za te klapę, ba voucher na 1000 dali. Możliwe , że postępowanie jest zależne od dealera albo, że po prostu jest to działanie na zasadzie a nóż się uda.


pozdro

WALDOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

orientujecie się ile czasu trwa transport do PL z Bremerhaven? Moje BMW przypłynęło 17.10/ Statek już wypłynął z portu, więc zakładam, że mój samochód już na lądzie.

 

witaj, u mnie tak to wyglądało:

1.14.07 bez żadnych postojów z wyłączeniem 1 afrykańskiego statek dotarł do Bremerhaven.

2.na stronie znalezionej na amerykańskim forum wyszło ,że brak modułu audio odbiornika.

3.Taki status trwał mniej więcej tydzień (dla jednego samochodu 4 dni drugi 7).

4.03.08 info od dealera ,że samochody są na cle.

5.15-22.08 samochody docierają do dealera.

6. od 23.08 rozpoczęła się procedura finansowanie + odbiór.

7. termin odbioru 01.09.2022


pozdro

Waldor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

orientujecie się ile czasu trwa transport do PL z Bremerhaven? Moje BMW przypłynęło 17.10/ Statek już wypłynął z portu, więc zakładam, że mój samochód już na lądzie.

 

witaj, u mnie tak to wyglądało:

1.14.07 bez żadnych postojów z wyłączeniem 1 afrykańskiego statek dotarł do Bremerhaven.

2.na stronie znalezionej na amerykańskim forum wyszło ,że brak modułu audio odbiornika.

3.Taki status trwał mniej więcej tydzień (dla jednego samochodu 4 dni drugi 7).

4.03.08 info od dealera ,że samochody są na cle.

5.15-22.08 samochody docierają do dealera.

6. od 23.08 rozpoczęła się procedura finansowanie + odbiór.

7. termin odbioru 01.09.2022


pozdro

Waldor

 

Masakrycznie długo na wszystko czekałeś. Moje X3 również przypłynęło 17.10.22 i mam nadzieję że 3 tyg i będzie u dilera. Sprzedawca uważa że czasami nawet szybciej niż 3 tyg już mają samochód na miejscu. Dodam tylko że sprawdzałem na

https://bmw-recall-tool.netlify.app/ i niby nie ma żadnych braków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że sprawdzałem na

https://bmw-recall-tool.netlify.app/ i niby nie ma żadnych braków.

 

U mnie też pokazuje zero braków, ale braki są. Kiedyś patrzyłem na kod tej aplikacji i wydaje mi się, że ona woła jakieś API z parametrem regionu ustawionym na UK. Ciekawe czy będzie działać dla Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że sprawdzałem na

https://bmw-recall-tool.netlify.app/ i niby nie ma żadnych braków.

 

U mnie też pokazuje zero braków, ale braki są. Kiedyś patrzyłem na kod tej aplikacji i wydaje mi się, że ona woła jakieś API z parametrem regionu ustawionym na UK. Ciekawe czy będzie działać dla Polski.

 

witam

ta stronka pokazuje braki w zainstalowanym wyposażeniu, nie zaś różnice pomiędzy zamówieniem a wyprodukowanym samochodem. Przykładowo nie wykaże ,że nie ma otwierania noga klapy, bo tego nie wbudowano na etapie produkcji, za to ,może pokazać np. brak modułu wbudowanego hi-fi jeśli vin pokazuje jego instalację.

pozdro

WALDOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek, nie da się dołożyć kick to open nawet w serwisie, płacąc za części i usługę. Kod 32x to blokuje. Brawo BMW! Wszystko jest w samochodzie poza modułem komfortu, który jest zaślepiony rezystorem. Na forum UK ludzie sobie już podmienili moduły i aktywowali, no ale to zerwanie gwarancji według BMW. Serwis nic nie może. Śmiechu warte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkich.


Od dłuższego czasu obserwuje wpisy na tym forum gdyż obecnie oczekuje realizacji mojego zamówienia na X3.


Samochòd zamówiony 28.02.2022

X3 2.0D Brooklyn grey

Tydzień temu dostałem nareszcie informacje od dealera iż auto weszło do produkcji. Mam już numer VIN.

Według informacji z salonu obecny czas oczekiwania od produkcji do odbioru samochodu to 8 tygodni.


Co jest istotne przy tym zamówieniu musiałem zrezygnować najpierw z Head up display a na samym końcu z reflektorów shadow line i po tej rezygnacji samochòd od razu wskoczył na linię produkcyjna.



Moja druga X3 3.0D zamòwiona 20.02.2022 ma wstępny termin produkcji na marzec 2023.

Jeśli potwierdzi się termin to w tym przypadku od zamówienia do produkcji upłynie 13 miesięcy. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
29.11 X3 nr.1 zostało wyprodukowane

 

To ja cieszę się, że moje zamówienie z 2/12/2021 nie weszło do produkcji w listopadzie lub grudniu. Dostajesz auto w lutym a jest ono prawie rok stare. Wiem, że to tylko data ale liczę na produkcję styczniowa :mrgreen:

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest możliwość śledzenia statków z samochodami z USA?

 

Niestety teraz takiej możliwości nie ma. Ta opcja była dostępna jeszcze w 2021 roku ale została zlikwidowana.

Przewoźnik który transportuje BMW z USA do Europy to "Wallenius and Wilhelmsen".

Jeżeli masz datę opuszczenia auta z fabryki w Spartanburgu to na stronie przewoźnika dostępny jest harmonogram ich liniowców.

Na tej podstawie jesteś w stanie bardzo trafnie ocenić którym statkiem i kiedy będzie płynąć twój samochód.

U mnie sprawdziło się to w 100%. Dzięki temu wiedziałem wcześniej niż dealer że auto dotarło już do Bremerhaven.


PS. Transport z portu w USA do Bremerhaven trwa 2-3 tygodni (mój płynął 15 dni na przełomie listopada i grudnia 2022), zależy czy statek płynie bezpośrednio czy po drodze zabiera jeszcze transport z innych portów. Od momentu dopłynęcia do Bremerhaven, dolicz kolejne min. 3 tygodnie na odbiór auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informację.

Że strony armatora wynika iż mój samochód najprawdopodobniej dotarl do Niemiec 16.12


Samochòd wyprodukował się 29.11


04 grudnia

Charleston, sc

USA


Kapitan Azji

NA244-ACA

2 port zawinięcia

2

16 grudnia

Bremerhaven

Niemcy


Według dealera info z przed tygodnia,że jest od dwóch tygodni w transporcie morskim. Mam nadzieję,że tym statkiem płynął no kolejny wypływa dopiero 31.12 i zapewne jak czeka na załadunek w porcie to też mamy komunikat że jest w transporcie morskim.

Pożyjemy zobaczymy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Co jest istotne przy tym zamówieniu musiałem zrezygnować najpierw z Head up display a na samym końcu z reflektorów shadow line i po tej rezygnacji samochòd od razu wskoczył na linię produkcyjna.

 

Ja miałem tak samo przy X4. Aktywnego tempomatu nie mogłem w ogóle wybrać bo był wówczas niedostępny w konfiguratorze i tego mi akurat strasznie brakuje. z HUDa musiałem zrezygnować w trakcie. To samo z rozszerzonego shadow line i właśnie tak samo jak Ty, z powodu braku reflektorów. Co skutkuje że mam auto w kolorze brooklyn grey ze srebrnym grilem i końcówkami wydechu co wygląda kiczowato. W dodatku pierwotnie chciałem brać silnik 30d ale sprzedawca mi odradził bo to seryjny silnik w wersjach M które ostatnimi czasy sprzedają się bardzo dobrze a że są problemy z osprzętem to czas oczekiwania może znacznie się wydłużyć bo do tego silnika zawsze pierwszeństwo mają M-ki. Z samochodu jestem zadowolony ale to nie jest to co chciałem mieć. I już nie istotne że zapłaciłem mniej bo te pieniądze które mi zostały nie zrekompensują mi braku pewnych opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.