Skocz do zawartości

Filtr stożkowy


vanns

Rekomendowane odpowiedzi

a co myslałeś że przybędzie Nm i KM że wciśnie w fotel ??? :D

zakładając takie filtry często pogarszasz sytuację , dlaczego pewnie wiesz...

jeśli masz naprawdę poprawnie zamontowany i firmowy filtr róznica na + jest w granicach błędu pomiarowego hamowni ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 

Jestem ciemny w tych sprawach wiec mam pytanie, co mi da gdy kupie naprzyklad taki filtr stozkowy ( to tylko przyklad ) http://allegro.pl/filtr-stozkowy-sportowy-bmw-e36-e46-e34-e39-e38-i2643518575.html

a taki filtr sportowy http://allegro.pl/filtr-sportowy-kn-kn-bmw-e46-325-328-330-m3-i2664908633.html . Czy to poprawi jakos moc silnika ?? I czy wogule oplaca sie takie cos montowac ?

 

Dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy stożkowy - po zamontowaniu i odgrodzeniu go od silnika osłoną którą można wykonać samemu żeby nie zaciągał ciepłego powietrza z komory silnika powinien dać malutki przyrost mocy,natomiast ten drugi to filtr sportowy który zakłada się w miejsce fabrycznego filtra,jego zadaniem jest dostarczenie silnikowi większej ilości powietrza niż normalny filtr firmy np Filtron.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci powiem tak miałem ten KN dokladnie ten sam ale w moedlu e36 318i 115KM i powiem ci szkoda kasy zero efektu dzwiekowego , i zero efektu przyrostu mocy napewno i w 100 % nie był żaden przyrost odczuwalny ,a najgorsze ze te bwałeniaki przpuszczaja wiecej syfu niz standardowe filtry wiec nie ma co komentowac !!!

 

Co do filtru stożkowego to moge powiedziec jedno mocy ci nie przybedzie a prędzej ubedzie nawet jak amatorsko odgrodzisz to aby ciepło sie nie przedostawało , poniewaz aby ci doszło moze z 2 KM to bys musiał zrobic naparwade konstrukcje niesamowita , głównie z dobrym dojsciem powietrza do filtra a takze z super uszczelniem od ciepła gra nie warta swieczki dla tych 2 KM , a nawaznieze ze ten filtr bardzo szybko łapie syf z wiadomych powodów wiec moc szybciej bedzie malec niz przybywac !!!

 

A jak ktos chce w to wiezyc to niech wierzy jego sprawa , napewno w BMW to sie i sprawdza !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bartek ma rację. sam filr da tyle co nic. Na stożku może bedzie inaczje brzmiał. Na wkładzie bez znacznia. Różnice są niedozauważenia. Jedynie hamowania coś pokaże, ale zmiany będą na poziomie dopuszczalnego błędu.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam. Mam pytanie do was, ponieważ planuje wymienić u siebie filtr na filtr stożkowy i tutaj zaczynają się schody. Ponieważ w silniku 2.0 w benzynie przeplywomierz jest przykręcony przy samym filtrze i nie wiem jak rozwiązać technicznie tą sprawę. Chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat , ewentualnie pomysły jak to zrobiliście u siebie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje jednorazowo zrobić wszystko za jednym razem i chce od razu zwiększyć fabryczną moc, chociaż jeszcze myślę co dokładniej robić ;) Bo chce to zrobić w najbliższej przyszłości, to zapytałem już na temat tego filtra, aby zrobić jakiś krok do przodu przy planowaniu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Myślę, że box z allegro będzie w sam raz.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze do paliwa dolać : Magic Power i na tor ;-)

Niestety tak lekko nie jest, najpierw sprawdź czy na 100% jest sprawny silnik i masz tyle co fabryka dała.

Jak bardzo chcesz to już wirusa. Są tu polecani fachmani od tego.

Inna sprawa że może jesteś początkującym rozwojowym majsterkowiczem to może jeszcze przyszłość przed tobą stoi otworem.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Ten filtr też nie ma zbyt dobrych opinie (k&n) wystarczy poszukać lepiej kupić oryginalny dobrej firmy i wymienić co 10k a nie bez sensu kombinować....., ani to dźwięku nie zmieni ani mocy nie podnoesie :norty:

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.