Skocz do zawartości

Jakie felgi / opony do F3x


wuujtas7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Dziękuje za odpowiedź

A jak będzie z czujnikami ciśnienia bo na letnim zestawie mam a na zimówkach które chce kupić nie ma.

Czy będzie jakiś błąd się świecił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Przeczytałem cały temat i widzę, że nikt nie miał podobnego problemu. Mam felgi V-Spoke 398 z oponami letnimi 255/40/R18 tył i 225/45/R18 przód. Nie chcę dokupywać drugiego zestawu felg na zimę tylko na te założyć jakieś zimówki. Co polecacie aby najlepiej trzymało się drogi i nie obcierało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat i widzę, że nikt nie miał podobnego problemu. Mam felgi V-Spoke 398 z oponami letnimi 255/40/R18 tył i 225/45/R18 przód. Nie chcę dokupywać drugiego zestawu felg na zimę tylko na te założyć jakieś zimówki. Co polecacie aby najlepiej trzymało się drogi i nie obcierało?

 

Ja zalozylem Pirelli Sottozero 225/45R18 i jest dobrze pod wzgledem trakcji jaki i glosnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Planuję kupić felgi na lato do F31 i mam pytanie o ET (wiem, że gdzieś na forum jest inny wątek o tym ale może tu będzie łatwiej). Zastanawiam się nad AEZ Antigua 8x18, konfigurator na stronie AEZ dobiera ET30, a widzę, że często felgi do F31 mają ET35 - więc pytanie czy będzie dobrze? Opony będą 225x45x18. Jeżeli będzie trochę szerzej niż normalnie to mi pasuje, auto nigdy nie jeździ obciążone (2 osoby i czasem trochę bagażu jak jedziemy gdzieś dalej). Opony planuję Conti SC5 - czytałem, że niezłe, choć mają ponoć "miękkie" i delikatne boki - co mi w sumie pasuje, jeżeli przełoży się to na wyższy komfort, auto jeździ w zasadzie 90% po dobrych drogach i autostradach, miasta prawie nie widuje, więc raczej nie muszę się bać szczególnie o felgi i opony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić AEZ Antigua 8x80 i ET30 (a często jest et35) - więc pytanie, czy to będzie pasowało? Konfigurator felg tak dobiera a koło dedykowane do BMW. Oczywiście sprawdzę to przy zakupie, ale mam mało czasu, bo muszę je kupić do końca miesiąca, więc wolę się zapytać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić AEZ Antigua 8x80 i ET30 (a często jest et35) - więc pytanie, czy to będzie pasowało? Konfigurator felg tak dobiera a koło dedykowane do BMW. Oczywiście sprawdzę to przy zakupie, ale mam mało czasu, bo muszę je kupić do końca miesiąca, więc wolę się zapytać...

 

Ja jeżdze na OEM 18 z Bmw f10 z takimi parametrami i jest ok

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 1,5 miesiąca będę miał już swoje F34. Przesiadam się z E84 X1. Po iksie zostają mi koła zimowe na feldze Styling 317 (ET34). Tak sobie myślę, czy będą pasowały i czy będzie to jakoś wyglądało. Opona 225/50/17 runflat. Nigdzie w sieci nie widzę zdjęć żadnej F-ki na Stylingu 317. Jak myślicie?

 

W X1 nie miałem czujników ciśnienia w kołach, tzn system działał na podstawie odczytów z czujników ABS. Jak wygląda sprawa doposażenia kół w te czujniki?

pozdrawiam

qba_m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niedawno kupiłem F30 320d (184KM). Samochód ma seryjne 16" aluchy. Chciałbym na lato kupić jakieś fajnie 17 lub 18 + opony letnie. Najchętniej skłoniłbym się w stronę 18, ale często jeżdżę po wiejskich drogach, których nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia. Obawiam się, że 18 łatwo się uszkodzą oraz będzie miało to wpływ na zawieszenie :/

Doradźcie mi, 17 czy 18?

 

Druga sprawa to chciałbym założyć czujniki parkowania na tył (niestety nie mam). Prośba o namiary na jakieś firmy w okolicy Łodzi, Warszawy lub Radomiu, które mogą mi założyć. Chodzi mi o efekt jak w poniższym linku:

https://www.facebook.com/pg/creativcarmultimedia/photos/?tab=album&album_id=1035205989843486

Seryjne z widokiem odległości na ekranie

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z czujnikami pomoże Ci kolega PRmax (firma Bimmer Upgrades).

 

A co do felg to zdecydowanie 18". Dużo jeżdżę, po różnych drogach. Na lato mam 19, na zimę 18 i wg mnie jeździ się bardzo komfortowo na 18" :) A wygląd będzie o niebo lepszy! :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić AEZ Antigua 8x80 i ET30 (a często jest et35) - więc pytanie, czy to będzie pasowało? Konfigurator felg tak dobiera a koło dedykowane do BMW. Oczywiście sprawdzę to przy zakupie, ale mam mało czasu, bo muszę je kupić do końca miesiąca, więc wolę się zapytać...

 

Widzę zastanawiasz się nad tymi samymi felgami co ja i te same wątpliwości.

Z tego co sprawdziłem to jak weźmiemy te antiguy to będziemy mieć wysunięte koło o 13 mm na zewnątrz w stosunku do standardowego koła na jakim wyjeżdża F30 z fabryki, a więc 17 cali przy ET34.

Czytałem, że producenci dopuszczają do 2% zwiększony rozstaw kół w stosunku do do standardu i tu byśmy się mieścili w tym, ale nie wiem czy BMW rzeczywiście dopuszcza tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jestem świeżo po wymianie - jeździ się naprawdę dobrze. Byłem pewien, że na 18' odczuję drastyczny spadek komfortu (wcześniej było 16') a w zasadzie nie czuję praktycznie żadnej różnicy. Możliwe, że jest to zasługą lekkich felg i "miękkich" opon. Ogólnie - zmieniam zdanie w temacie niskoprofilowych opon - widać wystarczy, że samochód i opony są odpowiedniej jakości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam problem. Mam możliwość kupienia felg 8,5x19 ofset 35.Czy one będą pasowały na przód i tył? Wg kalkulatora wychodzi że do F30 na przód

225/40R19 89Y 8,00 x 19 ET36,00 i tył 255/35R19 92Y 8,50 x 19 ET47,00.

http://cdn.jfnet.de/cars/274-1c1c1c-0-wheelworld_wh28_25_f-19/680x239-bc-xxxxxx.png

http://cdn.jfnet.de/cars/274-1c1c1c-0-wheelworld_wh29_25_f-19/680x239-bc-xxxxxx.png

Czy ktoś może doradzić?

Edytowane przez malizna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.