Skocz do zawartości

Kamera samochodowa


Kaju_32

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jaką kamerkę polecacie do samochodu?

Zależy mi żeby nagrywała w obie strony, miała funkcje nagrywania nocą, obiektyw szerokątny, GPS z pomiarem prędkości.

Macie jakiś dobry patent na montaż żeby kabel nie wisiał na całej desce rozdzielczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w ASO odradzali. U mnie kosztuje to 2 tys. Na wolnym rynku dobra kamerkę kupisz już za 500 zł... W ASO musza ci rozebrać podsufitke a ja tym „fachowcom” z ASO nie wierze za grosz. Później zle poskładają i coś będzie skrzypiec lub odpadać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 500 ?


W poprzednim aucie wydałem 1700 złotych - 4 lata temu; za 500 złotych dwie kamery, przód tył, w dobrej jakości ngrań? - nie ma mowy.


A co do "specjalistów" - wolę, jak mi ASO spieprzy, bo będzie naprawiało, niż ktoś inny - bo wtedy nie mam pewności, że dobrze to poskłada


System, o którym mówisz, jest teraz na promocji, i kosztuje tyle, ile napisałem, z montażem


Ja się nad tym zastanawiam - chociaż chodzą słuchym że będzie nowy model niedługo, więc na razie się wstrzymuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko nie chce mi się szukać tej za 500, pierwsza lepsza z Allegro za 800 zł

Zobacz na ALLEGRO ofertę: MIO MIVUE C380 DUAL GPS KAMERA PRZÓD TYŁ + 64GB

To tylko przykład.

A co do ASO to mnie nie przekonasz, to ludzie z łapanki. Juz lepiej jechać do jakiegoś dobrego mechanika specjalizującego się w BMW. Ale wówczas po co mi taki drogi sprzęt z ASO :wink:

Czekam na wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę BlackVue, w wersji z dwiema kamerami około 1700 pln. Nie ma wbudowanego ekranu, wiec można ją dosyć ładnie schować przy lusterku i obok nie ma telewizora ;). A jak trzeba coś na szybko obejrzeć to łączy się poprzez wifi ze smartphonem, apki są na IOS i androida, nie pamietam jak z Windows Phone jest. Dodatkowo można dokupić adapter (ale to do każdej kamery pasuje), na którym można ustawić zasilanie na czas lub zależnie od napięcia akumulatora po wyłączeniu zapłonu (przydatne do trybu parkingowego). Mam blackvue i adapter i bardzo sobie chwalę :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myśle nad BlackVue. Chyba najlepsza opcja na dyskretną i wysokiej jakosci podwójną kamerkę.

W sumie to mogliby pomyśleć żeby wykorzystać kamerki samochodu. Jest dysk są kamerki więc co za problem żeby działały one w trybie "parkingowym" albo zapisując naszą jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam advanced eye od 2 lat w x6. Dziala super, podlaczona w okolicy lusterka, jedyny problem to fakt ze w zime pojawily sie problemy z akumulatorem jak stoi przez weekend - chyba kwestia trybu parkingowego ktory jest pierunsko czuly, jakos w nocy niezla, mozna tez rozczytac numery rejestracyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie sobie czy nie macie gniazda 12V nad nogami pasażera pod schowkiem. W F30 tak jest. Można spokojnie zasilanie do kamerki pociągnąć tam po słupku B i dalej pod tapicerką za schowkiem. Nie ma potrzeby wtedy wpinać się w główne gniazdo zapalniczki. I wszystko jest ukryte.


Tutaj jeden z kolegów pokazywał gdzie to jest https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=201958

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w tym akurat modelu jest umiejscowiona skrzynka bezpiecznikow, ale w wiekszosci aut w ktorych montowalem kamerki jest skrzynka bezpiecznikow do ktorej jest dostep z boku deski rozdzielczej. Wtedy wystarczy kupic taki konektor ktory sie wpina w miejsce bezpiecznika (nie wiem jak sie to w PL nazywa):

ee4a2bd2038977a8a61c82f96698f5ef.jpg


Wtedy wystarczy kabel wcisnac w podufitke, na slupku wcisnac pod uszczelke i prosto do skrzynki bezpiecznikow, najlepiej stosujac to co juz ktos wczesniej wspomnial, zeby nie rozladowac akunulatora przy funkcji parkingowej:


https://www.blackvue.com/power-magic-pro/


Dodatkowo w wiekszosci aut w skrzynce bezpiecznikow jest dodatkowe gniazdo wolne wlasnie na dodatkowe akcesoria, warto sprawdzic zanim sie wepnie w inne gniazdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Sprawdźcie sobie czy nie macie gniazda 12V nad nogami pasażera pod schowkiem. W F30 tak jest. Można spokojnie zasilanie do kamerki pociągnąć tam po słupku B i dalej pod tapicerką za schowkiem. Nie ma potrzeby wtedy wpinać się w główne gniazdo zapalniczki. I wszystko jest ukryte.


Tutaj jeden z kolegów pokazywał gdzie to jest https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=201958

 

Niestety nie w każdej f30 jest, ja nie mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie sobie czy nie macie gniazda 12V nad nogami pasażera pod schowkiem. W F30 tak jest. Można spokojnie zasilanie do kamerki pociągnąć tam po słupku B i dalej pod tapicerką za schowkiem. Nie ma potrzeby wtedy wpinać się w główne gniazdo zapalniczki. I wszystko jest ukryte.


Tutaj jeden z kolegów pokazywał gdzie to jest https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=201958

 

Niestety nie w każdej f30 jest, ja nie mam :(

 

To jest opcja w F30-F31 o kodzie 575, koszt 90 pln.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawdę to można sobie samemu takie gniazdko zrobić pod schowkiem bez większych kosztów lub podpiąć bezpośrednio do skrzynki tak jak proponuje piasek1985.

Tak na marginesie to kabelek z bezpiecznikiem szuka się na allegro z użyciem słów "bypass, bajpas, dodatkowy bezpiecznik".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.