Skocz do zawartości

E90 Klapki w kolektorze ssącym n47 320d 177km


Drejku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Masa różnych opinii na forach, czas to chyba podsumować.. Co sądzicie o klapkach w kolektorze ssącym w silniku N47?

U mnie widać, że prawdopodobnie z ośki trochę rzyga.. także będę musiał zdjąć niedługo kolektor, wyczyścić i sprawdzić stan klapek.. No i tu przychodzi dylemat. Jak klapki będą w złym stanie to je usunąć czy założyć jakiś używany kolektor z 318d? Podobno pasuje plug&play? Skoro rzyga z ośki to podejrzewam, że ośka będzie miała duży luz i trzeba będzie coś z tym zrobić. Przebieg 204kkm. Jak z tym brakiem dołu.. faktycznie taka różnica? Niektórzy mówią, że auto nie jedzie, a niektórzy różnicy podobno nie odczuwają..


https://zapodaj.net/15aa37234b6c2.jpg.html

Edytowane przez Drejku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , ja w żadnym n47 nie miałem klapek i różnicy nie czułem :D

Ale to tylko moje zdanie , może ktoś odczuwa różnice :D

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwałeś/zaślepiałeś czy jak? Czy podmieniałeś na 318d?

 

Usuwałem i zamieniałem na kolektor ze 118d różnie , można spokojnie usunąć będzie najtaniej :D

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica bedzie spora - wiem z doswiadczenia. Ja tez mam problem z luznymi klapkami, wiec pozostaje kupno nowego kolektora po mega rabatach udalo mi sie zejsc do 3250zl. Mocno zaporowa cena, ale kupujac auto z tym logiem trzeba sie od czasu do czasu zlapac za kieszen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już nie wiem czemu niektórzy różnicy nie widzą, a niektórzy widzą ogromną różnicę.. skoro takie odczuwalne to każdy powinien to odczuć.

Na allegro widzę jakiś kolektor za jakieś 1300zł i jest regenerowany, odsyłasz stary, dostajesz inny z nowymi ośkami i klapkami.


Jak się ma usunięcie klapek do filtra DPF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydziwiaj, kup kolektor i spij spokojnie. Nie takie glowy pracowaly nad tym silnikiem, zebsmy teraz poprawiali inzynierow.

Kazda ingerencja w konstrukcje silnika wiaze sie z pozniejszymi problemami/konsekwencjami. Czy DPF dostanie bardziej w tylek - ciezko powiedziec. Na 100% nie dostanie bardziej w tylek niz auto po programie. Ale nie wiem czy taka odpowiedz cie zadowala. Bierz pod uwage ze klapa wprowadza powietrze w ruch wirowy, ale takze zmienia dlugosc dolotu, nie sa to jakies drastyczne zmiany, ale jednak.

Na poczatku marca mam zamiar zrobic film na hamowni, z kolektorem z klapkami i bez, moze wtedy poza teoretyzoaniem beda efekty na wykresie.

Kolega ma e91 z tym samym silnikiem z wycietymi klapkami, z programem na 200KM tyle ze w manualu, jego turbina wstaje bardzo pozno i ma zdecydowanie mniej mocy w dolnym zakresie obrotow, ale czy jest to efekt programu, czy wycietych klapek - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

:cool2:

Masz manualną skrzynię? MarcinMa automat i tu może być różnica, część użytkowników e60/61 z m57n/n2 zgłasza właśnie problem z dołem bez klapek przy automacie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
120zl za zaślepke ośki + uszczelki a 3200 nowy kolektor to jest różnica ogromna.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Też mam wyciek z osi na której są zamontowane klapki. Z tego co widziałem ma ona uszczelniacz ale nie występuje on jako oddzielna część w realoem. Udało się komuś z Was ustalić jego wymiary?
Kupię komplet felg styling 270
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Nie zastanawiajcie się tylko klapki off. Wywalcie klapki, ośke na której chodzą no i takie zabezpieczenia plastikowe kolektora przez które idzie ośka. Apsolutnie żadnych zaślepek klap. Co jedynie zaślepić trzeba otwór po ośce. Nastawnik klap kostka elektryczna normalnie podpieta ale cięgło które sterowało klapkami odpięte całkiem. Nic nie trzeba wyprogramowywac. Efekt jest powalający, auto dostało nowe życie. No i teraz Bmw radość z jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Takie pierdoły to możesz na grupkach Facebook pisać. Jeszcze może powiedz, że głupie inżyniery z BMW się nie znają. Nowe życie :duh:

:cool2: nie inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.