Skocz do zawartości

Opony zimowe X5 G05


BigCactus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 258
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W tym sezonie do G05 sa juz dostepne w ASO homologowane zestawy kol zimowych 21' z ogumieniem mieszanym w takim samym

rozmiarze jak letnie 275/45 przod i 315/35 tyl. Opony Pirelli Scorpion , felgi takie same jak standartowe 21' z G05.

Zdziwilem sie bo w zeszlym roku nie bylo i dostalem info ze beda tylko do 20' i z ta sama szerokoscia opon przod /tyl.

Widzialem ten zestaw kol 21' na wlasne oczy w ASO.

 

Może ta "promocja" (konieczność zakupu 2 kompletu kół) miała objąć tylko napaleńców kupujących auto w pierwszym roku produkcji, albo po prostu nie zgrali się z producentem opon, aby odpowiednie rozmiary były na czas. Tak czy inaczej - słabo.

Jak kupowałem f10 pod koniec pordoukcji to zimowki i tak mi sprzedali 4 takie same nawet się nikt nie zajaknal, że mogą byz różne rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Tylko co z łańcuchami w przypadku 21''?

Podbijam temat. Zamówiłem zimówki ori 21" (na lato mam 22 z m-pakietu), czy ktoś kupował do nich łańcuchy ? Jeżeli tak to jakie ?

Jak to jest z tym obowiązkiem ich posiadania i zakładania w Austrii / we Włoszech, bo nie mam doświadczenia w tym temacie. Może ktoś mi nakreślić sprawę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z instrukcją na 21'' nie możesz założyć łańcuchów - ja zamówiłem dlatego 20''. Być może coś się zmieniło w temacie.


Łańcuchy w 97% przypadków w aucie 4x4 to bagaż - kupujesz je, wozisz 4 lata i sprzedajesz po zmianie samochodu nowe kolejnej osobie potrzebującej je w Alpy. Obowiązek posiadania jest i pewnie dużo zależy od złośliwości lokalnej Policji. Mnie uczulano, żeby mieć na plakietce łańcuchów Twój rozmiar opon.


W innych samochodach zdarzało mi się zakładać łańcuchy na specjalnych parkingach - na drodze dojazdowej do wyciągów w wyższe rejony stała Policja i kierowała samochody na bok aby założyć łańcuchy. Odnośnie samochodów 4x4 zazwyczaj pozwalają jechać wyżej. W X5 jeszcze nie zakładałem a byłem już kilka razy w tym raz po 50cm opadzie śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austrii jest obowiązek posiadania łańcuchów we Włoszech nie ejetsem pewien. Ale w zimie na większości dróg górskich są znaki z obowiązkiem ich założenia nie tylko posiadania i trzaskają za to mandaty bez zastanowienia (w Austrii).

Żeby kogoś sprawdzali czy ma łańcuchy w miejscu gdzie ich jeszcze założyć nie potrzebuje ale powinien posiadać to nie słyszałem, chyba trzeba by bardzo źle trafić :)

Pamiętaj też że łańcuch obowiązkowo na wszystkie koła napedowe więc tutaj x4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym okazywaniem to realnie nie wyobrażam sobie jakiego trzeba mieć pecha, żeby Ci kazali. Ale w miejscach gdzie trzeba mieć łańcuchy do a. Same opaski nie spełniają wymogu prawnego b. Jka będzie stromo i ze śniegiem to możesz nie podjechać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że nie założysz do 21" łańcuchów tylko musisz mieć felgi 20" na zimę.

 

Otóż to.

Mandat to jedno, można zapłacić te 1000 euro czy 500,ale jak będzie potrzeba to nie dasz rady jechać i może się zrobić niefajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie instrukcja X5 nie podaje możliwości instalacji łańcuchów na koła 21 cali ponieważ do niedawna BMW nie miało w tym rozmiarze homologowanych zimowek. Nie wiem co mogłoby być przeszkodą skoro są producenci łańcuchów na koła 21. Tym bardziej że jak się jedzie na łańcuchach to wyłącza się skrętną tylną oś.

Ciekawy jestem czy ktoś w X5 miał konieczność kiedykolwiek używać łańcuchów. Alpy zjeździłem i tak naprawdę jak miałem serie 1 z napędem na tył to łańcuchy były obowiązkowym wyposażeniem. A potem przez 5 lat jeżdżenia F15 ani razu nie musiałem zakładać łańcuchów. Teraz kupiłem zimówki 21 i łańcuchów nie zamierzam kupować. No chyba ze te opaski za grosze. W razie czego mandat taniej wyjdzie niż koszt łańcuchów na 21 cali :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
To co, policja mi wlepi mandat i nie pojadę dalej ?

Jak to wygląda w Austrii i we Włoszech, zakładacie łańcuchy czy tylko do okazania ?

 

Są takie miejsca gdzie w trakcie trudnych warunków stoi policja i sprawdza. Z mojego doświadczenia jak nie ma dramatu czyli 30cm świeżego puchu na drodze to jak ma się dobre zimówki i napęd 4x4 to puszczą cię dalej albo każą zawrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.