Skocz do zawartości

BMW E90 320si 127KW 173 hp - 2006


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Benzynach z bezpośrednim wtryskiem litr na trzy tysiące to jeszcze nie jest dramat. Spalanie oleju jest normalne w tych silnikach ponieważ wtryski pracując spłukują część filmu olejowego ze ścian cylindrów. Dlatego w tych silnikach tak ważne jest aby olej był precyzyjnie zgodny z zaleceniami silnika i dopasowany do materiału z którego jest powłoka tulei cylindra.


Trzeba sprawdzić odczyty zasiarczenia katalizatora i co te lamby pokazują.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzynach z bezpośrednim wtryskiem litr na trzy tysiące to jeszcze nie jest dramat. Spalanie oleju jest normalne w tych silnikach ponieważ wtryski pracując spłukują część filmu olejowego ze ścian cylindrów. Dlatego w tych silnikach tak ważne jest aby olej był precyzyjnie zgodny z zaleceniami silnika i dopasowany do materiału z którego jest powłoka tulei cylindra.


Trzeba sprawdzić odczyty zasiarczenia katalizatora i co te lamby pokazują.

Kolego ale 320si to nie N43 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie tym autem spore przebiegi, służy mi jako środek zarobku, dojazd do pracy. Auto jest w ciągłej eksploatacji. Taka ilość oleju mnie nie zaskakuje. Auto mam już 9 miesięcy i zrobiłem nim dokładnie w zaokragleniu 33 tyś km :norty: Co daje na miesiąc około 3,600 km.... Wow sam się się zdziwiłem teraz :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co...... winowajca znaleziony. Kat się dosłownie rozsypał prawdopodobnie przez uszkodzoną cewke zapłonową na 4 cylindrze....... Kat wybebeszony i zostaną włożone nowe wkłady. Operacja za jedyne 2100 zł Okazuje się, że ta wersja ma 4 wkłady czyli 2 wkłady na jedną bańke katalityczną więc do wymiany były wszystkie 4 szt :shock:


1.jpg 2.jpg 1.jpg

Galerie allegro za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie

Po dłuższej przerwie.

Po waszych opiniach co nie co zmieniłem i mieliście rację więc do wymiany poszły tylne lampy oraz usunąłem wszystkie oznaczenia. Edycja zbliżona do lamp Black Line a przy okazji pozostało to co chciałem czyli ledy, Led Bar :D

Pierwsze zdj. to stare lampy a kolejne 3 już nowe.

Teraz to wygląda :lol:


1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 1.jpg

galerie allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Od razu lepiej, ale ja i tak zakładałbym oryginalne Black Line BMW. Tyle, że ja po prostu mm takie zboczenie :D
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś autko wróciło z naprawy. Wymienione zostały uszczelniacze zaworów co widać na ostatnim zdjęciu :) Spora różnica między starym zielonym uszczelniaczem a nowym czerwonym. Autko brało ok 1L oleju na 3 tyś. km. Nie dymił na starcie a wnętrze silnika mechanik określił na bardzo czyste. Martwi mnie tylko kompresja, która powinna wymościć nominalnie 13 bar na każdy tłok w tym silniku. U mnie wychodzi po 11 bar. Planuję zrobić płukanie silnika by sprawdzić czy coś to pomoże a przy okazji wyczyścić wszystkie arterie olejowe :)


1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 1.jpg

zdjęcia na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co w zależności po jakiej cenie dostaniesz lusterko i w jakiej cenie ktoś profesjonalnie Ci to podłączy. Lusterko wyszło mnie 500 zł plus 150 zł podłączenie. Co do działania. Nie żałuję. Sprawuje się rewelacyjnie. Jest czułe i rewelacyjnie wszystko wykrywa. Jak masz możliwość to w 100% POLECAM :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.