Skocz do zawartości

[F30] Kodowanie przez Bimmercode


xelibri

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas kurcze brakuje mi działających zegarów sportowych .... mam 328i 245HP i innym kolegom na tym forum te zegary z tym silnikiem działają. Może coś w expert jest do pogrzebania ? Tak samo nie widzę możliwości przełączenia zegarów na RED - chociaż to dla mnie ma już mniejsze znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z tego o wyczytałem można dwa telefony naraz sparować.

 

potwierdzam działa, mozna dwa ustawić - w trakcie dzwonienia podaje na ekranie z którego korzysta



dodatkowo jesli dobrze kojarze to system pamięta, który numer był zwiazany z ktorym telefonem i w przypadku oddzwaniania z tego właśnie korzysta

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STWORZYŁEM BESTIĘ !


Tym razem bawiąc się Active Sound Design sam nie wiedziałem czego się spodziewać. Dość długo manipulowałem ustawieniami F10 z silnikiem S63B44 ale za cholerę nie chciało to zabrzmieć jak M5 z V8. Myśląc, że ta funkcja w ogóle u mnie działa na sam koniec "od niechcenia" dałem kombinację F80 z silnikiem S55B30, audio zmieniłem na Stereo i ... ZIEMIA ZADRŻAŁA !


Tak jak ten emulator silnika naturalnie i potężnie brzmi to nikomu na słowo bym nie uwierzył. Powyżej 3,5 tyś obrotów budzi się w nim ryk niczym z prawdziwej M3 a poniżej, cruisując silnik bardzo basowo mruczy ....


Nagranie z dzisiaj F80 z silnikiem S55B30 (M3)



Ktoś z Was coś podobnego uskuteczniał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja próbowałem w dwóch swoich 430i i w żadncyh ustawieniach nic się nie zmienia nie zależnie czy wybierzemy m3 czy m5 czy dedykowane dzwięki do tego modelu. Zmiana głośności też nic nie zmienia w ttm modelu active sound jest bo sterownik w bagażniku mam ale kompletnie nie działa fabrycznie. Może to właśnie kwestia przestawienia czegoś jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie, po prostu od któregoś rocznika bmw zablokowało możliwość zmiany dźwięku asd.

Po przestawieniu na inny model wyłącza się całkiem i wyrzuca błąd, jedyne wyjście to przywrócenie domyślnych ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem w dwóch swoich 430i i w żadncyh ustawieniach nic się nie zmienia nie zależnie czy wybierzemy m3 czy m5 czy dedykowane dzwięki do tego modelu. Zmiana głośności też nic nie zmienia w ttm modelu active sound jest bo sterownik w bagażniku mam ale kompletnie nie działa fabrycznie. Może to właśnie kwestia przestawienia czegoś jeszcze.

 

Spróbuj jeszcze raz:


Model Range : F80

Engine : S55B30

Audio Level : Stereo (ważne, u mnie na HiFi oraz innych też nie chciało działać)

Power Class : UL

Competion Pakiet : NO

Country Variant: ECE (lub US jeśli masz taką opcję)

Construction Stage: before 07/13

Unbelegt : 0x00


To są moje ustwanienia a'la M3. Jeśli u Ciebie nie zadziałają - nie wiem jak Ci pomóc.


PS. U nie na odmianę nie chcą działać zegary sportowe i nikt nie wie dlaczego. W 328i 245HP zegary powinny śmigać aż miło - a u mnie nie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie, po prostu od któregoś rocznika bmw zablokowało możliwość zmiany dźwięku asd.

Po przestawieniu na inny model wyłącza się całkiem i wyrzuca błąd, jedyne wyjście to przywrócenie domyślnych ustawień.

Randall u mnie nie było nawet fabrycznie modulacji dzwięku znaczy moduł asd jest bez niego audio nie gra ale nic on nie zmienia czy jest podpięty czy odpięty dzwięk jest bez zmian i tak miałem w obydwu 430i coupe i GC. Bardzo mnie ciekawił ten temat właśnie dlaczego tak jesti po co w ogóle ten moduł. Może przy HiFi jest to wyłączone ale z kolei po co w ogóle moduł w tym wypadku. Spróbuje zmienić na stereo i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja też mam hifi, jak przestawiłem raz na inny dźwięk to właśnie stało się tak jak pisałem wyżej - pomogło przywrócenie ustawień. Jest o tym dość obszerny wątek na bimmerpost który mi pomógł.

Może u Ciebie poprzedni właściciel coś grzebał, chyba że masz od nowości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam od nowości ale mam dwa auta a właściwie miałem bo coupe sprzedałem obydwie 430i z 2017 roku i w obydwu było tak samo jest moduł ale żadnego dźwięku z głośników nie ma.

 

Ja mogę sprawdzić u sobie co tam za flaki mam w bagażniku ale musicie mi powiedzieć czego szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Nie mam od nowości ale mam dwa auta a właściwie miałem bo coupe sprzedałem obydwie 430i z 2017 roku i w obydwu było tak samo jest moduł ale żadnego dźwięku z głośników nie ma.

 

Może go nie słyszysz bo to nie jest taki chamski dzwięk jakbyś puścił z Youtube tylko raczej lekkie podbicie.

Albo ktoś to wyłączył (na bimmerpost jest popularny mod ASD bypass). Innej opcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Randall w obydwu autach wszystko było aktywne nawet próbowałem zmieniać dzwięk na m3 i bez rezultatu wracałem do serii i też nic. Na pewno nie ma dzwięku bo w coupe pokusiłem się o rozebranie lewej strony bagażnika i poszukanie asd i jak odpinałem jedyna różnica to brak dzwięku z audio radio usb itd ale dzwięk silnika bez różnicy.

Donvicc asd masz po lewej w bagażniku taka mała puszks przykręcona do wzmacniacza od audio.

Żeby to zobqczyć musisz wyjąć lewy boczek klucze itd a żeby wymontować trzeba zdjąć lewą stronę tapicerki bagażnika.


Edit zmieniłem rodzaj nagłośnienia i tak dalej żadnej różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zna magiczne zaklęcie pozwalające na ściągnięcie limitu max prędkości (u mnie 210 km/h) za pomocą bimmercode ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,


programowalem ostatnio FEM, zmienilem czestotliwosc dzialania spryskiwaczy reflektorow i .... przestaly dzialac w ogole. Jakie wartosci mam wprowadzic, aby je ponownie aktywowac?


Oto co mam obecnie w trybie "noob":

Headlight washers - active

Number of water injection pulses..... - 3 times

Headlight cleaning blocking time - 1 minute

Headlight cleaning pause .... - 1000 ms

Headlight cleaning system deactivation speed threshold - 130 km/h

Number of washing operationf for headlight cleaning - 1 operation

Water injection duration for ... - 400 ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem w dwóch swoich 430i i w żadncyh ustawieniach nic się nie zmienia nie zależnie czy wybierzemy m3 czy m5 czy dedykowane dzwięki do tego modelu. Zmiana głośności też nic nie zmienia w ttm modelu active sound jest bo sterownik w bagażniku mam ale kompletnie nie działa fabrycznie. Może to właśnie kwestia przestawienia czegoś jeszcze.

 

Spróbuj jeszcze raz:


Model Range : F80

Engine : S55B30

Audio Level : Stereo (ważne, u mnie na HiFi oraz innych też nie chciało działać)

Power Class : UL

Competion Pakiet : NO

Country Variant: ECE (lub US jeśli masz taką opcję)

Construction Stage: before 07/13

Unbelegt : 0x00


To są moje ustwanienia a'la M3. Jeśli u Ciebie nie zadziałają - nie wiem jak Ci pomóc.

 

Dzięki Donvicc :!: U mnie również działa przy twoich ustawieniach. Mega frajda przy jeździe :D Banan na twarzy cały czas :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak aktywować chwilowe spalanie cyfrowo na małym wyświetlaczu pomiędzy zegarami? Edytowane przez Donvicc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak aktywować chwilowe spalanie cyfrowo na małym wyświetlaczu pomiędzy zegarami?

Instrument cluster>digital speed in board computer>active

 

To jest cyfrowa prędkość, mam ją już dawno ustawioną. Teraz chodzi mi o cyfrowe chwilowe spalanie. Nie znalazłem gotowca z bimmercode więc export mode się kłania chyba ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.