Skocz do zawartości

[F30] Kodowanie przez Bimmercode


xelibri

Rekomendowane odpowiedzi

Przebrnąłem przez aplikację, fora i google i mam kilka pytań bez odpowiedzi. Nawet jeżeli temat się pojawiał to i tak bez konkluzji.


1) MPPSK, czy sam software da się wgrać za pomocą bimmercode? Inna amatorska aplikacja? Mam na oku wydech MMPSK do kupienia i pytanie czy się to zakodować jakoś.


2) Da się zdjąć ograniczenie do 250 czy to mapa?


Teraz te prostsze:


3) Aktualny tryb na ekranie liczników, da się jakoś wyświetlić. W F10 to było w standardzie, w F80 też. W F30 po zmianie póki nie dotknę przycisku nie widzę co jest ustawione.


4) Domykanie szyberdach jak pada deszcz. Jakaś sprawdzona instrukcja + jak to dokładnie działa, kiedy reaguje, kiedy nie.


5) Pasy, a właściwie dźwięk niezapiętych pasów. Jak zrobić tak, żeby wszystkie kontrolki działały, a nie było ani grama dźwięku w tej sprawie. Wyłączyć wszystko potrafię, ale takie efektu mi się nie udało osiągnąć.

Głowix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) Aktualny tryb na ekranie liczników, da się jakoś wyświetlić. W F10 to było w standardzie, w F80 też. W F30 po zmianie póki nie dotknę przycisku nie widzę co jest ustawione.

 

Tryb? Masz na myśli skrzynię? Jeżeli tak, to przecież na Eco Pro widać jak jedziesz, bo zmienia się wskaźnik spalania chwilowego (może coś jeszcze, ale nie pamiętam). Na comfort nic się nie wyświetla - tryb normalnej jazdy. W trybie sport pojawia się napis SPORT.

 

5) Pasy, a właściwie dźwięk niezapiętych pasów. Jak zrobić tak, żeby wszystkie kontrolki działały, a nie było ani grama dźwięku w tej sprawie. Wyłączyć wszystko potrafię, ale takie efektu mi się nie udało osiągnąć.

 

Wydaje mi się, że w Bimmercode masz odrębną opcję na wyłączenie gongu i odrębną na wyłączenie powiadomienia, więc powinno się dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wyświetla się ani SPORT, ani SPORT+. Może coś jeszcze trzeba gdzieś włączyć?

EDIT: fakt, wyświetla się małe sport. Mea kulpa.


Pasy:

Mam sekcje włącz/wyłącz kierowca, pasażer, tył. Ale to wyłącza i dźwięk i kontrolki "z ludzikami".

Sekcje dżwięku mówią o czasie dzwięku i czasie na powtórzenie, ale nie można go wyłączyć zupełnie.

To wszystko może gdzieś być w expert, ale jak na złość w tej sekcji nie ma trybu ekspert.....

Edytowane przez glowix
Głowix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi który kod w trybie expert albo esys odpowiada funkcji: FEM -> Brake Force Display activation brake force (x m/s2)?

Widzę, że coś piszą na zagranicznych forach FRM->3050 FRM_AUSSENLICHT_PARAMETER problem, że nie mam modułu FRM tylko FEM i REM i tam takowego wpisu nie mogę namierzyć :mad2:

Ktokolwiek ? :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki a ja mam pytanie jak zakodować nastepujace rzeczy:

1. Swiatla odprowadzajace do domu (fallow me home)? Da sie tak ustawić zeby po zamknieciu samochodu automatycznie zalaczala sie opcja swiatel odprowadzajacych do domu (cos na zasadzie welcome lights?)


2. Opoznienie skladania lusterek... mam ustawione skladanie i rozkladanie lusterek automatycznie przy otwieraniu i zamykaniu. Ok opcja fajna ale np w zimie przy oblodzeniu? Moze szkoda nadwyrezac mechanizmy :) dlatego fajna opcja byloby uruchomienie skladania lusterek na dluzsze wcisniecie przycisku zamkniecia samochodu (z tego co bylo wcześniej napisane w tym temacie powinna byc opcja "delay"... co jeśli ja nie mam tej opcji? Da sie gdzie to wyszukac przez tryb experta?


3. I jeszcze kolejna sprawa, to sprawa loga ... uaktywnilem na start logo mperfomace ... niestety bardzo rzadko sie ono pojawia przy starcie.. co moze byc powodem? Niekiedy sie pojawia ale tylko czesc animacji i od razu stsrtuje system idrive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do 1, nie da się tego zakodować, przerabiałem temat chyba że ktoś mądry znalazł gdzieś w expercie. Jedyna opcja żeby to włączyć to za każdym razem jak gasisz samochód, wyłączasz dodatkowo zapłon guzikiem i raz "mrugasz" długimi. Wtedy na 20 sek odpalasz światła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ad. 3. Zależy to od czasu jaki mija od odryglowania auta do włączenia zapłonu. Jeśli np. po otwarciu auta wkładasz coś do bagażnika i dopiero wtedy odpalasz auto, system zdąży się już załadować i nie zobaczysz ekranu powitalnego. Jeśli otwierasz auto i od razu odpalasz, to zobaczysz ekran powitalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Chlopaki a ja mam pytanie jak zakodować nastepujace rzeczy:

1. Swiatla odprowadzajace do domu (fallow me home)? Da sie tak ustawić zeby po zamknieciu samochodu automatycznie zalaczala sie opcja swiatel odprowadzajacych do domu (cos na zasadzie welcome lights?)

Czas świecenia ustawiasz w idrive, aktywujesz jak napisał Triczaj. Nie czytałem, żeby się odpalały same po zamknięciu auta.

 

2. Opoznienie skladania lusterek... mam ustawione skladanie i rozkladanie lusterek automatycznie przy otwieraniu i zamykaniu. Ok opcja fajna ale np w zimie przy oblodzeniu? Moze szkoda nadwyrezac mechanizmy :) dlatego fajna opcja byloby uruchomienie skladania lusterek na dluzsze wcisniecie przycisku zamkniecia samochodu (z tego co bylo wcześniej napisane w tym temacie powinna byc opcja "delay"... co jeśli ja nie mam tej opcji? Da sie gdzie to wyszukac przez tryb experta?

Spróbuj to w takim razie wyłączyć i sprawdż czy się będą składały przy ryglowaniu - dłuższe przytrzymanie na pilocie lub na czujniku przy komfortowym dostępie. U mnie tak, jest, ale ja tego nie kodowałem, już tak kupiłem.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 3. Zależy to od czasu jaki mija od odryglowania auta do włączenia zapłonu. Jeśli np. po otwarciu auta wkładasz coś do bagażnika i dopiero wtedy odpalasz auto, system zdąży się już załadować i nie zobaczysz ekranu powitalnego. Jeśli otwierasz auto i od razu odpalasz, to zobaczysz ekran powitalny.

 

Rzeczywiscie wyglada na to ze masz racje :) zwykle otwieram tylnie drzwi lub bagaznik w pierwszej kolejnosci.... jak wszedlem do auta i od razu odpalilem to rzeczywiscie ekran powitalny startuje wraz m-logo :)


 

Chlopaki a ja mam pytanie jak zakodować nastepujace rzeczy:

1. Swiatla odprowadzajace do domu (fallow me home)? Da sie tak ustawić zeby po zamknieciu samochodu automatycznie zalaczala sie opcja swiatel odprowadzajacych do domu (cos na zasadzie welcome lights?)

Czas świecenia ustawiasz w idrive, aktywujesz jak napisał Triczaj. Nie czytałem, żeby się odpalały same po zamknięciu auta.

 


Ok czyli wychodzi na to ze nie da sie ustawic tak aby swiatla odprowadzajace startowaly same a nie na zasadzie "na wlasne zyczenie" czyli po aktywowaniu ich manetka? A gdzie ewentualnie mozna zmieniec ktore swiatla maja pelnic funkcje swiatel odprowadzajacych? Gdyz u mnie ta funkcje pelnia swiatla mijania - w moim przypadku sa to xenony... wolalbym np zeby to byly same ringi badz halogeny.

Da sie to wogole jakos skonfigurowac z poziomu bimmercode? w bimmercode mam tylko ustawienia "welcome lights" i tej sekcji moge ustawiac dowolnie ktore swiatla maja byc swiatlami powitalnymi. Natomiast te z manetki jako tutaj nazwijmy "fallow me home" niestety tak jakby byly nie konfigurowalne z pozycji bimmercode.

 

2. Opoznienie skladania lusterek... mam ustawione skladanie i rozkladanie lusterek automatycznie przy otwieraniu i zamykaniu. Ok opcja fajna ale np w zimie przy oblodzeniu? Moze szkoda nadwyrezac mechanizmy :) dlatego fajna opcja byloby uruchomienie skladania lusterek na dluzsze wcisniecie przycisku zamkniecia samochodu (z tego co bylo wcześniej napisane w tym temacie powinna byc opcja "delay"... co jeśli ja nie mam tej opcji? Da sie gdzie to wyszukac przez tryb experta?

Spróbuj to w takim razie wyłączyć i sprawdż czy się będą składały przy ryglowaniu - dłuższe przytrzymanie na pilocie lub na czujniku przy komfortowym dostępie. U mnie tak, jest, ale ja tego nie kodowałem, już tak kupiłem.

 


Pobawilem sie i probowalem zrobic tak jak napisales. Niestety bezskutecznie...

Tak mialem ustawione kiedy aktywowalem lusterka zeby skladaly sie i rozkladaly automatyczniehttps://zapodaj.net/df5e8798ae712.jpg.html

natomiast tak probowalem ustawic: https://zapodaj.net/9c922198d2b12.jpg.html

Niestety przy tych ustawieniach nic sie nie dzieje, ani lusterka nie skladaja ani nie rozkladaja automatycznie (to znaczy zlozylem manualnie przyciskiem na drzwiach a powinny otworzowyc sie automatycznie - bezskutecznie).

Przy probach ustawienia:

"unfold mirrors with convenient opening" na active

oraz

"fold mirros with convenient closing" na active

od razu z automatu zalacza sie opcja pierwsza na active czyli:

"fold/unfold mirrors automatically"

Macie jakies pomysly jak to ominac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś do czynienia z All Around View (czy surround view)? Doposażałem dawno temu auto w tylna kamerę. Zakodowałem i wszystko było OK. ALe za którymś razem jak się bawiłem Bimmercode przerwało mi kodowanie i wszystko zgasło (znaczy się wyświetlacz). Na szczęście funkcja restore przywróciła ekran do życia, ale od tamtej pory Bimmercode pokazuje mi error dotyczący kamer jw. Jakiś pomysł, co się tam przestawiło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,


Czy ktoś wie czy się da zakodować automatyczne włączenie czujników parkowania przy zbliżaniu się do przeszkody z przodu pojazdu? Mam tak w x5 F15 i tam jest taka opcji w menu idrivie a w F30 niestety brak.

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mżliwe, że w modelu z 2012r Brake Force Display nie działa po zakodowaniu? Zakodowałem wszystko co znalazłem i efektu brak. Nie mam ESS_ON_VERZ i ESS_GESCHW_SCHWELLE.

To zakodowane -> ESS_ERSCHEINUNGSBILD | flaechenvergroesserung (Area enlargement) = 01 or bremslicht blinkend (blinking)= 02

W REM mam ESS_BLINKFREQUENZ1 i ESS_BLINKFREQUENZ2 oba na wert2 jak powinno być? Jakakolwiek pomoc mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów


Mam pytanie, kupiłem uszkodzone bmw f30 2.0 184 km 2012 r


auto już całe poskładałem ale po wymianie konsoli, radio przestało łapać fale i język zmienił się na niemiecki


czy mogę za pomocą aplikacji bimmercode zmienić język i ustawić fale europejskie, zakodować lampy bi-xenon skrętny, przekładnie kierowniczą, obniżenie lusterek przy cofaniu, aktywować słuchanie muzyki z tel


proszę o listę kodów co gdzie trzeba zmienić myślę że ułatwi to pracę nie tylko mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów


Mam pytanie, kupiłem uszkodzone bmw f30 2.0 184 km 2012 r


auto już całe poskładałem ale po wymianie konsoli, radio przestało łapać fale i język zmienił się na niemiecki


czy mogę za pomocą aplikacji bimmercode zmienić język i ustawić fale europejskie, zakodować lampy bi-xenon skrętny, przekładnie kierowniczą, obniżenie lusterek przy cofaniu, aktywować słuchanie muzyki z tel


proszę o listę kodów co gdzie trzeba zmienić myślę że ułatwi to pracę nie tylko mi.

 

Poczekaj zaraz Ci wyślę :mrgreen:

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się bimmercodem zakodować wszystko poniżej ?

d8a71048418e1e89.png


I czy wciąż warto - https://allegro.pl/oferta/vgate-icar-pro-bt4-0-interfejs-obd2-elm327-ios-pl-8111141042 ? Czy lepiej zainwestować w inny adapter ?

 

Działa ten jak najbardziej, wszystko powyżej również da się zakodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy było, da się ustawić mniejsze ciśnienie w oponach, chodzi o komunikat o sprawdzeniu ciśnienia, wg komputera mam dobrze ale usilnie chce żebym sprawdził w tabliczce jakie powinno być. Mam w polu zielonym 1,8 przód i 2,1 tył, chcę tak mieć, komfort nieporównywalny z 2,4 czy 2,6. F32 LCI.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.