Skocz do zawartości

[F30] Kodowanie przez Bimmercode


xelibri

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czy ktoś podpowie czy da radę właczyć jeszcze ponizsze usprawnienia

Przeglądnąłem expert mode i jest tego trochę, ale niestety nie znalazłem.


Chciał bym aby w trybie Comfort była utwardzona kierownica - mozna coś z tym zrobić?

Jeżeli nie da się właczyć utwardzonej kierownicy to może uda się tak ustawić aby auto włączało się zawsze na trybie SPORT.

Tryb Indywidual jaki jest np w G30 takze rozwiązał by sprawę.


Czy jest możliwośc aby kierownica utwardzała się wcześniej - tzn u mnie tak od 120km/h jest super, do 120km/h nawet w trybie sport chodzi zbyt lekko - na Comfort to jakis skandal.


Znalazłem ustawienie w zakładce Integrated Chasis - Adaptive Cruise Control - Level 3.

Mogę zmienić na Level 1 - 4, tylko zastanawiam się w którym ustawieniu bedzie bardziej czuły.

O ile wogóle to u mnie działa bo przycisku adaptive nie ma.

Aczkolwiek jak jade ponad 200 km/h na Comfort auto wydaje się jednak sporo twardsze.


Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Adaptive cruise Control to aktywny tempomat :) wiec raczej to nie to czego szukasz. Wątpię żeby coś takiego dało się zakodować - nigdy się z takimi opcjami nie spotkałem na żadnym zagranicznym forum. Jedyna rzecz związana z trybami jazdy która kojarzę to „start always in eco pro”.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie nad tym zastanawialem czy to nie tempomat, ale poniewaz był w tej zakładce to sobie błędnie pomyślałem.

Szkoda bo autko bardzo ładne i fajnie wyposażone a mnie ciągle wku...

I nic na to nie mogę poradzić.

Spróbuję jeszcze aktualicaji całego softu, ale nie spodziewam sie zbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w dany moduł i w prawym dolnym rogu masz przycisk.


NGufcWU.jpg

Panowie byly rozne wersje Bimmercode?

U mnie naprzyklad Expert Mode jest nie w lewym dolnym rogu tylko na goze.

Niema tez kilku innych funkcji jak np.Sport+,LC,zmienianie koloru Sportowych zegarow z pomaranczowego na czerwony,Volume_POPUP.

W Demo Mode to wszystko jest a jak podlacze do samochodu to tego woogole niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie po kodowaniu dźwięk (system HI FI) uległ pogorszeniu (jest jakoś ciszej i dźwięk jakby bez głębi) - ktoś wie co może być przyczyną / co i gdzie sprawdzić/poprawić w ustawieniach?

Samo kodowanie (bez korzystania z ustawień expert mode) przebiegało bez żadnych problemów, wszystko co chciałem zakodować ( m.in. wyłączenie radia po otwarciu drzwi kierowcy, logo powitalne na wyświetlaczu środkowym i na desce, wył. start stop,zmiana wyświetlania zużycia paliwa z zakresu 20l na 30l, pełne wiadomości tekstowe, ciśnienie i temp. w oponach, prędkość cyfrowa w funkcjach komp. pokł.) zostało poprawnie zakodowane i działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Digital Cockpit (Wielofunkcyjny zestaw wskazników na desce rozdzielczej) po zmroku kolor zmienia sie z bialego na pomaranczowy. Jest opcja azeby caly czas byl bialy ?

 

Też o tym myślałem, choć przyznam szczerze że zaadoptowałem się do obecnego systemu, z tego co czytam jest tak jak kolega wyżej wspomniał, kodowaniem tego raczej nie zmienisz, możesz ewentualnie rozebrać licznik, panel sterowania i pobawić się w wymianę diod https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1027008&page=13 .

Ciekawą opcją jest cyfrowy wyświetlacz

.
p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Serwis nawet nie słyszał o Bimmercode, albo... co raczej bardziej prawdopodobne: "musi nie słyszeć" w rozmowach z klientami.

Zdaniem serwisu, jakiekolwiek, podane przykładowo funkcje, które może ustawić/zmienić Bimmercode, są "niemożliwe" do zmiany.

Zatem, jeśli zmienia się to, co jest "niemożliwe" do zmiany, to oczywiście użycie Bimmercode może być powodem utraty gwarancji.

Tyle serwis, bo po prostu im tego nie wolno robić i uważają to za niedozwoloną ingerencję.


Tymczasem faktycznie, nie jest to żadna "ingerencja" w oprogramowanie, bo nie są zmieniane żadne kody itd. Jest to tylko proste zmienianie ustawień, które ZAINSTALOWANE w aucie oprogramowanie dopuszcza, skoro można wybrać wskazane przez to oprogramowanie opcje. Tak jak Windows dopuszcza ingerencję w wygląd interface'u, MS Word w układ ikon w menu itd, itp.


A kompletnie bez sensu, bo nie jest do zrozumienia, dlaczego tego nie można zrobić po prostu w serwisie? Rozmawiałem, że chcę tylko np. zmienić temperatury podgrzewanych siedzeń, bo na trzecim stopniu grzeją tak, że nie można nawet w palcie używać - za gorące. A "nie można, nie da się", chociaż podobno bardzo wielu użytkowników skarży się na to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z serii czy to normalne.


Mam zaprogramowane zapamiętywanie stanu przełącznika star/stop. Teoretycznie wszystko działa, teoretycznie. W przypadku gdy zgasze samochód z włączonym trybem ECO oraz _wyłączonym_ start/stop. Przy następnym uruchomieniu mam włączony tryb standardowy oraz _włączony_ start/stop. Czy jest to normalne zachowanie auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak tylko dla osób, które pytały bądź mają wątpliwości.

Oficjalna odpowiedź BMW Polska:


"Szanowny Panie,

W odpowiedzi na Pana zgłoszenie informuję, że aplikacja Bimmercode nie jest aplikacją rekomendowaną przez producenta. Stosowanie jej, może wiązać się z utratą gwarancji na elementy, w których stwierdzona zostanie ingerencja zewnętrzna. Producent nie zaleca stosowania aplikacji."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak tylko dla osób, które pytały bądź mają wątpliwości.

Oficjalna odpowiedź BMW Polska:


"Szanowny Panie,

W odpowiedzi na Pana zgłoszenie informuję, że aplikacja Bimmercode nie jest aplikacją rekomendowaną przez producenta. Stosowanie jej, może wiązać się z utratą gwarancji na elementy, w których stwierdzona zostanie ingerencja zewnętrzna. Producent nie zaleca stosowania aplikacji."

 

A co mają innego napisać w dzisiejszych czasach każdy szczegół który w razie usterki może być przyczyną zrzucenia winy na użytkownika jest istotny, nie po to producenci zatrudniają sztab prawników żeby takich sposobności nie wykorzystać na swoją korzyść.

Co w sumie jest śmieszno-żałosne bo rozumiem wgranie nowej mapy zespołu napędowego czy zmiany softu skrzyni, wtedy utrata GW jest uzasadniona, ale zmiana logo na wyświetlaczu, częstotliwości spryskiwania czy choćby dezaktywacja start-stop to zwykłe znajdywanie haka na użytkownika.

Reasumując, niestety przy użyciu takich aplikacji na GW trzeba być sprytniejszym od nich bo jak "nie ty ich to oni ciebie" .

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z serii czy to normalne.


Mam zaprogramowane zapamiętywanie stanu przełącznika star/stop. Teoretycznie wszystko działa, teoretycznie. W przypadku gdy zgasze samochód z włączonym trybem ECO oraz _wyłączonym_ start/stop. Przy następnym uruchomieniu mam włączony tryb standardowy oraz _włączony_ start/stop. Czy jest to normalne zachowanie auta?

 

To jest normalne zachowanie auta.

Można też zakodować aby auto uruchamiało się w trybie Eco Pro. Ja mam standard: Komfort

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kodowanie BimmerCodem nie świruje Wam frmu ? Problem polega na tym ze raz na jakiś czas gasły mi światła mijania na pół sekundy i pojawiał się błąd oświetlenie na nbt, a wczoraj w drodze powrotnej 400km błąd pojawiał się i światła gasły chyba ze 30 razy. Od jakiegos czasu tez welcome lighty zapalały mi się dopiero po dwukrotnym naciśnięciu przycisku otwierania.

Przeprogramowałem sobie dzisiaj ista FEMa i problem zniknął. (Welcome lighty za pierwszym) cały dzień autem przejezdzilem i nie pojawił się tez błąd oświetlenia. Postanowiłem zakodować sobie popołudniu sidemarkery, ledowe przeciwmgielne jako welcome lighty. Po zakodowaniu problem wrócił. ( muszę klikać guzik otwarcia dwa razy by światła się zapaliły, czasem wyrzuca błąd oświetlenia)


W czym może być problem ?


Migają mi tez czasem po chwili ledowe przeciwmgielne ale nie wiem od czego to zależy. Uszkodzone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działa wam zamykanie bagażnika z pilota w F31? Musicie trzymać cały czas wciśnięty przycisk na pilocie aż do zamknięcia bagażnika (u mnie tak jest, a nie pamiętam jak miałem przed kodowaniem bimmercode).


Może rozwiniemy temat kodowania i każdy napisze co u siebie zakodował i ewentualnie podpowie w jakich modułach i jakie wpisy.


Kodowanie F31:


-łopatki zmiany biegów w kierownicy

-sportowa skrzynia biegów / tryb sport+

-Launch Control (jeszcze nie testowałem)

-możliwość wyłączenia DRL w I-drive

-światła pozycyjne tył dla DRL (dobra opcja zwłaszcza w sezonie jesień/zima)

-brak włączenia Klimy po wciśnięciu przycisku AUTO

-DVD in motion

-dodatkowe Kodeki

-USB video

-zapamiętywanie Start-Stop

-ekran powitalny w i drive: M

-logo na zegarach: M Performance

-temperatura opon

-cyfrowa prędkość na liczniku

-brak pustego pola na liczniku


Nie udało mi się zakodować zapamiętywanie ostatniej pozycji nawiewu (choć zaznaczyłem taką opcję podczas kodowania w bimmercode), tzn jeśli go wyłączę przed zgaszeniem silnika, na drugi dzień znów nawiew jest uruchomiony po włączeniu zapłonu (w E91 udało mi się to kiedyś przekodować).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działa wam zamykanie bagażnika z pilota w F31? Musicie trzymać cały czas wciśnięty przycisk na pilocie aż do zamknięcia bagażnika (u mnie tak jest, a nie pamiętam jak miałem przed kodowaniem bimmercode).

U mnie działa tak samo. :wink:

A szkoda. Fajnie byłoby jakby po kliknięciu klapa zamykała się sama do końca.

Nie udało mi się zakodować zapamiętywanie ostatniej pozycji nawiewu (choć zaznaczyłem taką opcję podczas kodowania w bimmercode), tzn jeśli go wyłączę przed zgaszeniem silnika, na drugi dzień znów nawiew jest uruchomiony po włączeniu zapłonu (w E91 udało mi się to kiedyś przekodować).

Kurcze, a to dziwne.

U mnie zapamiętuje i pozycje nawiewu i siłę nawiewu (także on/off).

Nie kodowałem nigdy nic. Trochę jestem lewy w takich rzeczach i się boję. Ale jak czytam, jakie rzeczy kodujecie to być może niedługo się złamię i spróbuję. :wink:

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.