Skocz do zawartości

Wymiana ekranu na Android


mmw

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy,

Jestem świeżym użytkownikiem BMW i noszę się z zamiarem kupna właśnie takiej stacji multimedialnej opartej o system Android.


Na alliexpr... czy alleg.o można dostrzec i urządzenia z systemem android 4.4 i 7.1 . Sprzedawca na alledrogo oferujący urządzenia z system 4.4. twierdzi, że jest on jedynym słusznym, który gwarantuje stabilność. System 7.1 został stworzony jako beta i rzekomo miał być w ogóle nie oferowany poza Chinami. Stąd rekomendacja kupna wersji 4.4 lub czekanie do wypuszczenia softu 8.0 po nowym roku. Tymczasem na allie można kupić urządzenie z 7.1. które ma 2 x większy RAM, ROM i możliwość rozszerzenia pamięci + funkcje mirror link w standardzie.


Jak to według Was jest ? Wiadomo, że każdy swoje chwali ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że opychają tego androida 7.1 z 2 x większym RAM, ROM i pamięcią jeśli to taki shit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poproś dostawcę o nowy soft.

 

dostałem nowy soft (firmware)....wgrałem go i...

1. wi-fi łączy się automatycznie - więc tutaj nastąpiło całkowite rozwiązanie problemu,

2. Google Maps nadal działało źle....

w związku z pktem 2 wybrałem opcje przywrócenia androida do ustawień fabrycznych i teraz ZONK....

urządzenie przywróciło się, ale soft (firmware) jest nadal w wersji po aktualizacji.... i co kilka sekund pojawia się okienko "Google Play przestał działać" co uniemożliwia mi obecnie korzystanie z androida...

Wg Chińczyków musze poczekać na jeszcze nowszy soft.... nie mam pomysłu jak przywrócić urządzenie do ustawień w 100% fabrycznych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Lepiej poproś dostawcę o nowy soft.

 

dostałem nowy soft (firmware)....wgrałem go i...

1. wi-fi łączy się automatycznie - więc tutaj nastąpiło całkowite rozwiązanie problemu,

2. Google Maps nadal działało źle....

w związku z pktem 2 wybrałem opcje przywrócenia androida do ustawień fabrycznych i teraz ZONK....

urządzenie przywróciło się, ale soft (firmware) jest nadal w wersji po aktualizacji.... i co kilka sekund pojawia się okienko "Google Play przestał działać" co uniemożliwia mi obecnie korzystanie z androida...

Wg Chińczyków musze poczekać na jeszcze nowszy soft.... nie mam pomysłu jak przywrócić urządzenie do ustawień w 100% fabrycznych....

 

Przywrócenie do ustawień fabrycznych, to tylko wyresetowanie Twoich ustawień. Wersja systemu nadal będzie aktualna. Bardzo dziwny masz ten problem. Nie spotkałem się z czymś takim w żadnym urządzeniu. Próbowałeś aktualizować Google Maps albo odinstalować i zainstalować ponownie? Youtube, Chrome i reszta aplikacji działa normalnie?

 

Śmiga bez problemu jeżeli kupisz od sprawdzonego dostawcy, bo niektórzy skośnoocy jeszcze dopracowują swoją radosną twórczość. :)

A jesteś w stanie wskazać jakiegoś wartego polecenia ?

 

Nie jestem w stanie Ci pomóc. Nie znam tych sprzedawców z aliexpress. W sumie mógłbym Ci to zamówić u swojego dostawcy i nawet nie byłoby problemu z wysyłką bezpośrednio na Twój adres, bo chyba o czymś takim nawet wspominali mi kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym w takim razie bardzo wdzięczny za info jaki byłby koszt takiego urządzenia u Twojego dostawcy. Interesuje mnie wersja do BMW X3 F25 2012 r. z procesorem nie mniejszym niż 4-rdzeniowym. Szukając bezpośrednio na AliExpress takie urządzenia są po ok. 1400 PLN. Dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chce sobie kupić taki ekran do e92 ccc.

Na ten moment mamy niejako minimum 3 specyfikacje

-z adroidem 4.4, czterordzeniowcem, i 1GB ram 16GB rom cena ok 1400zł na ali

-z androidem 7.1 procesor czteordzeniowy px3 i 2GB ram, 32GB rom cena ok 1400zł na ali

-z androidem 8.0, procesorem px5 ośmiordzeniowy, 4GB ram i 32GB rom cena ok 2000zł na ali

Podobno te z procesorem innym niż px5 mulą tak wyczytałem na zagranicznych forach, pytanie która najlepiej wybrać?

Osoby które tym handlują mogą mi przesłać ofertę bo niekoniecznie muszę kupować na ali bo mogę to wziąść na fakture i mnie to wiele więcej nie wykosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem mocno zastanawiałem się nad tym Andkiem ale po wczorajszej dłuższej konwersacji z kimś kto od lat zajmuje się diagnostyka bmw i niestety poprawia po wielu innych chyba wybiłem sobie to z głowy. Główny powód to nagrzewanie się urządzenia,czarne ekrany,brak responsywności i spora zawodność, np przeloty na długich trasach gdzie ciągle pracujący i nagrzany Andek zaczyna mieć problemy z pracą, dalej w wypadku ciągłego wystawiania na słońce proces ten następuje jeszcze szybciej.

Czarny ekran, zacinanie brak kontaktu z urządzeniem, generalnie nie wiem czy dotyczy to wszystkich urządzeń ale on miał do czynienia z kilkoma i wszystkie miały podobne problemy, co by nie powiedzieć mógł przecież powiedzieć że wszystko chodzi jak należy i sprzedać/zainstalować urządzenie, niestety przekaz był jednoznaczny "na obecnym etapie nie baw się w to bo padnie wcześniej czy później, a jak padnie i nawet wymienią urządzenie to czas i nerwy które stracisz nie są tego warte,a nowe tez długo bezawaryjne nie będzie" .

Nie piszę tego żeby komuś odradzić zakup czy zaszkodzić w sprzedaży bo szczerze nie obchodzi mnie to tylko po to żebyście rozważyli ryzyko płynące z takiego zakupu, ja w swoim wypadku zmienię tylko ori ekran na większy a andka pomimo fascynacji tą opcją na razie odpuszczam.

Na koniec dodam tylko że byłem krok od zakupu, a osoba która mi to odradziła jest jak wspomniałem człowiekiem poważanym w środowisku, miał to urządzenie u siebie,szwagra, a przede wszystkim robi rzeczy z którymi większość sobie nie radzi, więc chyba wie co mówi.

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mmw może będziesz w stanie mi pomoc z tym urządzeniem. Nie działa mi kamera cofania. Urządzenie nie przełącza się na widok z kamery po wrzuceniu wstecznego. Przy urządzeniu wszystkie kable wydają się być podłączone dobrze. Sygnał w klapie bagażnika chce wziąć ze światła wstecznego bo nie mam w swoim egzemplarzu PDC. Masz pomysł jak ugryźć temat ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem czy w ogóle jest potrzeba brania sygnału z lampy, bo to urządzenie powinno sobie info pobrać z auta, ale nie wiem czy zawsze to zadziała. Przełączyłeś w ustawieniach, że zastosowana jest kamera nieoryginalna? Czy w ogóle kamera działa podłączona jako jakiekolwiek źródło sygnału video?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tylko, że w F30 PDC obsługuje REM, więc nawet jak auto nie ma czujników cofania to info powinno iść. Poza tym o ile kojarzę, to w tym modelu może występować oryginalna kamera cofania bez PDC.


Do E90 są ekrany zarówno do wersji bez oryginalnej nawigacji i wtedy mają 10.25 cała i trzeba wyciąć dziurę w desce, jak i do wersji z nawi i wtedy mają 8.8 cała i idą w miejsce oryginalnego ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w ustawieniach wybrałem opcję nieoryginalne kamery.


Ponieważ nie mogłem dojśĆ ładu to oddałem tą kamerę do serwisu żeby mi sprawdzili czy działa wogóle i okazuje się, że jest uszkodzona. Nie daje żadnego obrazu a na wyjściu ma 3 V. Poszedł mail do majfrenda. Czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W urządzeniu od chińczyków z androidem nie działa mi gps. Nie łapie sygnału.

W navi od chińczyka mam jedną kostke którą wpinam w port oznaczony w module jako navi. Czy navi w androidzie bierze jakiekolwiek dane z navi oryginalnej? Bo wyjęcie tej wtyczki nie powoduje żadnych skutków. A nie mam w czytniku płyty z nawigacją bo jest uszkodzona. Czy to może być powód, że navi na adroidzie nie działa?

A może oryginalna antena którą jest nadal wpięta do oryginalnej stacji zakłóca działanie tej z androida?

Czy oryginalną antene można podłączyć do androida?

Chińczyk jak narazie doradził położenie anteny na podszybiu, tylko że ja ją nawet na zewnątrz miałem i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

GPS w urządzeniu z Android działa kompletnie niezależnie od oryginalnego. Generalnie te urządzenia nie wpływają w żaden sposób na oryginalną jednostkę główną (nawigację) samochodu.


Jeżeli nie działa Ci GPS to spróbuj podłączyć inną antenę, albo tę z auta. Wtyczka jest taka sama. Może po prostu antena GPS dołączona do urządzenia jest zepsuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem oryginalną antenę i się okazało, że złącze anteny gps niema styku bo jak było podłączone na naprężonym kablu to załap sygnał, a jak go poluźniłem to sygnał znika więc będe reklamował.

Wystąpił jeszcze jeden problem, żeby podłączyć antene gps z bmw musiałem przełożyc moduł ze schowka do wnęki przy oryginalnej jednostce żeby wystarczyło kabla. Jednak przy tym zabiegu zostało dużo kabla lvds i musiałem go upchnąć i dość mocno docisnąć jednostke żeby się schowowała. Efekt brak obrazu z oryginalnej jednostki. Słychać radio ale jak przelacze z androida to mam brak sygnału.

Co mogło się zepsuć poza kablem?

Jakiś bezpiecznik?


Kabel na 8 pinach w obu wtyczkach ma połączenie i obudowa też jedynie na 2 srodkowych brak ale one fabrycznie są nieaktywne.

Mogłem wywalić jakiś bezpiecznik nie odłaczając akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.