Skocz do zawartości

Jakie felgi / opony do F3x


wuujtas7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy pomóżcie...

Jakie opony powinienem zamontować na zimę do F30 335i sedan tyl napęd? Felgi mam 18" 8J i 8,5J.

Drugie pytanie...

ET odpowiednio 37 i 34 - czy wypełnia ładnie nadkole, czy bede potrzebował dystansow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, planuje zakup opon zimowych w rozmiarze 205/60/r16. Zastanawiam się czy kupić Run flat czy zwykłe. Run flat są głośniejsze, cięższe i twardsze. Wydaje mi się, że twardość przy tym profilu jest akurat plusem. Użytkuje ktoś z Was zwykłe ogumienie w rozmiarze 16 cali? Nie będzie ono za miękkie, auto nie będzie pływać po drodze? Którą opcje byście polecili do tego rozmiaru opon?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem swego czasu na 16" na zimowych klasycznych oponach Uniroyal MS+ 66. Były sporo cichsze od letnich Continental (nie pamiętam który dokładnie model, ale E90 wyjeżdżały na nich z fabryki - też 16 cali ale ROF).

Osobiście polecam to rozwiązanie, bo na wyścigi się nie wybieram, a do codziennej jazdy komfort na oponach klasycznych jest wyraźnie wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tego co mi wiadomo to w e90 przy 16 calowych felgach był profil 55 a w f30 jest oryginalnie 60. Boję się, że przy takim balonie i no run flat auto będzie za gumowo się prowadzić. Miał może ktos zwykłe ogumienie 16" w f30?

Ja mam 205/60 ale RF. I pływa, na zwykłych podejrzewam nie będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie (lub jakie czynniki biorac pod uwage) wymieniacie opony zimowe/letnie na nowe. U mnie opony zimowe ROF wyprodukowane w 2012, maja okolo 4mm bieznika, przejechane max 30tys km, wymieniac na nowe czy nie?

To zależy z jakimi prędkościami się poruszasz. Producenci zalecają zmiany opon po 4-5 sezonach, albo przy granicznej wysokości bieżnika. 4mm jednak to niezbyt wiele.

Przyznam, że 4mm i 30 tyś, to nieźle drzesz swoje kapcie. Ja po 5(!) sezonach zimowych nadal miałem 6mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno F30. Planuję zakup opon zimowych. Dotychczas - w E90 - zawsze zmieniałem opony na zimę, a felgi były te same. Teraz chcę kupić drugi komplet felg do opon zimowych - z dwóch powodów: 1. mam teraz felgi 19'' - z przodu opony 225, z tyłu 255, a podobno na zimę trzeba mieć taką samą szerokość na obu osiach. 2. koszt zakupu 4 szt. opon 19'' w podanych szerokościach plus 2 razy w roku zamiana może być wyższy niż zakup mniejszych opon i używanych, w dobrym stanie felg do nich.

I tutaj pojawił się mój problem. Uświadomiłem sobie, że nie znam się kompletnie na doborze felg. Proszę zatem o pomoc: Jakie felgi będą pasować do F30 328i MPakiet? Zawieszenie mam MPakiet, ale hamulce regularne. Czy w ogóle możliwe jest zamontowanie felg 17''? W konfiguratorze BMW, kiedy wybieram wersję MPakiet, do wyboru są wyłącznie felgi 18'' lub 19''. Pomóżcie mi podejść do tematu, bo oznaczenia felg - poza średnicą - są mi obce. W razie potrzeby podaję VIN: WBA3A51070F482613

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle możliwe jest zamontowanie felg 17''? W konfiguratorze BMW, kiedy wybieram wersję MPakiet, do wyboru są wyłącznie felgi 18'' lub 19''. Pomóżcie mi podejść do tematu, bo oznaczenia felg - poza średnicą - są mi obce. W razie potrzeby podaję VIN: WBA3A51070F482613

 

Da się, ja mam (o zgrozo) 16" 205/60 na zimę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zwykle hamulce założysz wszystkie z gamy F30. Przynajmniej nie widzę powodu dla którego by się nie dało. Konfigurator ma jakieś tam definicje tak jak z kolorami, których się nie da wybrać. Marketing? Nie wiem. W każdym razie każda 17 siądzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was do czynienia z czujnikami RDCi firmy HAMATON? Mogę je kupić od ręki.

Natomiast VDO (Continental), które są stosowane na pierwszy montaż bez logo BMW są chwilowo nieosiągalne (1-2tyg czekania)


Nawiązując do tematu, ja zdecydowałem się na felgi 405M 18" + opony 225/45 Pirelli Sottozero 2 z "gwiazdką" :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was do czynienia z czujnikami RDCi firmy HAMATON? Mogę je kupić od ręki.

Natomiast VDO (Continental), które są stosowane na pierwszy montaż bez logo BMW są chwilowo nieosiągalne (1-2tyg czekania)

 

Nie wiem, czy to jeszcze aktualne ale chłopaki na felgi niemieckie pl mieli czujniki continentala, spróbuj u nich, co do hamanton'a możesz zamiast niego wybrać schrader'a z tego co wiem ma dosyć dobre opinie, jest na all za 550zł komplet nowy z 24 mies gw.

 

Nawiązując do tematu, ja zdecydowałem się na felgi 405M 18" + opony 225/45 Pirelli Sottozero 2 z "gwiazdką" :cool2:

 

Ładne te 405-ki :cool2: , ja nie wybrałem ori, najśmieszniejsze jest to że w aso straszą utratą GW jeśli nie wybierzesz ori, kwestia jest taka że wszystkie felgi z certyfikacją TUV muszą być honorowane przez bmw .

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.