Skocz do zawartości

Wymiana ekranu na Android


mmw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Mój dostawca twierdzi, że nowszy system, mniej stabilności, bo na 4.4 już wszystko sprawdzone dobrze, większe wymagania sprzętowe czyli... więcej problemów. :)) Inna sprawa, że sami nie oferują na 7.1 więc wiadomo, że każdy swoje chwali a innych krytykuje. :)


Postaram się znaleźć producenta jeszcze jednego, bo ten mój i tak nie robi do E84, E90 (wersja do deski bez nawi, ta do wycięcia dziury) i E87 (to samo), a ludzie pytają o to. Dam znać jak coś się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ok, powiedz mi jeszcze czy w urządzeniu z androidem 4.4.....jeśli słucham muzyki z mp3 (pendrive), którą puściłem przez system z BMW (multimedia/urządzenie zewnętrzne) i w tym czasie przejdę na nakładkę androida to czy mogę przewijać i korzystać z menu androida w tym czasie słuchając muzyki, czy ta muzyka po przejściu do androida wyłączy się?


pytam, bo widzę, że android daje dźwięk przez AUXa....i opinie co do jakości jego brzmienia są negatywne (więc nadal będę słuchał mp3 przez system BMW)... a z tego co widzę to chyba nie podłączę dzwięku z androida bez auxa? chociaż gdzieś na youtube mówili o jakimś kabelku z wtykiem (może to jest kabel optyczny?), który trzeba przepiąć do nowego "dużego kwadratowego" wtyku, żeby był dzwięk...ale do końca tego nie zrozumiałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W nowych systemach BMW, dźwięk AUX wchodzi do jednostki głównej (Headunit czyli nawigacji) a nie do Comboxa z tyłu, więc nie trzeba ciągnąć kabel AUX do wejścia w podłokietniku, bo urządzenie Androidowe sobie wchodzi na AUX bezpośrednio wtyczką główną w HU. Czy dźwięk idzie z Androida czy z oryginalnego systemu BMW zależy tylko od Ciebie, bo Ty dokonujesz tego wyboru. Możesz więc korzystać z Androida słuchając radia lub MP3 z HU samochodu. Jedyny drobny minus jaki powstaje w tym wszystkim, to to, że gdy chcesz sobie jechać np. na Google Maps, to nie będziesz miał lektora nawigacji w momencie słuchania muzyki z HU samochodu, bo nie da się jednocześnie z dwóch źródeł odtwarzać dźwięku.


Co do słabej jakości wejścia AUX, to bym polemizował, słysząc jak brzmi muzyka lub dźwięki z filmu z Androida, no ale to byś musiał już sam ocenić, bo ja audiofilem nie jestem. ;)


Generalnie, w przypadku nowszych samochodów, jedyny kabel, który trzeba sobie gdzieś wyciągnąć, to wejście USB do Androida. Najlepiej je pociągnąć do schowka przed pasażerem. No i obowiązkowa jest dodatkowa antena GPS (zawarta oczywiście w zestawie), ponieważ Android musi dostawać własny sygnał GPS do nawigowania, ale jej podłączenie i podpięcie gdzieś też nie jest żadnym problemem i trwa chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie...wczoraj na szybko chodziłem po jakimś forum gdzie widziałem, że aby zamontować nawi 10,25" nacinają na desce otwory, żeby ekranik się zmieścił...

Rozumiem, że rozwiązanie o którym rozmawiamy dla F30 i F36 mieści się w miejsce ekraniku 6" bez konieczności wycinania jakichś otworów w kokpicie, bo bym się chyba załamał...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No ja niestety muszę zapłacić cło 14% i VAT 23%, dać gwarancję itd i mimo, że kupuję od producenta, to niestety aż tak tanio nie jestem w stanie sprzedawać jak te wysyłane z magazynu z Niemiec, z linku wyżej. Jest jeszcze kwestia awaryjności, jakości wykonania, integracji z iDrive itd. Producentów jest kilku i pozornie podobne urządzenia jednak się różnią.

Może jakiś rabat dla kolegów z forum i będzie wilk syty i owca cała- nie trzeba będzie szukać po AliExpress

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
To jest tylko wyswietlacz. Zadnych filmow ci nie da. Jedyna nowa opcja jaka zyskasz (oczywiscie poza zwiekszona iloscia cali) to mozliwosc dzielenia ekranu, np. bedziesz mogl wyswietlic z lewej mape a z prawej komputer pokladowy ze spalaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy wymiany ori ekranu BMW. Skoro pytajacy w pytaniu nic nie wspomnial o androidzie to zakldam ze pytanie dotyczy tematu. A wiec retrofit oryginalnego wyswietlacza. A temat powinien wrocic na wlasciwe tory, bo temat zszedl przez to ze zaczales proponowac system na androidzie ktory sprzedajesz, a nie samoistnie. Jest iles ludzi ktorych interesuje modyfikacja tylko na ori komponentach i systemach i tego temat dotyczy. Oczywiscie nie neguje tutaj androida, jak ktos woli takie rozwiazanie czemu nie.

Proponuje zebys zalozyl oddzielny temat tak jak to zrobil inny uzytkownik oferujacy jednostki na androidzie. Nie bedzie wtedy niedomowien i bedzie porzadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych systemach BMW, dźwięk AUX wchodzi do jednostki głównej (Headunit czyli nawigacji) a nie do Comboxa z tyłu, więc nie trzeba ciągnąć kabel AUX do wejścia w podłokietniku, bo urządzenie Androidowe sobie wchodzi na AUX bezpośrednio wtyczką główną w HU. Czy dźwięk idzie z Androida czy z oryginalnego systemu BMW zależy tylko od Ciebie, bo Ty dokonujesz tego wyboru. Możesz więc korzystać z Androida słuchając radia lub MP3 z HU samochodu. Jedyny drobny minus jaki powstaje w tym wszystkim, to to, że gdy chcesz sobie jechać np. na Google Maps, to nie będziesz miał lektora nawigacji w momencie słuchania muzyki z HU samochodu, bo nie da się jednocześnie z dwóch źródeł odtwarzać dźwięku.


Co do słabej jakości wejścia AUX, to bym polemizował, słysząc jak brzmi muzyka lub dźwięki z filmu z Androida, no ale to byś musiał już sam ocenić, bo ja audiofilem nie jestem. ;)


Generalnie, w przypadku nowszych samochodów, jedyny kabel, który trzeba sobie gdzieś wyciągnąć, to wejście USB do Androida. Najlepiej je pociągnąć do schowka przed pasażerem. No i obowiązkowa jest dodatkowa antena GPS (zawarta oczywiście w zestawie), ponieważ Android musi dostawać własny sygnał GPS do nawigowania, ale jej podłączenie i podpięcie gdzieś też nie jest żadnym problemem i trwa chwilę.

 

No wiec sprowadziłem jakiś czas temu i zainstalowałem ten ekranik 10,5" z systemem Androida 7.1 i 2GB RAM....

W sumie poradziłem sobie prawie ze wszystkim, oprócz dwóch tematów, może jesteś w stanie pomóc:

1. Mam odpalony HOTSPOT na komórce i generalnie ekranik 10,5" łączy się bezproblemowo i Internet działa, ale nigdy nie łączy się automatycznie tylko za każdym razem po odpaleniu auta musze wybrać połącz i potem działa... (pomimo że w opcji gdzie wybieram jest ustawione automatyczne) - jest jeszcze gdzieś jakaś opcja?

2. Google Maps - działa ale jeden problem...program dziala bezproblemowo (płynnie) dopóki nie wybiorę wyznaczenia drogi...po wybraniu drogi (klikam "wyznacz trase") i google maps w czasie jazdy działa niepłynnie tj szarpie i z opóźnieniem obraca mapy...mam wrażenie, jakby gps odświeżał za wolno....ale to nie jest wina GPSu, bo inna nawigacja zainstalowana jako offline działa bardzo płynnie... jako źródło internetu służy wspomniany wyżej tryb hotspot z telefonu komórkowego (cały szas mam jakość LTE)...Aktualizacja google maps do wersji aktualnej nie pomogła....


Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś przerabiał ten temat w aucie na gwarancji? Ta opcja wygląda naprawdę dobrze, z tego co widzę mamy dalej pełną kompatybilność, wszytko co jest na pokładzie działa tak jak z orginalnym panelem a jednocześnie dokładamy do tego co daje fabrycznie BMW "dobrodzejstwa" wynikające z używania androida np. google maps, youtube itd.


Osobiście zależy mi najbardziej na google maps, ale czy jest sens rozważać tą opcje w aucie na gwarancji? Oczywiście nie interesuje mnie rozwiązanie przy którym finalnie BMW powie mi, że tracę gwarancję.

 

Nic nie trzeba wycinać, bo to jest dostosowane już do konkretnego modelu. Wycinać trzeba deskę, albo przyszlifować ekran, gdy się chce zamontować do F30 ten większy od F15. Androidowe urządzenia są już dostosowane do konkretnego modelu i jednostki głównej.


Póki nie korzystasz z Androida, działa to jak duży ekran z fabrycznym i-drive'em. Gdy dotkniesz ekranu przełącza się na system Android, w którym zawarte są również funkcje samochodu. Pełna integracja poprzez CAN z wszystkimi funkcjami auta, sterowania kierownicą itd. Jest to rozszerzenie tego co jest w aucie, nie zastępuje niczego kosztem fabrycznych funkcji. To coś nie ma wad. :)


Tu masz przykład z X1 F48. W F30 wygląda to prawie identycznie.


http://www.mybimmer.pl/dane/f48/01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA założyłem ekran mając auto na gwarancji, aczkolwiek jeszcze "nie konfrontowałem" się z serwisem...ale tematu jakoś się nie obawiam szczególnie - to tylko wyświetlaczz androidem :)


Odnośnie działania google maps to czytaj poniżej.... mój wcześniejszy wpis (j/n)... tematu jeszcze nie zgłębiałem bardziej...


 

........

No wiec sprowadziłem jakiś czas temu i zainstalowałem ten ekranik 10,5" z systemem Androida 7.1 i 2GB RAM....

W sumie poradziłem sobie prawie ze wszystkim, oprócz dwóch tematów, może jesteś w stanie pomóc:

1. Mam odpalony HOTSPOT na komórce i generalnie ekranik 10,5" łączy się bezproblemowo i Internet działa, ale nigdy nie łączy się automatycznie tylko za każdym razem po odpaleniu auta musze wybrać połącz i potem działa... (pomimo że w opcji gdzie wybieram jest ustawione automatyczne) - jest jeszcze gdzieś jakaś opcja?

2. Google Maps - działa ale jeden problem...program dziala bezproblemowo (płynnie) dopóki nie wybiorę wyznaczenia drogi...po wybraniu drogi (klikam "wyznacz trase") i google maps w czasie jazdy działa niepłynnie tj szarpie i z opóźnieniem obraca mapy...mam wrażenie, jakby gps odświeżał za wolno....ale to nie jest wina GPSu, bo inna nawigacja zainstalowana jako offline działa bardzo płynnie... jako źródło internetu służy wspomniany wyżej tryb hotspot z telefonu komórkowego (cały szas mam jakość LTE)...Aktualizacja google maps do wersji aktualnej nie pomogła....


....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to tylko wyświetlacz ale pytanie co na to BMW,czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć?

Tak czy inaczej daj znać jak będziesz po wizycie w serwisie.


Odnośnie Twoich problemów/pytań w temacie google maps. Masz urządzenie na androdzie 7.1, zgadza się?

Pytanie czy te same problemy występują na sprzęcie montowanym przez kolegę mmw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt na 100% nie potwierdzi, że w razie czegoś BMW się nie przyczepi.

Z BMW tez nie dostaniesz kwitu że nie maja nic przeciwko.

Masz auto na gwarancji, zmieniasz coś, musisz z jakims ryzykiem się liczyć.

W razie czego jak będziesz miał problemy z elektroniką to zawsze moga się przyczepić, że sam grzebałeś i jeszcze włożyłeś część spoza specyfikacji BMW.

Ludzie jeżdżą na serwis z różnymi nieautoryzowanymi modyfikacjami, nawet z chipami czy po boxach i serwisują. Serwis nic nie mówi bo robi daną usługe i tyle.

Jak będzie miał awarie to wtedy moga się przyczepić. Ale nie przewidzisz, zalezy od serwisu, od sytuacji, od potencjalnych kosztów naprawy.

Po prostu trzeba sobie z tego zdawać sprawę. Nie masz tego produktu na liście części / retrofitu BMW to jego montaż jest zmianą specyfikacji auta, na która dają gwarancję i tyle. A więc maja podstawę do tego żeby w jakimś zakresie gwarancji nie uznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jest dokładnie tak jak kolega wyżej pisze. Póki nie ma problemu to nikt się nie czepia. Jak padnie Ci jednostka główna NBT, to wtedy mogą wymyślić, że uwaliłeś to tym urządzeniem. Inna sprawa, że ASO nie ma interesu w tym aby nie uznać Ci gwarancji, bo im za pracę płaci BMW, więc nie ma co popadać w skrajności.


Problemy jakie ma kolega jaceku nie powinny występować. Google Maps chodzi zawsze płynnie i sprawnie, zarówno na urządzeniach z Androidem 4.4, jak i nowym 7.1. Problemy z automatycznym logowaniem się do zapamiętanej sieci Wifi występują, ale rzadko i raczej tylko w iPhone'ach, zależnie od występującego w nich systemu operacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za wyjaśnienia.


Reasumując decydując się na tego typu modyfikację nigdy nie mam 100% pewności, że BMW się nie przyczepi i zakwestionuje gwarancji.

Aczkolwiek jeżeli auto z modyfikacją pojedzie na normalny serwis (20kkm, co roku, itp.) to można być spokojnym, nikt nie będzie się czepiał, ze mamy podmieniony ekran.


Natomiast jeżeli zacznie się coś dziać z elektroniką i zgłosimy usterkę w ramach gwarancji, to trzeba się liczyć z dużym rykiem, że będą się starali obarczyć winą nieautoryzowaną modyfikację.

Z drugiej strony zakładam, że w razie tego typu problemów zawsze można podmienić wyświetlacz, zanim udamy się do serwisu.

Pytanie tylko czy w aucie zostanie "ślad", że był podpięty inny ekran?


Odnośnie Google Maps, jak jest realizowany dostęp do internetu na tym urządzeniu w aucie, które ma kartę SIM i aktywną usługę BMW online?

Czy to urządzenie korzysta "natywnie" z dostępu do sieci tak jak w przypadku innych usług, które daje BMW (RTTI, wiadomości, pogoda itd.), czy raczej trzeba ustawić hotspot'a, nieważne czy tego co jest w aucie czy ze smartfona i podpiąć ten sprzęt jak każde inne urządzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak kolega wyżej pisze. Póki nie ma problemu to nikt się nie czepia. Jak padnie Ci jednostka główna NBT, to wtedy mogą wymyślić, że uwaliłeś to tym urządzeniem. Inna sprawa, że ASO nie ma interesu w tym aby nie uznać Ci gwarancji, bo im za pracę płaci BMW, więc nie ma co popadać w skrajności.


Problemy jakie ma kolega jaceku nie powinny występować. Google Maps chodzi zawsze płynnie i sprawnie, zarówno na urządzeniach z Androidem 4.4, jak i nowym 7.1. Problemy z automatycznym logowaniem się do zapamiętanej sieci Wifi występują, ale rzadko i raczej tylko w iPhone'ach, zależnie od występującego w nich systemu operacyjnego.

 

Ok, skoro jest tak jak mówisz, to może spróbuje przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych.... mam nadzieje, że taka próba nie wysypie tego urządzenia, bo się dopiero zirytuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.