Skocz do zawartości

Pierwsze G05 na forum.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 219
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tylko że ona nie chce diesla bo mało jezdzi, obawiam się o wypalanie DPF, przebiegi rzędu 7-8 tys km rocznie, zakupy, dzieci do przedszkola itp. poruszanie się po mieście. Chce SUV-a ale nie ma mowy o X3 która ma prawie takie same gabaryty jak Sportage chce coś większego wiec padło na nowe X5, bardzo podoba sie jej jeszcze Audi Q8 ale tam nie ma benzyny tylko diesel a na takie niskie przebiegi to nie najlepszy pomysł, może nowe Cayenne tylko trochę droższe od X5, Mercedes i Volvo raczej odpada tak samo jak Lexus i Infinity.


Sam mam w G30 benzynę i za nic w życiu nie kupił bym diesla nawet pomimo tego że robię rocznie ok 30 000km ale właśnie kultura pracy i silnik, ale znowu na niskie przebiegi diesel nie ma sensu.


No nic w tym tygodniu podjedziemy do Bawaria Motors podobno mają już G05. Pytanie czy warto zamówić u brokera Select Automotive?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Testowałem dzisiaj 30d. Silnik super. Bardzo komfortowa i cicha jazda. W zasadzie po 20 minutach jazdy nie znalazlem zadnych wad. Moze na sile powiedzialbym ze niegdysiejsze komforty z serii F byly wygodnuejsze ( jakby glebsze) i chyba HiFi Proff grało lepiej niz dzisiejszy HK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz i benzyny maja niestetu filtr DPF...

 

40i z tego co mi mowiono w salonie nie ma DPF ani innego problematycznego syfu ;).


Ale rzeczywiscie DPF pojawia sie w benzynach i najlepszym przykladem jest grupa VW. Silniki dostaja DPF, spada moc, a i tak nie przechodza testow emisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja zmieniałem silnik z 30d na 50d bo dobrze wypasiona wersja 30d była tylko o 55k netto tańsza niż 50D w tym samym wyposażeniu... po rabacie oczywiście.


W związku z tym odbiór się zmienił z końca listopada na koniec grudnia. Auto w tym tyg się produkuje, więc może przed świętami dojedzie do PL.



Ps. Czy ktoś z was miał problem z zamówieniem laserowych świateł? ( mówimy oczywiście o odbiorze w tym roku )


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja wlasnie zbieram sie do zamowienia i zostałem dzis ostrzezony, ze jesli zamowie lasery to czas produkcji moze zostac wydluzony o 2 miesiace. Podobno popularnosc laserow przerosla oczekiwania BMW i ddostawca modułow laserowych nie wyrabia sie z dostawami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Słabo wyglada ta sytuacja. W sumie gdybym sam nie usłyszał tego odnosnie mojego zamowienia to pomyslalbym ze moze ludzie jakies fake news na forum wrzucaja albo konkurencja chce skompromitowac BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja zmieniałem silnik z 30d na 50d bo dobrze wypasiona wersja 30d była tylko o 55k netto tańsza niż 50D w tym samym wyposażeniu... po rabacie oczywiście.


W związku z tym odbiór się zmienił z końca listopada na koniec grudnia. Auto w tym tyg się produkuje, więc może przed świętami dojedzie do PL.



Ps. Czy ktoś z was miał problem z zamówieniem laserowych świateł? ( mówimy oczywiście o odbiorze w tym roku )



Pzdr

 


Witaj czy mógłbyś zdradzić konfigurację twojego 50d X5, jaki wziąłeś kolor lakieru tapicerki i jakie masz wyposażenie. Pozdrawiam.


Edit. Podobno również Parking Assistant Plus oraz Systemy asystujące kierowcy Professional opóźniają produkcję auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja zaczynałem moje rozwazania od Q8.

Ostatecznie wyszło, ze pare bajerow BMW ma fajniejsze ( lasery, grzane i chlodzone uchwyty na napoje), praktycznosc jest wieksza, obsługa i ergonomia lepsza a do tego Audi wyszło 100k drozej przy zrownanym wyposazeniu. Wybor wiec był dalej prosty nawet jak bede musiał poczekac 2 miesiace dłuzej na produkcje przez ten laserowy bajerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w Q7 i Q8 nie ma benzyn niestety a może "stety" Na szczęście jest jeszcze Porsche Cayenne są tam same benzyny a nie ma diesli zastanawiające przecież to ta sama grupa aut VW a Cayenne to stosunkowo świeży model bo ma rok. Jak myślicie czy Cayenne można porównywać z X5 z tym samym silnikiem i podobnym wyposażeniem, czy Porsche będzie mniej praktyczne i mniej ergonomiczne, na małe przebiegi do miasta. Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co już się dowiedziałem na przełomie sierpnia/września to chodziło tylko o Lasery, albo rezygnujemy i mamy auto 24 listopada albo czekamy i produkcja w styczniu. Stanęło na tym, że zmienilismy silnik i bez laserów odbiór jeszcze w tym roku ( koniec Grudnia ). Nic nie słyszałem o problemach z Asystentami.


Kolor Czarny, Tapicerka Merino Ivory, wersja dość bogata, prawie wsio, bez pneumatyki, nightvision i laserów.


Czy ktoś wie, co to jest dach SKYLOUNGE? Czym to się będzie różniło od normalnego dachu?


Audi w ogóle dało ciała z silnikami w nowej A6, póki co najmnocniejszy diesel ma 286km, sorry ale płacąc ciężkie pieniądze za akcyzę chciałbym mieć możliwość wzięcia czegoś mocniejszego.


W x5 na wiosnę dojdzie 40d i 50i.


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.