Skocz do zawartości

BMW E90 320si 127KW 173 hp - 2006


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety na forum są pewne tematy tabu m.in nakładki na nerki. Ja osobiście bym nie założył, ale nie widzę problemu jeśli Ci się podoba ;) W przypadku tego konkretnego modu możesz to bez problemu zdemontować, gdy wstaniesz rano i jednak stwierdzisz, że już Ci się przejadło. Baw się autem, bo to Tobie ma sprawiać przyjemność. Ładna sztuka :cool2:


Nie wprowadzaj w błąd jeśli chodzi o licznik, bo szyba jest zgrzewana/sklejana z obudową i nie łatwo jest ją zdemontować.

Moje galerie:


Jest :) BMW F30 // 335XI // BLACK

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=397494


Była :( BMW E90 // 330D // M-PAKIET

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj w błąd jeśli chodzi o licznik, bo szyba jest zgrzewana/sklejana z obudową i nie łatwo jest ją zdemontować.

 

Nie zrozumieliśmy się :roll:

Ogólnie korpus licznika rozbiera się na dwie części, czyli przód z szybą i tył gdzie wchodzi okablowanie. A wewnątrz znajduje się trzeci element czyli elektronika która osobno demontujesz. Ramki można zaliczyć jako nawet 4 element :) Nic o rozklejaniu szyby nie pisałem, tylko o tym że osobno się ją demontuje bez rozklejania :cool2: :wink:

1.jpg 1.jpg

galerie allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic o rozklejaniu szyby nie pisałem, tylko o tym że osobno się ją demontuje bez rozklejania :cool2: :wink:

1.jpg 1.jpg

galerie allegro

 

Skoro szyba jest klejona do obudowy to dalej nie rozumiem jak chcesz mieć szybę osobno bez rozklejania ?

Czy u siebie szybkę musiałeś oddzielić od czarnego plastiku ?


Co do pasków na nerkach....hm, sam bym ich nie założył, źle mi się kojarzą - ale to Tobie ma się podobać. Lubie ludzi którzy lubią coś robić z autkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'' Ogólnie korpus licznika rozbiera się na dwie części, czyli przód z szybą i tył gdzie wchodzi okablowanie. ''


Aajajaj napisałem, że się ogólnie osobno demontuje szybę która jest z korpusem. Przecież szyba nie lewituje w powietrzu tylko jest integralną częścią korpusu przedniego dla tego pisze o trzech częściach. Nic nie pisałem kolego o rozklejaniu :duh:

Ps. Nigdy nie miałem w łapie licznika gdzie by się zdejmowala wyłącznie sama szyba bez obudowy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ostatnio pytał się na PW jaki jest tu pakiet oświetleniowy. Zazwyczaj w wielu modelach jest niepełny tzn. jest podświetlenie klamek zewnętrznych ale nie ma podświetlenia wnęk nóg. Albo są wnęki nóg podświetlane ale nie ma klamek zewnętrznych podświetlanych albo znowu nie ma spodów drzwi albo tylko spody drzwi podświetlane z przodu itd ....

U mnie jest praktycznie pełny pakiet oświetleniowy wnęki nóg 2x, spody drzwi 4x i klamki zewnętrzne 4x choć widziałem gdzieś podświetlenia klamek wewnętrznych w E90 i u mnie tego nie ma :D

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 1.jpg

Darmowe galerie zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Diabeł tkwi w szczegółach.

Jednak moim zdaniem auto prosi się o zmianę tych nieszczęsnych Keskinów na ori felgi do SI...(wiem, wiem, już pisałem :wink: )

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Auto wewnątrz rozebrane do zera. Pianka się suszy i winowajca przecieku znaleziony :/

Jak się okazuje to nie kanaliki odpływowe szyberdachu ani maty w drzwiach lecz membrana do uszczelniania kabli w ścianie grodziowej zaraz przy odpływie wody koło odpływu z podszybia :/

Sam odpływ odprowadza wodę, lecz woda szła dodatkowo z boku odpływu do wanienki obok gdzie znajdują się pompy DSC oraz hamulcowa, wszystko po lewej stronie od kierowcy oczywiście. Wanienka się napełniała wodą i przelewała się przez kable do środka w miejscu zaznaczonym czerwona strzałką :(




1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 1.jpg

darmowe zdjęcia allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto stało na nierównym terenie lekko pochylone w lewo do przodu lecz nie ma to znaczenia bo gdyby miało to każde BMW w Pl było by zalane. Bardziej obstawiam, źle założony wąż odpływowy który jest zamocowany na 3 spinkach do karoseri i nadkola. Jedna z tych spinek jest wpieta w ścianę grodziową lecz nie była na gomowym oczku lecz odwrotnie ktoś założył.... Włożył spinke a na nią gumowe oczko co powodowało że nie przylegalo do karoserii.... Eh jakieś cudne Janusze mechaniki ... :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kontrowersyjny tył? Chcialeś napisać paskudny ...

Chociaż raz na jakiś czas przyznam koledze rację. :mrgreen:

Paskudnie. Trochę wioska z auta się robi, ale właścicielowi ma się podobać :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.