Skocz do zawartości

Różnica między zegarami full LCD a podstawowymi zegarami


Cienki21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do kupna g30 i pytanie moje jakie różnice w funkcjach zegarów są przy full LCD 10,25 a tymi podstawowymi. Wizualne różnice widziałem, ale nie do końca wiem jakie są inne funkcje. Czy jest możliwość przerzucenia mapy na zegary tak jak w VAGu

Sorry za głupie pytanie ale nie ogarniam trochę tych nowinek w BMW :)


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trzecia jest całkowicie analogowa, ale tez jej nie mogę znaleźć na necie. Podobno jak się bierze navi profesional to jest ta pół cyfrowa a jak nie to analogowa. Ile w tym prawdy nie wiem. Odnośnie map na zegarach pojawia się one pewnie po fl. W tym roku wraz z nowym x5 wchodzi idrive 7.0 który z tego co można znaleźć fotki na necie taka funkcjonalność już posiada.


ps. na konfiguratorze chyba widac te analogowe zegary:

https://cosy.bmwgroup.com/hvcob/cosySec?COSY-EU-100-7331c9Nv2Z7d5yKlHS9P3AKWL2JeiIPGEgpn23HGfvQFzajJE47UAzLekjnW0vqhJPLZf1EoKG1uOWkMQHSmlDXALIG1KVZbxuzHMxBzczti%25eeqhk7BNDMLoACtQhhJHFlMLLou%25KXCuYHSfWQtSq%25V1PaHMGfNEbnCxM10s9O58dE4riIqgRscZwBQv4rxRtesVZZ857MnjvRUgChDYC5Gvloqf4gp2XHLLmv6ONBboc9Vo7%25RiMjmBLz5hFU3zYfIrVZqk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych pelnych wyswietlaja sie tylko wskazowki z nawigacji gdzie zjechac itp. Ale nie ma mozliwosc wrzucenia mapy, night vision czy czegokolwiek innego. Tak samo zmiana rozmiaru zegarow tez nie jest mozliwa. W zasadzie zmieniaja sie tylko kolor i szata graficzna i to tyle:) mi osobiscie to odpiwiada, a na dodatek mam huda i w zasadzie nie patrze na zegary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona ma w A4 te cyfrowe zegary z możliwością wrzucenia mapy i powiem szczerze, że praktycznie się tego nie używa. Bardziej przydatny zakłądam, że bedzie HUD

Mi np HUD niezbyt pasuje, z początku sądziłem że to pewnie beznadziejne zrobione u niektórych (jeździłem w Oplu i nie pamietam czym jeszcze) i mnie denerwowało, ostatnio miałem jazdę testowa g30 i tez jakoś mnie nie urzekło, w sumie już bardziej mi to podeszło pod katem aktywnego tempomatu i ustawień. Ale i tak nie widze zbytniej roznicy czy patrzę na to czy na zegary, może to przez to że jednak jestem wyższy i też z zasady skupiam wzrok dość daleko na drodze wiec i tak ponad hudem. Natomiast w Audi VC pasuje mi całkiem dobrze, bo mam widok nie tylko na to co w najbliższym momencie na trasie ale tez co wkrótce będzie mnie czekało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wraz z nowym x5 wchodzi idrive 7.0 który z tego co można znaleźć fotki na necie taka funkcjonalność już posiada.
a jakaś aktualizacja w obecnej g30/31nie zwiększy może w jakimś stopniu funkcjonalności zegarów, czy raczej to zmiana nie tylko programowa i nie ma co liczyć na jakiekolwiek zmiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W tym roku wraz z nowym x5 wchodzi idrive 7.0 który z tego co można znaleźć fotki na necie taka funkcjonalność już posiada.
a jakaś aktualizacja w obecnej g30/31nie zwiększy może w jakimś stopniu funkcjonalności zegarów, czy raczej to zmiana nie tylko programowa i nie ma co liczyć na jakiekolwiek zmiany.

 

Raczej duża zmiana. Znikną te Srebrne obwódki przez co zmieni się zapewne fizyczny rozmiar ekranu. Zegary tez będą wyglądały całkiem inaczej takie bardziej kanciaste. Wystarczy wpisać w gogle BMW idrive 7 i można znaleźć zdjęcia jak to będzie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze szans aby wsadzili go teraz do g30... to jest duza zmiana na lift aby mozna bylo cos zaprezentowac i pokazac dlaczego masz zmienic auto. Wsadzanie go teraz to strzal w kolano dla koncernu szczegolnie ze m5 dopjero zaczelo schodzic z tasmy;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej duża zmiana. Znikną te Srebrne obwódki przez co zmieni się zapewne fizyczny rozmiar ekranu. Zegary tez będą wyglądały całkiem inaczej takie bardziej kanciaste. Wystarczy wpisać w gogle BMW idrive 7 i można znaleźć zdjęcia jak to będzie wyglądało.
właśnie widze ze praktycznie totalnie inny design w tym X5. Pytanie czy w obecnej G30/31 zrobią jakiś update i w jakimś stopniu zwiększa funkcjonalność, zważywszy że nowa seria 3 dostanie raczej już nowe. Sądzę że możliwości są, w sumie w dolnej części pomiędzy zegarami jest spora niewykorzystana powierzchnia którą choćby można jakoś zagospodarować, trochę mnie zastanawia czemu tego nie wykorzystali właśnie choćby na navi, obsługę radia, zamiast zasłaniać obrotomierz, czy rozbudowę choćby komputera pokładowego, chyba hardwerowo uciagnałby więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze szans aby wsadzili go teraz do g30... to jest duza zmiana na lift aby mozna bylo cos zaprezentowac i pokazac dlaczego masz zmienic auto. Wsadzanie go teraz to strzal w kolano dla koncernu szczegolnie ze m5 dopjero zaczelo schodzic z tasmy;)

Zmiana na ten iDrive 7.0 owszem bezsensowna, ale już jakieś zwiększenie funkcjonalności owszem w celu zaprezentowania, patrzcie, możemy dać więcej możliwości i macie tu namiastkę, w pełni będziecie mogli dostać za 2-3 lata przy liftingu. Raczej na dzień dzisiejszy mało osób zdecydowałoby się na wymianę samochodu na nowy, kiedy obecny ma nawet nie 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zamiast obrotomierza wyświetla się mapa np. na skrzyżowaniach czy zjazdach z autostrady.

 

Mam wyświetlacz Full LCD i podczas jazdy z nawigacją nie mam żadnych wskazań nawigacji na zegarach oprócz czasu przybycia i pozostałych kilometrów do celu na dole wyświetlacza, czy dodatkowo trzeba coś ustawić w nawigacji aby te wskazówki się pojawiły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyświetlacz Full LCD i podczas jazdy z nawigacją nie mam żadnych wskazań nawigacji na zegarach oprócz czasu przybycia i pozostałych kilometrów do celu na dole wyświetlacza, czy dodatkowo trzeba coś ustawić w nawigacji aby te wskazówki się pojawiły?
nie posiadasz czasem HUD'a, wówczas wskazówki wyświetlane są na nim, jedynie po wyłączeniu HUD'a wyświetla na wskaźnikach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wyłączać Hud-a, żeby wskaźniki navi pokazywały się na liczniku. Wystarczy doprecyzować ustawienia w Idrive.


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
A wie ktoś może dlaczego przy konfiguracji kiedy wrzucam zestaw Harman Kardon automatycznie dodaje mi pakiet BMW Cockpit Professional i na podglądzie pojawia mi się cyfrowy wyświetlacz który akurat mnie strasznie razi w oczy. To kwestia gustu i jakoś cyfrowy mi nie podchodzi koniecznie muszę mieć analogi. Ale zależy mi też na dobrym nagłośnieniu takim jak HK. Nie można tego rozdzielić czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.