Skocz do zawartości

Opóźnienia w dostawie BMW X3


jooohny93

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Jestem nowy, w zeszłym tygodniu zamówiłem BMW i4 M50 (HK, 360, asystent pro, shadowline) pisze tutaj ponieważ temat o i4 jest martwy, a widzę, że macie dużą wiedzę o różnych modelach.


Czy i4 M50 jest produkowany w Niemczech?


W jaki sposób otrzymujecie status realizacji zamówienia ? Czy jest jakaś strona ? Czy od handlowca ?

 

Handlowiec poinformował Mnie o zmianie statusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czy i4 M50 jest produkowany w Niemczech?

W macierzy marki, czyli w Monachium.

W tym samym zakładzie nota bene, w którym powstają wersje spalinowe i hybrydy serii 3 i 4 (i M3). To najstarsza fabryka BMW, ale ostatnio ja bardzo zmodernizowali - bo podobno chcą ją w nieodległej przyszłości w całości przestawić na produkcję elektryków…


Miałeś jakieś restrykcje na wyposażenie i4…? Pytam z ciekawości jak jest na elektryki w klasycznej osobówce, bo na iX3 restrykcji właściwie nie ma (poza tym nieszczęsnym zubożeniem fotela pasażera, o którym wspominałem wcześniej) :wink:


P.S.

M50 - fajna wersja!

Wątek i4 póki co martwy, bo auta po drogach jeszcze nie jeżdżą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy i4 M50 jest produkowany w Niemczech?

W macierzy marki, czyli w Monachium.

W tym samym zakładzie nota bene, w którym powstają wersje spalinowe i hybrydy serii 3 i 4 (i M3). To najstarsza fabryka BMW, ale ostatnio ja bardzo zmodernizowali - bo podobno chcą ją w nieodległej przyszłości w całości przestawić na produkcję elektryków…


Miałeś jakieś restrykcje na wyposażenie i4…? Pytam z ciekawości jak jest na elektryki w klasycznej osobówce, bo na iX3 restrykcji właściwie nie ma (poza tym nieszczęsnym zubożeniem fotela pasażera, o którym wspominałem wcześniej) :wink:


P.S.

M50 - fajna wersja!

Wątek i4 póki co martwy, bo auta po drogach jeszcze nie jeżdżą :)

 

Nie ma żadnych restrykcji jak narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy i4 M50 jest produkowany w Niemczech?

W macierzy marki, czyli w Monachium.

W tym samym zakładzie nota bene, w którym powstają wersje spalinowe i hybrydy serii 3 i 4 (i M3). To najstarsza fabryka BMW, ale ostatnio ja bardzo zmodernizowali - bo podobno chcą ją w nieodległej przyszłości w całości przestawić na produkcję elektryków…


Miałeś jakieś restrykcje na wyposażenie i4…? Pytam z ciekawości jak jest na elektryki w klasycznej osobówce, bo na iX3 restrykcji właściwie nie ma (poza tym nieszczęsnym zubożeniem fotela pasażera, o którym wspominałem wcześniej) :wink:


P.S.

M50 - fajna wersja!

Wątek i4 póki co martwy, bo auta po drogach jeszcze nie jeżdżą :)

 


Sprawdziłem jeszcze raz specyfikacje.

Podparcie lędźwiowe jest w obydwu fotelach przednich, więc rzeczywiście i4 M50 ma teraz priorytet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20d, maltretowałem handlowca o nagłośnienie HK ale niestety nie da rady go zamówić. Nawet na moje sugestie że nieważna jest dla mnie data odbioru auta byle właśnie z tym zestawem audio, dostałem informacje że jest to niemożliwe do zamówienia. Pytanie Moje do innych osób które zamawiają X3 w grudniu 2021 - jak u was sytuacja jeżeli chodzi o zamówienie opcjonalnego nagłośnienia HK ?

Wydaje mi się że już odpowiedziałem Ci na to pytanie wcześniej, z konfiguratora wynika że Twój bieda silnik (bez obrazy oczywiście, bo według mnie tak BMW do tego podchodzi :mrgreen:) nie może mieć HK, chcesz HK musisz wziąć silnik M lub M performance.

 

To ciekawe bo faktycznie nie ma tego w konfiguracji dla Twojego silnika ale dla silnika x3 m40i jest dostępny w konfiguratorze. Jak brakuje komponentów to dostają je tylko wypasione jednostki.

 

To dziwnie bo na własne oczy widziałem(9.12.2021) brak HK dla m40i jak i X3M, dealer INCHCAPE Warszawa.



Hahah to inch nieźle kręci:-) Zamówiłem teraz X40D i nie ma żadnych restrykcji :-) dla M.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah to inch nieźle kręci:-) Zamówiłem teraz X40D i nie ma żadnych restrykcji :-) dla M.

 

Wątpie żeby Inchcape kręcił, inni delaerzy mają 2-3x dłuższy czas oczekiwania niz Inchcape – mi w Inch dokładnie mówili jak wygląda sytuacja, czego nie brać żeby nie czekać pół roku. W rezultacie czekałem 2 mies na odbiór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To m.in. dlatego, że Inchcape zamawia z wyprzedzeniem dużo slotów produkcyjnych, a potem jak pojawia się klient to zmieniają specyfikację pod niego.

Swoją drogą oni twierdzą, że 2021 był ciężki, ale to dopiero preludium do tego co ma dziać się w 2022… więc jak ktoś się zastanawia, to może nie warto czekać :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah to inch nieźle kręci:-) Zamówiłem teraz X40D i nie ma żadnych restrykcji :-) dla M.

 

Wątpie żeby Inchcape kręcił, inni delaerzy mają 2-3x dłuższy czas oczekiwania niz Inchcape – mi w Inch dokładnie mówili jak wygląda sytuacja, czego nie brać żeby nie czekać pół roku. W rezultacie czekałem 2 mies na odbiór :)

 

Mi po zamówieniu handlowiec pokazał wszystkie pliki z restrykcjami dla X3 i sprawdziliśmy i nic nie dotyczy silników M40. Może Inch ma inne tabelki, nie z BMW Polska :)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To m.in. dlatego, że Inchcape zamawia z wyprzedzeniem dużo slotów produkcyjnych, a potem jak pojawia się klient to zmieniają specyfikację pod niego.

Swoją drogą oni twierdzą, że 2021 był ciężki, ale to dopiero preludium do tego co ma dziać się w 2022… więc jak ktoś się zastanawia, to może nie warto czekać :?

 

Coś w tym może być i dlatego mieli restrykcje bo ja sprawdzałem dla aut po 1 stycznia 2022 roku. Restrykcje też są okresowe. Handlowcy mają tabelki z datami i do kiedy są i na co restryckej i przy jakich silnikach.


Co do 2022 to głosy są podzielone. Jedni mówią, że najgorsze za nami a inni , że przed nami. Życie pokaże. Czekać wg mnie nie warto.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dużo jeździsz w trasy? Może jednak iX3 :D tam nie ma restrykcji.


Kolega ostatnio wrzucił w wątku iX3 - też chciał X3 z dieslem, ale z uwagi na braki wyposażenia zdecydował się na elektryka. No i nie żałuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwonilem do handlowca z inchcape Warszawa, ciagle to samo, harman karton wogole niedostepny nawet dla silnika m40i i m40d, juz nie wiem z ktorej strony ugryźc temat, moze ktos z forum pomoze w temacie?

 

Tak jak pisałem powyżej. Wg mnie nie ma restrykcji. Dzwoń do mojego handlowca w Frank Cars w Częstochowie (trzy razy już dał mi lepsze warunki od Inchape w Warszawie) Tomasz Olejnik 798703080.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja półtora tygodnia temu odebrałem X3m40i w Best Auto Lublin (swoja drogą polecam i mogę dać namiary na konkretnego handlowca).


Fotele (celowo) sportowe - wypadła z nich regulacja lędźwi u pasażera (ma to nawet oznaczenie w konfigu) oraz ładowarka indukcyjna. Poza tym auto wyposażone we wszystko, co mieć powinno. Potwierdzam, że m40stki i M mają priorytety na wyposażenie, na które są restrykcje.


Co więcej, z rozmowy przy wydaniu auta wyszło, że początek roku ma dalej ciężki. Co po I-II kwartale tego nie wie nikt. Wszystko rozbija się o półprzewodniki i komponenty, na których Chiny trzymają swoją małą, żółtą rączkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niestety, ale raczej chodzi o touchpad w iDrive.

Czyli będzie pokrętło w wersji standardowej.


W dalszej części poniższego wątku jest trochę na ten temat, swoją drogą widać że wszędzie mają te same dylematy co my :wink:

https://g30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?p=28337941

Koledzy mają restrykcje w M550ix i to nawet w konfiguracjach Individual…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3 zamówione pod koniec 06.2021.

Auto urodzone 23.11.2021

Płynie

VIN WBA21DN0409K55880

Podany wstępnie termin produkcji potwierdził się,

Nic nie amputowali ze specyfikacji.

Gratulować, niektórzy mówią że wyposażenie/kolor individual mógł również pomóc.


ps. ENTFALL BMW DIGITAL KEY Ci wyleciał. ;)

 

Nie brałem tego w konfiguracji, ponieważ ten kluczyk może i fajnie wygląda ale nie jest praktyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3 zamówione pod koniec 06.2021.

Auto urodzone 23.11.2021

Płynie

VIN WBA21DN0409K55880

Podany wstępnie termin produkcji potwierdził się,

Nic nie amputowali ze specyfikacji.

Gratulować, niektórzy mówią że wyposażenie/kolor individual mógł również pomóc.


ps. ENTFALL BMW DIGITAL KEY Ci wyleciał. ;)

 

Nie brałem tego w konfiguracji, ponieważ ten kluczyk może i fajnie wygląda ale nie jest praktyczny.

 


A nie chodzi tutaj o otwieranie samochodu za pomocą telefonu ? Obecnie tylko chyba iPhone, Google Pixel oraz Samsung Galaxy ? Ja mam również w zamuwieniu "32Z Rezygnacja z BMW Digital Key" i byłem przekonany że chodzi o ten Smart kluczyk ale potem zobaczyłem że chyba byłem w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chodzi o dostęp do samochodu z użyciem smartfona (przez NFC) zamiast kluczyka


https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/bmw-connected-drive/bmw-digital-key.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
X3 zamówione pod koniec 06.2021.

Auto urodzone 23.11.2021

Płynie

VIN WBA21DN0409K55880

Podany wstępnie termin produkcji potwierdził się,

Nic nie amputowali ze specyfikacji.

 

ja tez zamówiłem pod koniec czerwca, wszystko weszło bez restrykcji...moje 11.11 ma datę produkcji i od tego czasu status 165

spodziewałem się ze chociaż do portu dopłynie w tym roku ;)

myslę ze do połowy stycznia bedzie do odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobnie produkcja 11.11, obiecywali mi dostawę w tym roku(2021 znaczy), udało mi się znaleźć za to w wyniku ekstensywnego dochodzenia jakim najprawdopodobniej statkiem auto płynie po nr VIN, jest to glovis sunlight, przypuszczam że odbiór będzie ok 15-20 stycznia o ile auto nie będzie wstrzymane w porcie z jakiegoś powodu.


https://www.marinetraffic.com/en/ais/details/ships/shipid:5287018/mmsi:538007440/imo:9798416/vessel:GLOVIS_SUNLIGHT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.