Skocz do zawartości

mapy google na ekranie samochodu


Michelsz

Rekomendowane odpowiedzi

ErikG31, jasne, że nikt mnie nie zmusza do aktualizacji. Nie powiedziałem tego.

Byłem nawet ostatnio w ASO i wyraźnie zaznaczyłem, że mają nic nie aktualizować.


Pierwsza kwestia jest taka, że przeczytałem na zachodniach forach, że aktualizacja firmware do najnowszej wersji umożliwia uruchamianie Apple CarPlay na pełnym ekranie.

Druga kwestia jest taka, że z tego co wiem po aktualizacji firmware nie będę mógł aktywować Apple CarPlay przez USB.


Więc mam plik aktywujący Apple CarPlay na USB za który raz zapłaciłem i chciałbym mieć najnowszy firmware, żeby mieć CarPlay na pełnym ekranie. Pat :)


Lub czegoś jeszcze nie wiem/nie rozumiem.

 

Ok Apple Carplay:


➡️Starsza wersja Firmware ⬅️

Mozesz zakodowac Apple CarPlay tylko przez USB. Nie zakodujesz poprzez kabel dlatego BMW nie oferowalo Apple Carplay. Samochod jest gotowy do aktywacji ale aktywacja nie jest mozliwa poprzez PC i kabel. Tylko poprzez USB czego BMW (powiedzmy) nie robi.

Apple Carplay jest mozliwy dla wszystkich uzytkownikow BMW z iDrive5 oraz iDrive 6 (jednostka NBT EVO)

Natomiast rozszerzenie Apple Carplay na caly ekran jest mozliwe tylko i wylacznie jezli maja panstwo litere N lub O w sofcie/firmware (zdjecie ponizej)


AFN.jpg?17474747885677011903


➡️Nowa wersja Firmware ⬅️

Boom, swietne rozwiaznie! Blokada plikow aktywacyjnych przy kodowaniu z USB oraz mozliwosc aktywacji Apple Carplay poprzez kabel oraz PC.

Oferujmy rowniez dla uzytkownikow BMW z nowym firmware kodowanie zdalnie przez kabel kazdej opcji (mozliwosc zalezna od samochodu), rowniez Apple carplay na pelny wyswietlacz.


Tak to sie mniej wiecej przedstawia w chwili obecnej.

Jezeli maja panstwo jakiekolwiek problemy z wyswietlaczem i samochod trafi do dealera BMW - dealer zacznie od aktualizacji firmware (za darmo jezeli samochod jest na gwarancji, odplatnie jezeli nie jest).


Dla uzytkownikow BMW w wersji NBT (latwo rozpoznac gdyz bedziecie panstwo mieli wgrane mapy Europe NEXT), Apple Carplay jest rowniez mozliwy z dodatkowym urzadzeniem Plug'N'Play.

Jest ich dosc sporo na rynku. W skrocie jezeli sa panstwo zainteresowani kupnem takiego urzadzenia nie z polecenia - osobiscie zastanowil bym sie czy akurat te urzadzenie zamontowalbym u siebie w samochodzie wartego sporo pieniedzy. Mielismy kilka pytan dotyczych takiego urzadzenia: a wiec tak uzywamy tylko jednej firmy ale niestety cena. mamy zadowolonych klientow z jednostka NBT do dzis, negocjujemy cene w dalszym ciagu aby moc zaoferowac panstwu CarPlay w rozsadnej cenie.


Podsumowujac:

Jestes uzytkownikiem BMW po gwarancji, nie masz zadnycvh klopotow z wyswietlaczem, nie chcesz placic za update nowego Firmware mozesz miec Carplay kodowany poprzez USB - tylko, nie ma innej opcji.

Jestes uzytkownikiem BMW na gwarancji lub bez, ale posiadasz lub masz zamiar przeprowadzic aktualizacje Firmware, mozesz miec Apple Carplay tylko i wylacznie poprzez kodowanie PC / kabel.

Edytowane przez ErikG31

KLUBplMINI.jpg?v=1600915213

_______________________________________

WhatsApp (tylko tekst): +4479 8181 3547

email: oemcarmultimedia@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tez odebrałem swoje G31 w poniedziałek wyprodukowane w połowie grudnia. Zamówiona miałem opcje CarPlay. Wszystko działa jak należy lecz na połowie ekranu. Prawie polowe zajmuje nikomu nie potrzebna informacja z nazwa podłączonego urządzenia.

Czy jest jakaś opcja aktywacji tego bez dodatkowego kodowania, jak dla mnie wyglada to beznadziejnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem w g30 produkowanej pod koniec grudnia wybrana opcje przygotowanie carplay.


Dzis bez zadnej aktywacji pojawila sie opcja w edycji urzadzen mobilnych. Ciekaw jestem czy u innnych tez.

 




Potwierdzam dziś rano odpalony APPLE CAR PLAY z funkcji 6CP fabrycznej działa ale nie na całym ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem w g30 produkowanej pod koniec grudnia wybrana opcje przygotowanie carplay.


Dzis bez zadnej aktywacji pojawila sie opcja w edycji urzadzen mobilnych. Ciekaw jestem czy u innnych tez.

 

Ja miałem zamówione auto z GB na export , w konfiguratorze wybrłem opcje aple car play, , jak przyjechało auto do Polski działała mi aplikacja przez 2 tygodnie , póżniej mi ją wyłaczyli, Dzwoniłem do centrum connec. drive Pani powiedziała mi że w Polsce ta aplikacja nie jest obsługiwana mimo że za nią zapłaciłem ... WTF.. przez jakiś czas w Polsce też można było zamówić auto z tym wyposażeniem. Dziś również pojawiła mi się ta opcja w ustawieniach jednak również tylko na połowie ekranu . Wcześniej miałem ją na całości . Pytanko: czy również mimo że za nią zapłaciłem teraz aby odblokować ją na całym ekranie muszę wywalić dodatkową kasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, może ktoś cos podpowie?

Słuchajcie a jak wyglada z Apple Car Play jeżeli chodzi o działanie aplikacji na telefonie podczas działania samego Car Play?, tzn.np.

1. Jak uruchamiamy mapy Google w apple car play to aplikacja na telefonie również działa w tle (pali się niebieski pasek?)

2. Spotify- to samo pytanie?

3. Yanosik- to samo pytanie plus czy aplikacja działa w tle apple car play? Tzn czy możemy korzystać z map Google i mieć je na ekranie a jednocześnie korzystać w tle z Yanosika? (Cały czas mówię o apple car play a nie o telefonie bo ze na telefonie yanosik może działać w tle to wiem).

Edytowane przez Kaju_32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, może ktoś cos podpowie?

Słuchajcie a jak wyglada z Apple Car Play jeżeli chodzi o działanie aplikacji na telefonie podczas działania samego Car Play?, tzn.np.

1. Jak uruchamiamy mapy Google w apple car play to aplikacja na telefonie również działa w tle (pali się niebieski pasek?)

2. Spotify- to samo pytanie?

3. Yanosik- to samo pytanie plus czy aplikacja działa w tle apple car play? Tzn czy możemy korzystać z map Google i mieć je na ekranie a jednocześnie korzystać w tle z Yanosika? (Cały czas mówię o apple car play a nie o telefonie bo ze na telefonie yanosik może działać w tle to wiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Google Maps działają na pierwszym planie. Można oczywiście zablokować telefon, ale Google Maps jest odpalone. Konkretnie widok Trasa Dojazdu.

2. Spotify może być zamknięte na telefonie, tzn. działać w tle.

3. Mam odpalone na Car Play Google Maps, a w tle na telefonie działa Yanosik. Otrzymuję powiadomienia głosowe z Yanosika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki. Czyli z tego co mówisz wynika, ze telefon (bateria) cały czas są obciążone działaniem aplikacji w tle? Dodatkowo tak jak na telefonie trzeba pamiętać przy wsiadaniu aby uruchomić Yanosika? A jak jest przy wysiadaniu? Trzeba wyłączyć aplikacje na telefonie?

I jak dobrze rozumiem żeby Yanosik działał w tle pod mapami trzeba go najpierw uruchomić w apple car play, nie ma możliwości aby automatycznie się włączał i wyłączał przy wsiadaniu/wysiadaniu?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ok, dzieki. Czyli z tego co mówisz wynika, ze telefon (bateria) cały czas są obciążone działaniem aplikacji w tle? Dodatkowo tak jak na telefonie trzeba pamiętać przy wsiadaniu aby uruchomić Yanosika? A jak jest przy wysiadaniu? Trzeba wyłączyć aplikacje na telefonie?

I jak dobrze rozumiem żeby Yanosik działał w tle pod mapami trzeba go najpierw uruchomić w apple car play, nie ma możliwości aby automatycznie się włączał i wyłączał przy wsiadaniu/wysiadaniu?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pewny nie jestem, ale chyba jest tak opcja w Janosiku, żeby się odpalał w chwili łączenia z samochodem przez BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki. Czyli z tego co mówisz wynika, ze telefon (bateria) cały czas są obciążone działaniem aplikacji w tle? Dodatkowo tak jak na telefonie trzeba pamiętać przy wsiadaniu aby uruchomić Yanosika? A jak jest przy wysiadaniu? Trzeba wyłączyć aplikacje na telefonie?

I jak dobrze rozumiem żeby Yanosik działał w tle pod mapami trzeba go najpierw uruchomić w apple car play, nie ma możliwości aby automatycznie się włączał i wyłączał przy wsiadaniu/wysiadaniu?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pewny nie jestem, ale chyba jest tak opcja w Janosiku, żeby się odpalał w chwili łączenia z samochodem przez BT.

pod iOS nie ma takiej możliwości. Pod Androida jak najbardziej można ustawić uruchamianie aplikacji po podłączeniu do BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.