Skocz do zawartości

[F30] Kodowanie przez Bimmercode


xelibri

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam F36 LCI z 08.2017 i mam rozszerzony bluetooth. Z iPhona 7 czyta SMS-y ale nie czyta poczty, ani obsługiwanej przez aplikację Mail ani przez Outlook.

Pocztę można skonfigurować poprzez Connected Drive (poprzez portal), ale to nie ma moim zdaniem nic wspólnego z rozszerzonym bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki- czy orientuje się ktoś może, czy za pomocą Bimmercode/ BimmerLink/ Carly można zaprogramować nową lampę przednią do BMW f30/f32? Chodzi o xenon skrętny. Z tego co wiem, należy zainicjować lampę i później dodać do FEM.

 

Z poziomu Bimmercode to zrobisz (w trybie expert).

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki- czy orientuje się ktoś może, czy za pomocą Bimmercode/ BimmerLink/ Carly można zaprogramować nową lampę przednią do BMW f30/f32? Chodzi o xenon skrętny. Z tego co wiem, należy zainicjować lampę i później dodać do FEM.

 

Z poziomu Bimmercode to zrobisz (w trybie expert).

 

Czy mogę prosić o trochę więcej szczegółów? Jak zrobić inicjalizację lampy a później dodanie do FEM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do tematu, kupując moduł https://allegro.pl/interfejs-icar-pro-bt4-0-obdii-elm327-vgate-id50-i6779076471.html oraz ściagjąc apkę "bimmercode" bez problemu wgram pl menu itp do seria f10 f30 ? telefon ios
http://imageshack.us/photo/my-images/190/95216545.jpg/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Chciałem podzielić się szerzej dobrym rozwiązaniem, które wcześniej na forum było poruszane, aczkolwiek nie ma jasno napisane co i jak, a fajnie jakby to było na przyszłość w wyszukiwaniach. :)


Postanowiłem nie płacić za konwersję mojej F30 z USA na EU tylko zrobić to samemu najtańszym możliwym sposobem, czyli: telefon na androidzie, apka Bimmercode oraz adapter iCar Pro BT 4.0.


Cały zestaw to koszt:

- adapter około 150 zł (polecam go, spraedzony, działa dobrze)

- apka Bimmercode (odblokowanie kodowania), koszt: 129 zł.


Po zakupach podpiąłem się do F30stki z niepewnością czy się uda...


Z tą apką można zrobić bardzo wiele, w bardzo prostej formie.




Są dwa tryby- expert oraz standardowy.


Standard pozwala na zdefiniowane przez autora apki kodowania poprzez dosłownie click and code ;)

Oczywiście ten tryb ma ograniczenia, ale można wiele.


W przypadku trybu expert ja na razie zmieniłem: język na PL, region na Europę, przekodowanie radia na paramtery Europy, włączyłem przeciwmgłowe (z zaadaptowaniem zaślepki ;) ), wyłączyłem obrysówki.


Polecam zakup, na prawdę warto- absolutnie nie jestem stronniczy w tej kwestii, po prostu sam byłem przerażony kto mi to wszystko zrobi, kiedy i za jakie pieniądze, a można śmiało podziałać samemu.


W razie pytań zapraszam, chętnie pomogę.

 


Podpowie kolega krok po kroku co trzeba kupić/zainstalować/ zrobić aby wgrać pl menu itp?

http://imageshack.us/photo/my-images/190/95216545.jpg/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Sportowa skrzynia przełącza szybciej biegi o 0,.. sek. W praktyce nie zauważysz tej różnicy.

Niektórzy pisali że po zakodowaniu mieli problemy z pracą skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportowa skrzynia biegów robi DRASTYCZNĄ różnicę i bynajmniej nie jest to 0,00001 sekundy. Tryb sportowy w porównaniu do zwykłego "DS" to niebo a ziemia.


Polecam np. https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=878350.


Dodatkowo odblokuje to tryb Launch Control. Także łopatki czy bez, za 300zł (bimmercode plus adapter) warto, warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi w jaki sposób autor tematu xelibri zmienił region na Polskę. Przeszukałem całe Bimmercode i nie potrafiłem nic znaleźć.


Jeśli o pozostałe rzeczy chodzi, w swoim F30 zrobiłem następujące rzeczy:


1. Sportowa skrzynia biegów

2. Podpięcię łopatek (wymagało puszczonego przewodu od kierwonicy do modułu FEM po stronie pasażera)

3. Tryb Sport+ (wyłącza automatycznie trakcje)

4. Polskie menu

5. Europejskie fale radiowe

6. Wyłączanie radia po otwarciu drzwi kierowcy

7. Sportowe zegary

8. Chowane lusterka po zamykaniu z pilota

9. Światla przeciwmgielne (lampy domyślnie mają te światło ale w USA jest one używane jako dodatkowe światło stopu, dlaczego trzeba przekodować żeby zapalały się po wciśnięciu przycisku)

10. Na potrzeby przeglądu wyłączyłem pomarańczowe światło pozycyjne, które chwilę później włączyłem

11. Logo M-Performance na wyświetlaczu

12. Wyłączenie zamykania drzwi po starcie

13. Otwieranie wszystkich drzwi przy pierwszym naciśnięciu pilota (wcześniej otwierały się tylko drzwi kierowcy po wciśnięciu otwierania, a pozostałe drzwi dopiero za drugim wciśnięciem)


Za pomocą drugiej aplikacji tego samego wydawcy, BimmerLink, zrobiłem następujące rzeczy:


1. Zarejestrowałem akumulator (3 kliknięcia, u mechanika wołali 100zł)

2. Usunąłem błędy poduszki (które wyskoczyły przez zmianę poduszki, u mechanika 50zł)


Za wszystko u mechanika po podliczeniu musiałbym zapłacić ponad 1300zł. Ja zapłaciłem za dwie aplikacje łącznie 250zł i złączę OBD za 160zł, czyli łącznie 410zł. Zaoszczędziłem na tą chwilę prawie 1000zł, a mam auto dopiero od 3 dni. Na pewno jeszcze wkrótcę się przyda.


Dodatkowo w BimmerLink można sterować Active Sound, tłumikiem i wyświetlić kazdą możliwą temperature - czy to oleju czy innych rzeczy. Naprawdę mega!


A to wszystko co wyżej opisałem (jeśli o same kodowanie chodzi) zajęło mi łącznie 30 minut. Nie musiałem marnować czasu na żadnych Januszy motoryzacji którzy przy okazji naciągneliby mnie na dodatkowe koszty (a czytałem tutaj o kimś kto zapłacił 200zł mechanikowi za puszczenie "kabelka" do przeciwmgielnych, co za bzdura ze strony mechanika...).


Gdyby ktoś potrzebował porady to służę pomocą. Mogę zrobić krótki poradnik jak będzie więcej chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jeśli udało Ci się zakodować SAT i Sport+ to powinno działać też LC. Jeśli nie to w kodowaniu skrzyni wejdź w expert mode i ustaw LC na on.

Ostatnio próbowałem zrobić taki zestaw koledze w f10 535i lci i niestety Sport + się nie udało zrobić. Tzn pokazuje ten tryb ale jest nie aktywny ponieważ trzeba jeszcze zakodować jeden moduł (FEM zdaje się). Kiedy to robiłem to wyskakiwały wszystkie błędy wszechświata i musiałem przywrócić backup. Może ktoś wie dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.