Skocz do zawartości

Rok modelowy 2019


słonik40

Rekomendowane odpowiedzi

odebralem wlasnie auto i mam dziwne pytanie w demowce byly w trybie sport zegary byly podswietlone na mocno czerwony kolor i mialy wskaznik zmiany biegow przy wysokich obrotach. w nowym samochodzie nie ma tych zegarow. wiem ze zmienily sie zegary i nie maja ramek ale czy ktos z was tez zauwazyl w odebranych autach roznice ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dla mnie wnętrze Bmw bije na głowę to z A6 C8. Te tablety dla mnie zdyskwalifikowały Audi od razu podobnie jak mega niewygodnie siedzenia ktore w Bmw to mistrzostwo swiata. Wnętrze Audi jest jakies takie zimne i bez poczucia komfortu ktore powinno dawac auto premium.

Dla mnie w Bmw duzym minusem są tylko problemy z Carplay i brak Android Auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest idealnie, ale mam 180cm - i do tego to moje pierwsze komforty, więc jestem zachwycony. Nie polemizuję z osobami mającymi większe doświadczenie z poprzednich modeli z komfortami, ale dla mnie jest OK. Mam kumpla, co zawsze jeździł Beemkami 5er i chyba przetestował w każdym modelu komforty i absolutnie nie widzi powodów do narzekania na G30 - z tym, że nie jest wyższy ode mnie, może nawet ciut niższy.


Ja ostatnio nieco siedzisko podniosłem (przechyliłem pod większym kątem, bo siedzisko mam na maxa na dół) z max wysuniętym podparciem ud i powiem, że bardzo dobrze czuję podparcie ud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 186 i też jest tragedia. Jest to dla mnie wada numero uno tego samochodu.

Mało tego, że nie mogę sobie znaleść odpowiedniej pozycji to jeszcze boli mnie prawa noga i to już po ok 30 min. jazdy.

Sporty w f11 były jak szyte na miarę. Te są szyta na miarę, ale nie moją.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie foteli komfortowych w BMW to nie są dla was za krótkie siedziska? Ja mam 190cm wzrostu i ni cholery nie mogę ustawić żeby podpieraly mi uda..

 

mam taki sam wzrost i miałem podobny problem z siedzeniami w F11. Rozwiązałem poprzez podłożenie pod przednie śruby, którymi fotel jest przykręcony do podłogi, kilku podkładek. Miałem dorobić kliny, żeby było bardziej profi, ale zostawiłem już tak. Podłożyłem ok. 8mm, przód siedzenia poszedł do dóry o ok. 1,6cm, tyle wystarczyło, jest dużo bardziej komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robiłem w F11, ale podejrzewam że w G30 jest tak samo. Fotel (a w zasadzie szyny) jest przykręcony do podłogi czterema śrubami. Przesuwasz fotel do przodu luzujesz tylne śruby, następnie przesuwasz fotel do końca do tyłu tyłu, zdejmujesz listwę, pod nią są przednie śruby, wykręcasz je z podłogi, na śruby pomiędzy fotel a podłogę nakładasz podkładki i przykręcasz z powrotem. Pozostaje już tylko założenie listew i dokręcenie tylnych śrub.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w F11 masz komfory. Ja miałem sporty i nie było problemów z pozycją.

Patrzyłem od fotel. Tylne śruby to to są torxy? Przednich nie zlokalizowałem, są chyba pod zaślepkami.

Czy nie będzie tak, że jeśli dołożę podkładki to nie będe już mógł założyć tych zaślepek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w F11 komforty, w F25 miałem sporty i też było ok.


Z przodu i tyłu są torx'y, w F11 z przodu jedna jest zakryta zaślepką, druga nie. Zaślepki założysz, bo podkładki dajesz między prowadnicę fotela, a podłogę.


ps. zajrzałem pod fotel, jednak założyłem nakrętkę, ehh pamięć zawodzi. Zdjęcie poniżej.


IPTcQ60UHJ4tX6_zO8JWFgdhaoiL-k-4sPmPXwyrbzEU-BvT0UzHFGYpNHLMrd8z6s4PvgWF3Shj9-_kbsyMrSZHXSo4FVdZhKmBhtHfHBXGeEEP3d7Nm-LDtpyDwxL5EqWJukEF-_zEEvt-kHBl3vfjNplw-TmXx2zZ38-32rbc2cOK9bb64PElm1o2dwXQPbNdiKZFjERd-L7ujN-V2EdoHar_yFiHQ-mykMoUUXXecsgOSyQ1Q3tRnV9dLYej3Ni2-4U4x1M_xLtjm1QHumFAq4cTfF4nNp-kv-aaJDRkSCap1_HsdYHul2u127P7576vgjygTNbErVsOnhwgeLFFC1oo0j8H2OBUQo0qiXIDphkHMbV0rz1bX7uAMwXDxYvKhc_daz6aoljNDWWOw3PplaAsL0rGI9tHeOChqv_FmrSfSiZYGodfF18CtP83R3h4jY5EQlJeIxc7nyHaQ7SJNO2hQ1Y4OaNdfxbMzIhVKu7Q0WBruI0P9fjmA4PNwS2AV7YcAMLUYJcB7m8BdZQrTRINSPbk9NNI4T1HhWhGIqxTcbrF7VtTcaBpuyOZteT-Bop3NYngrNvpVgFuWdIn2Mic4fqVjVisGGOh2kBF9TTgVz8dRfr8gpqW5UgLtDoV6rqKAexEpb6oQbmSc8NqT6qAV-z3BYnvCc1dsuE-W6kGznAAO2tUICeba0-JnknIsLjxtXPhkHG23qE=w1455-h914-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu nikogo krytykować, ale zastanowiłbym się nad wpływem takiej modyfikacji na bezpieczeństwo.

Np. podczas uderzenia śruba może zostać uszkodzona, ścięta przez działające na nią siły i fotel może się przesunąć lub oderwać od podłoża.

Nie mówię, że tak bedzie, ale taki czerwony dzowneczek mi zadzwonił w głowei jak zobaczyłem wpisy w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obecne komforty też są do niczego, to największa wada g30. Pisałem już w innym wątku. Po pierwsze są płaskie jak deska, po drugie nie da się właśnie ustawić większego kąta nachylenia, w poprzednich 5er był dużo większy.

Podkładki z przodu kuszące, ale też bym się bał, absolutne minimum to zastosowanie dłuższych śrub, ale takich jak producent a nie po 50gr, pozostaje kwestia trzymania tylnej listwy pod kątem, no i kątów otwierania airbagów, trzymania przez pasy i pewnie jeszcze parę rzeczy... jednak nie zaryzykuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim G31 alcantarowe siedzenia sportowe z mPakietu i nie mogę powiedzieć złego słowa. Trzymanie boczne, wysuwane siedzisko pod uda, wszystkie jak należy. Nie używałem wcześniej komfortów ze względu na skore której nie lubię.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.