Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

hej, czekam na dostawę swojej sztuki, jest już rozładowana w DE i czeka na transport do Polski, byłem dzisiaj w salonie i dostałem informację o problemach transportowych, niby "operator" wypowiedział umowę BMW, lub się ona skończyła, i jest problem z transportem .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sami się zrzucimy na transport, :D będzie szybciej, a potem trzeba załatwić jeszcze pracownika żeby zrobił przegląd zerowy, bo bez tego też nie wydadzą samochodu, a polscy mechanicy są za granicą :lol: , takie czasy , niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam N czyli produkcja RPA, heh a cały czas myślałem ze USA

od statusu 165 trzeba liczyć 2 miesiące

 

@cowboy - czy jak dostałeś vin, to miałeś wylistowane wszystkie opcje, które zamawiałeś? Mój VIN właśnie wskoczył na dekodery, wcześniej nie miałem żadnych informacji o restrykcjach i zamówienie weszło normalnie, ale po rozkodowaniu vinu mam kilka pustych wierszy na liście zamówionych opcji:


32Z

3MF

6P1


I zastanawiam się, czy te opcje wypadły z konfiguracji (nie miałem żadnych informacji nt), czy będą to dokładać już u dealera. Generalnie, to nie spieszy mi się do odbioru i mogę chwilę poczekać, ale nie chciałbym rezygnować z tych opcji zupełnie. Jak to wyglądało u tych, co już odebrali auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja mam N czyli produkcja RPA, heh a cały czas myślałem ze USA

od statusu 165 trzeba liczyć 2 miesiące

 

@cowboy - czy jak dostałeś vin, to miałeś wylistowane wszystkie opcje, które zamawiałeś? Mój VIN właśnie wskoczył na dekodery, wcześniej nie miałem żadnych informacji o restrykcjach i zamówienie weszło normalnie, ale po rozkodowaniu vinu mam kilka pustych wierszy na liście zamówionych opcji:


32Z

3MF

6P1


I zastanawiam się, czy te opcje wypadły z konfiguracji (nie miałem żadnych informacji nt), czy będą to dokładać już u dealera. Generalnie, to nie spieszy mi się do odbioru i mogę chwilę poczekać, ale nie chciałbym rezygnować z tych opcji zupełnie. Jak to wyglądało u tych, co już odebrali auta?

32Z Rezygnacja z BMW Digital Key

3MF Reflektory BMW Individual Shadow Line

6P1 Tymczasowa rezygnacja z części funkcjonaści


Jedyne co otrzymasz w późniejszym czasie w formie aktualizacji to rozwiazanie 6P1, z pierwszymi dwoma musisz się pogodzić, auto ich nie otrzyma ani nie zostanie doposażone na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam N czyli produkcja RPA, heh a cały czas myślałem ze USA

od statusu 165 trzeba liczyć 2 miesiące

 

@cowboy - czy jak dostałeś vin, to miałeś wylistowane wszystkie opcje, które zamawiałeś?

 

tak, mój wszedł bez żadnych restrykcji, m.in, mam shadowline w rozszerzonym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam N czyli produkcja RPA, heh a cały czas myślałem ze USA

od statusu 165 trzeba liczyć 2 miesiące

 

@cowboy - czy jak dostałeś vin, to miałeś wylistowane wszystkie opcje, które zamawiałeś?

 

tak, mój wszedł bez żadnych restrykcji, m.in, mam shadowline w rozszerzonym zakresie

 

Zazdraszczam, u mnie wychodzi na to, że będą braki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam N czyli produkcja RPA, heh a cały czas myślałem ze USA

od statusu 165 trzeba liczyć 2 miesiące

 

@cowboy - czy jak dostałeś vin, to miałeś wylistowane wszystkie opcje, które zamawiałeś? Mój VIN właśnie wskoczył na dekodery, wcześniej nie miałem żadnych informacji o restrykcjach i zamówienie weszło normalnie, ale po rozkodowaniu vinu mam kilka pustych wierszy na liście zamówionych opcji:


32Z

3MF

6P1


I zastanawiam się, czy te opcje wypadły z konfiguracji (nie miałem żadnych informacji nt), czy będą to dokładać już u dealera. Generalnie, to nie spieszy mi się do odbioru i mogę chwilę poczekać, ale nie chciałbym rezygnować z tych opcji zupełnie. Jak to wyglądało u tych, co już odebrali auta?

32Z Rezygnacja z BMW Digital Key

3MF Reflektory BMW Individual Shadow Line

6P1 Tymczasowa rezygnacja z części funkcjonaści


Jedyne co otrzymasz w późniejszym czasie w formie aktualizacji to rozwiazanie 6P1, z pierwszymi dwoma musisz się pogodzić, auto ich nie otrzyma ani nie zostanie doposażone na miejscu.

 

Serio? I nie mogę się np. na to nie zgodzić? Digital Key to chyba bym przebolał ale reflektorów mi szkoda. Wziąłem auto w kolorze sophito-grau i tak mi tam ładnie te shadowline’y grały :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Serio? I nie mogę się np. na to nie zgodzić? Digital Key to chyba bym przebolał ale reflektorów mi szkoda. Wziąłem auto w kolorze sophito-grau i tak mi tam ładnie te shadowline’y grały :/

Nie musisz odebrać auta, zaliczka jest zwrotna, a diler jeszcze Ci podziękuje że nie odebrałeś bo sprzeda to auto po cenie katalogowej bez zniżki którą otrzymałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? I nie mogę się np. na to nie zgodzić? Digital Key to chyba bym przebolał ale reflektorów mi szkoda. Wziąłem auto w kolorze sophito-grau i tak mi tam ładnie te shadowline’y grały :/

Nie musisz odebrać auta, zaliczka jest zwrotna, a diler jeszcze Ci podziękuje że nie odebrałeś bo sprzeda to auto po cenie katalogowej bez zniżki którą otrzymałeś.

 

To wiem. Bardziej chodziło mi o to, czy mogę - godząc się na dłuższy termin - wymusić na BMW, żeby jednak doposażyli auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Serio? I nie mogę się np. na to nie zgodzić? Digital Key to chyba bym przebolał ale reflektorów mi szkoda. Wziąłem auto w kolorze sophito-grau i tak mi tam ładnie te shadowline’y grały :/

Nie musisz odebrać auta, zaliczka jest zwrotna, a diler jeszcze Ci podziękuje że nie odebrałeś bo sprzeda to auto po cenie katalogowej bez zniżki którą otrzymałeś.

 

To wiem. Bardziej chodziło mi o to, czy mogę - godząc się na dłuższy termin - wymusić na BMW, żeby jednak doposażyli auto.

To nie jest produkt zgodny z Twoim zamówieniem więc możesz wymagać na salonie by dostarczył Ci produkt zgodny z Twoim zamówieniem, co innego że sprzedawca powinien Cię poinfmować o tych reflektorach i zapytać czy się zgadzasz na to czy nie, nie powinni tego sami usuwać z auta.

Edytowane przez M4R10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mój dealer twierdzi, że oni do ostatniego momentu nie wiedzą co fabryka włoży do auta na produkcji. I że ich fabryka nie informuje, nie pyta o potwierdzenia czy zgody. Dopiero jak jest VIN to oni sami dowiadują się, jakie ostatecznie restrykcje wpadły. Takie czasy, jeszcze niedawno zupełnie nie do pomyślenia…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Padało wcześniej pytanie, ale nie widziałem odpowiedzi. Czy komuś udało się uzyskać dodatkowy rabat za znaczne opóźnienie? Przy zamówieniu były kiedyś zapisy ze za każdy dzień opóźnienia powyżej 6 tygodni naliczany jest rabat Max 4%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam N czyli produkcja RPA, heh a cały czas myślałem ze USA

od statusu 165 trzeba liczyć 2 miesiące

 

@cowboy - czy jak dostałeś vin, to miałeś wylistowane wszystkie opcje, które zamawiałeś? Mój VIN właśnie wskoczył na dekodery, wcześniej nie miałem żadnych informacji o restrykcjach i zamówienie weszło normalnie, ale po rozkodowaniu vinu mam kilka pustych wierszy na liście zamówionych opcji:


32Z

3MF

6P1


I zastanawiam się, czy te opcje wypadły z konfiguracji (nie miałem żadnych informacji nt), czy będą to dokładać już u dealera. Generalnie, to nie spieszy mi się do odbioru i mogę chwilę poczekać, ale nie chciałbym rezygnować z tych opcji zupełnie. Jak to wyglądało u tych, co już odebrali auta?

 

Przypomnij rincer, jaki model X3 zamawiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam N czyli produkcja RPA, heh a cały czas myślałem ze USA

od statusu 165 trzeba liczyć 2 miesiące

 

@cowboy - czy jak dostałeś vin, to miałeś wylistowane wszystkie opcje, które zamawiałeś? Mój VIN właśnie wskoczył na dekodery, wcześniej nie miałem żadnych informacji o restrykcjach i zamówienie weszło normalnie, ale po rozkodowaniu vinu mam kilka pustych wierszy na liście zamówionych opcji:


32Z

3MF

6P1


I zastanawiam się, czy te opcje wypadły z konfiguracji (nie miałem żadnych informacji nt), czy będą to dokładać już u dealera. Generalnie, to nie spieszy mi się do odbioru i mogę chwilę poczekać, ale nie chciałbym rezygnować z tych opcji zupełnie. Jak to wyglądało u tych, co już odebrali auta?

 

Przypomnij rincer, jaki model X3 zamawiałeś?

 

Z tych skromniejszych - 20D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Macie może jakiś dobry patent na mdecoder? Od 2 dni dostaję info, że wykorzystałem dzienny limit, ale po dniu się nie kasuje. Czyściłem ciastka w przeglądarce i dalej to samo.

Użyj telefonu (sieci komórkowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cowboy - czy jak dostałeś vin, to miałeś wylistowane wszystkie opcje, które zamawiałeś? Mój VIN właśnie wskoczył na dekodery, wcześniej nie miałem żadnych informacji o restrykcjach i zamówienie weszło normalnie, ale po rozkodowaniu vinu mam kilka pustych wierszy na liście zamówionych opcji:


32Z

3MF

6P1


I zastanawiam się, czy te opcje wypadły z konfiguracji (nie miałem żadnych informacji nt), czy będą to dokładać już u dealera. Generalnie, to nie spieszy mi się do odbioru i mogę chwilę poczekać, ale nie chciałbym rezygnować z tych opcji zupełnie. Jak to wyglądało u tych, co już odebrali auta?

 

Przypomnij rincer, jaki model X3 zamawiałeś?




Z tych skromniejszych - 20D



Mamy taki ,,skromny" 20d 2018r. Świetny samochód, niby żony. Ale wszyscy lubią tym jeździć. Ja bym napisał, że w ogóle X3 jest samochodem nie wyzywającym i to mi akurat pasuje. A najlepszą rekomendacją dla modelu jest wymiana na kolejny (Lci), tym razem z motorem 6-cyl.

Stąd moje pytanie, po odpowiedzi którego, taka mała nadzieja, że w samochodzie z literką M może to Shadowline będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie z tymi dekoderami to jakieś jaja są, bo każdy pokazuje coś innego, a niektóre to już totalne głupoty.


1. Na bimmer.work problematyczne opcje (32Z, 3MF, 6P1) pojawiają się na liście kodów wyposażenia, ale w kolumnie, gdzie powinna być nazwa są puste miejsca.


2. Na bimmer.vin opcje te pojawiają się na liście kodów wyposażenia z adnotacją, że brak jest tłumaczenia ich nazw.


3. Na mdecoder.com opcje te pojawiają się na liście kodów wyposażenia, ale pisane są wielkimi literami, w odróżnieniu do wszystkich pozostałych opcji. Ale co ciekawe, mdecoder pokazuje mi, że mam manualną skrzynię :shock: której nie tylko nie zamawiałem, ale nawet chyba nie była dostępna jako opcja w LCI :lol:


Może ktoś wie jak to należy interpretować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś o rozkopanie VIN na forum, wtedy otrzymasz wyposażanie w języku polskim.

 

Dzięki, spróbuję. Chociaż mi nie chodziło o problemy z tłumaczeniem, tylko o to, że każdy dekoder podaje co innego i nie wiem jak interpretować np. to, że ta problematyczna część wyposażenia pisana jest wielkimi literami, a reszta małymi, a w innym dekoderze są tylko kody, a nie ma nazw. Tak to wygląda w mdecoderze:


Vehicle information

Vin WBA15BZ010N148226

Production date 2022-02-03

Model X3 xDrive20d

Series X3

Generation G01

Body type -

Type code 15BZ

Engine code B47D

Power -

Fuel type -

Displacement -

Drive type -

Steering side -

Color Sophisto Grey brillant effect (L0A90)

Interior Leather 'Vernasca' Black decor stitching (BK) (PMAH7)

Transmission Manual :roll: :roll: :roll:

Vehicle Options

Code Option

S01AG Larger-capacity fuel tank

S01CB CO2 content

S01CE Recovery system

S01VT BMW LA wheel Y-spoke 887M

S0223 Adaptive suspension

S0230 EU-speci_c supplementary equipment

S02PA Locking wheel bolts

S02TE Steptronic transmission with gearshift paddles

S02VB Tyre Pressure Monitor

S02VC Tyre repair kit

S02VG Performance Control

S0302 Alarm system

S0322 Comfort access system

S032Z Deletion of BMW Digital Key

S0337 M Sport package

S03AC Trailer tow hitch

S03KA Acoustic glazing

S03MC BMW Individual roof rails high-gloss Shadow Line

S03MF BMW INDIVIDUAL LIGHTS SHADOW LINE

S0413 Luggage-compartment net

S0423 Floor mats in velour

S0428 Warning triangle

S0430 Interior and exterior mirror package

S0431 Interior rear-view mirror with automatic anti-dazzle function

S0459 Seat adjustment, electrical with memory

S0461 Seat backrest adjustment for rear seats

S0481 Sport seats for driver and front passenger

S0488 Lumbar support for driver and front passenger

S048Z ENTF. BF-LORDOSENST. /BF-LBV

S0490 Seat backrest width adjustment

S0493 Storage compartment package

S04AW Instrument panel in Sensatec

S04HA Seat heating front and rear

S04KN Int.trim _n. Aluminium Rhombicle dark w.highlight trim _nisher Pearl Chrome

S04UR Ambient light

S0534 Automatic air conditioning

S0548 Speedometer with kilometer reading

S0552 Adaptive LED headlights

S05AC High-beam assistant

S05AS Driving Assistant

S05AV Active Guard

S05DA Front passenger airbag deactivation

S05DM Parking Assistant

S0654 DAB tuner

S06AC Intelligent Emergency Call

S06AE Teleservices

S06AK ConnectedDrive Services

S06C3 Connected Package Professional

S06NS Enhanced telephony with extended smartphone connectivity

S06P1 ENTF. SPEZ. WIFI-/BLUETOOTH-FUNK.

S06U3 BMW Live Cockpit Professional

S06U8 BMW Gesture Control

S06WD WiFi hotspot

S0710 M leather steering wheel

S0715 M Aerodynamics package

S0760 BMW Individual high-gloss Shadow Line

S0775 BMW Individual headliner anthracite

S07CG Repair Inclusive - 3 years/200,000 km

S07M9 BMW Individual high-gloss Shadow Line with extended contents

S07NH Service Inclusive - 5 years/100,000 km

S08A1 Language version Polish

S08AT Polish / on-board documentation

S08KB Oil service interval - 24 months/25,000 km

S08R9 Refrigerant

S08TF Active pedestrians safety

S0925 Shipping protection package

SA090 90 Ah AGM battery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby tutaj na forum maja dostęp do dekoderów BMW bezpośrednio.


Na jakiej podstawie zinterpertowales ze wypadło Ci S03MF? NIe ma takiej informacji tutaj.

 

Bo na bimmer.work wygląda to tak:


Options

Get a detailed car report instantly! Detaillierte Fahrzeughistorie überprüfen!

1AG Larger-capacity Fuel Tank Groesserer Kraftstofftank

1CB Co2 Content Co2 Umfang

1CE Recuperation System Rekuperationssystem

1VT 19" M Leichtmetallräder Y-speiche 887 M Bicolor

223 Dynamic Damper Control Dynamische Daempfer Control

230 Eu Specific Additional Equipment Eu Spezifische Zusatzumfaenge

2PA Locking Wheel Bolts Radschraubensicherung

2TE Automatic Transmission W.gearshift Automatic Getriebe Mit Schaltwippen

2VB Tyre Pressure Indicator Reifendruckanzeige

2VC Tyre Repair Kit Reifenreparatur-set

2VG Performance Control Performance Control

302 Alarm System Alarmanlage

322 Comfort Access System Komfortzugang

32Z

337 M Sport Package M Sportpaket

3AC Trailer Tow Hitch Anhaengerkupplung

3KA Acoustic Comfort Glazing Akustikkomfort-verglasung

3MC Ind.roof Rails High-gloss Shadow L Indiv.dachreling Hochgl.shadow Line

3MF

413 Luggage Compartment Net Gepaeckraumtrennetz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby tutaj na forum maja dostęp do dekoderów BMW bezpośrednio.


Na jakiej podstawie zinterpertowales ze wypadło Ci S03MF? NIe ma takiej informacji tutaj.

 

Bo na bimmer.work wygląda to tak:


Options

Get a detailed car report instantly! Detaillierte Fahrzeughistorie überprüfen!

1AG Larger-capacity Fuel Tank Groesserer Kraftstofftank

1CB Co2 Content Co2 Umfang

1CE Recuperation System Rekuperationssystem

1VT 19" M Leichtmetallräder Y-speiche 887 M Bicolor

223 Dynamic Damper Control Dynamische Daempfer Control

230 Eu Specific Additional Equipment Eu Spezifische Zusatzumfaenge

2PA Locking Wheel Bolts Radschraubensicherung

2TE Automatic Transmission W.gearshift Automatic Getriebe Mit Schaltwippen

2VB Tyre Pressure Indicator Reifendruckanzeige

2VC Tyre Repair Kit Reifenreparatur-set

2VG Performance Control Performance Control

302 Alarm System Alarmanlage

322 Comfort Access System Komfortzugang

32Z

337 M Sport Package M Sportpaket

3AC Trailer Tow Hitch Anhaengerkupplung

3KA Acoustic Comfort Glazing Akustikkomfort-verglasung

3MC Ind.roof Rails High-gloss Shadow L Indiv.dachreling Hochgl.shadow Line

3MF

413 Luggage Compartment Net Gepaeckraumtrennetz

 

Nie sugerowałbym się tym co pokazuje Ci na tych dekoderach. Poczekaj aż auto poajwi się u sprzedawcy i wtedy ew myśl bo obecnie to i tak nie masz na to żadnego wpływu. Z tego co załączyłeś to wygląda, że wypadł Digital Key i wypadł Car play/ Android - to chyba wypada obecnie domyślnie bo ma to być zaaktualizowane w 2Q 2022. Reflektory wygląda, że masz ciemne tak jak powinny być. Opisy mogą być róznie prezentowane w zależności od strony i nie dziwi mnie fakt, że np. na jednej ze stron opis jest pusty. Co do samego Digital Key to z tego co pamiętam rezygnacja jest "domyślna", a przynajmniej była u mnie jak zamawiałem auto w Sierpniu 2021.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, poczekam co dealer powie, bo tak to się człowiek niepotrzebnie wk…a. Teraz zauważyłem jeszcze ze brakuje HUD na tej liście i nie dość, że pogoda tragiczna to jeszcze BMW dobija :x :evil: Edytowane przez rincer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie,

nie róbcie takich gigantycznych cytatów, bo takie posty zajmują niepotrzebnie pół strony i ciężko się to potem czyta…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.