Skocz do zawartości

Docieranie - mit czy nie?


lwo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy
Można zmieniać olej zgodnie z zaleceniami producenta, można zmieniać częściej - to własny wybór każdego. Wciąż nie uważam że wersja 30e to jakiś prom kosmiczny, jeździłem kilka dni 730e i nie było chwili żebym nie miał pojęcia co mnie napędza. Pod maską ten sam 2.0 R4 i z pewnością świeży olej częściej niż na 30 tkm mu nie zaszkodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że to nie technologia kosmiczna. Dziwi mnie tylko postępowanie producenta. Dlaczego taki Opel ma wymianę oleju w zależności od wskazań komputera które opierają się na intensywności użytkowania a BMW nie ? To samo dotyczy Motocykli BMW. Nie ważne przebieg czy stan cieczy. Trzeba wymieniać i tyle bo tak jest napisane a kasa leci. Dobrze że w samochodach BMW obsługa plynów jest za darmo przez pierwsze lata to niech sobie wymieniają nawet co 1000km :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Przecież w BMW tak jest, mi najczęściej skraca wymiany o ok. 3-4 tys.km a interwał mam 25tys.km.

Zresztą, wystarczy zajrzeć do instrukcji przed pisaniem bzdur:


"Czujniki oraz specjalne algorytmy uwzględniają

warunki eksploatacji Państwa samochodu. Con‐

dition Based Service ustala na tej podstawie po‐

trzebę obsługi serwisowej.

Dzięki temu, system pozwala na dopasowanie

zakresu czynności obsług technicznych do in‐

dywidualnego profilu użytkowania.

Na monitorze centralnym można wyświetlać

szczegółowe czynności obsługi serwisowej,

patrz strona 80."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
To prawda, ja bardzo dużo jeżdżę po mieście i planowa wymiana zawsze spada mi na 21000, wiec w okolicach 19000 mogę już się umawiać. Co nie zmienia faktu ze zmieniam jeszcze w połowie tego przebiegu (fanaberia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to hybryda, benzyna czy diesel to temat docierania istnieje. To, że dzisiaj elementy silnika są dużo lepiej spasowane czy tam odlane i obrobione to nie zmienia faktu, że te elementy pracują o siebie w dużych temperaturach i często z prędkościami niewyobrażalnymi (wyobraźcie sobie np przy 3tys obrotów jaka jest prędkość tłoka i jakie to generuje tarcie itp:mrgreen: ) więc nikt mi nie powie, że docieranie i delikatne obchodzenie się z gazem nic nie daje. Fizyki się nie oszuka no chyba, że kiedyś wyeliminują tarcie :duh:


Kolega majacy hybrydę ma temat utrudniony nie wiedząc jaki ma faktyczny przebieg jego silnik benzynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie 19k km w M550i i wybieram się na pierwszą wymianę oleju :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Osobiście Irek Sikora powiedział mi, że nie ma sensu wymieniać wcześniej.

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


Osobiście Irek Sikora powiedział mi, że nie ma sensu wymieniać wcześniej.

 

Oczywiście, a co miał powiedzieć dealer :D . Dla niego to niema sensu wręcz przeciwnie.

Ta tak jakby przeprowadzać wywiad na temat szkodliwości palenia papierosów z producentem tytoniu.

Co innego dla silnika i przyszłych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście Irek Sikora powiedział mi, że nie ma sensu wymieniać wcześniej.

 

Wspomnianego Pana interesuje tylko :

- wzrost sprzedaży usług serwisu i części z uwzględnieniem nacisku na wyższą marże

- wzrost sprzedaży samochodów z niskim lub żadnym rabatem


:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tym docieraniem to jest podobnie jak z interwałem olejowym silnika i dożywotnim olejem w skrzyni biegów.

A mianowicie:

- większość ludu z tych co kupują nowe BMW ma kasę i albo zdążą sprzedać auto np. po 2 latach i kupić następne nowe i wtedy to nie oni odczują skutki przestrzegania zaleceń producenta samochodu albo stać ich na to by ponosić ewentualne konsekwencje przestrzegania tych korzystnych tylko dla producenta zaleceń.

- następna grupa to Ci których świadomość motoryzacyjna kończy się na odpaleniu auta i tych dzisiaj jest coraz więcej, dla których wyzwaniem jest sprawdzenia poziomu oleju czy ciśnienia w oponach i co tu więcej polemizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Osobiście Irek Sikora powiedział mi, że nie ma sensu wymieniać wcześniej.

 

Oczywiście, a co miał powiedzieć dealer :D . Dla niego to niema sensu wręcz przeciwnie.

Ta tak jakby przeprowadzać wywiad na temat szkodliwości palenia papierosów z producentem tytoniu.

Co innego dla silnika i przyszłych użytkowników.

 


Zapomniałem dodać, że Irek jest moim bardzo dobrym znajomym. I czegoś tu nie rozumiem... Skoro chciałby zarabiać kasę to powinien mi powiedzieć przyjeżdżaj i wymieniaj co 10k km? :roll:

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście Irek Sikora powiedział mi, że nie ma sensu wymieniać wcześniej.

 

Wspomnianego Pana interesuje tylko :

- wzrost sprzedaży usług serwisu i części z uwzględnieniem nacisku na wyższą marże

- wzrost sprzedaży samochodów z niskim lub żadnym rabatem


:mrgreen:

 


No więc właśnie, skoro wspomnianego Pana interesuje tylko wzrost sprzedaży usług to chyba powinien powiedzieć, przyjeżdżaj i wymieniaj co 10k km?

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualne konsekwencje przestrzegania tych korzystnych tylko dla producenta zaleceń.

 


Jakie? Przecież auto jest na gwarancji?

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pomyśl.

To tak jakbyś pytał sprzedawcę butów czy lepiej kupić dodatkowo pastę by je konserwować i dłużej użytkować. W jego interesie jest sprzedawać jak najwięcej butów a nie past za 5zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ewentualne konsekwencje przestrzegania tych korzystnych tylko dla producenta zaleceń.

 


Jakie? Przecież auto jest na gwarancji?

Nie twierdziłem że nie jest.

W cytowanym przez Ciebie wybiórczym fragmencie mojego postu, pisałem o konsekwencjach, nie odnosiłem się konkretnie do Twojego przypadku.

Czytaj ze zrozumieniem.To dotyczy Ciebie.

- większość ludu z tych co kupują nowe BMW ma kasę i albo zdążą sprzedać auto np. po 2 latach i kupić następne nowe i wtedy to nie oni odczują skutki przestrzegania zaleceń producenta samochodu

Poza tym, naprawy gwarancyjna są również źródłem dochodu dla serwisów.Jak by nie patrzeć, nie w interesie dealera jest by jeździć bez awaryjnie i .

Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to teraz wytłumaczcie mi jedną rzecz.

Ile % nabywców nowego BMW wymienia olej częściej niż zaleca producent? Strzelam. 10%? To idąc tym tokiem 90% powinno trafiać na naprawy gwarancyjne. Jest tak?

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ty czytasz to o co piszę? Czy sobie jaj robisz ? :D


Nie jest.

Ilu z tych nawet 90% którzy wymieniają olej zgodnie z zaleceniem BMW przejedzie w trakcie dwuletniej gwarancji tyle kilometrów po których wystąpią negatywne konsekwencje przestrzegania zaleceń producenta strzelam 10% czy mniej ? Na tych pozostałych, serwis otwiera szeroko bramę. Jest tak?


Temat poruszany wielokrotnie,jak byś częściej czytał forum znałbyś odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony wielu użytkowników wykupuje gwarancję pięcioletnią więc ciekawa byłaby odpowiedź na takie pytanie:


"Ilu z tych nawet 90% którzy wymieniają olej zgodnie z zaleceniem BMW przejedzie w trakcie pięcioletniej gwarancji tyle kilometrów po których wystąpią negatywne konsekwencje przestrzegania zaleceń producenta?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty czytasz to o co piszę? Czy sobie jaj robisz ? :D


Nie jest.

Ilu z tych nawet 90% którzy wymieniają olej zgodnie z zaleceniem BMW przejedzie w trakcie dwuletniej gwarancji tyle kilometrów po których wystąpią negatywne konsekwencje przestrzegania zaleceń producenta strzelam 10% czy mniej ? Na tych pozostałych, serwis otwiera szeroko bramę. Jest tak?


Temat poruszany wielokrotnie,jak byś częściej czytał forum znałbyś odpowiedź.

 

Heheeheh.... To idąc Twoim tokiem myślenia dalej.


Kupuję nowe BMW z zamiarem jego sprzedaży po 2-3 latach (jak 90%). Czyli mam wymieniać olej częściej niż zaleca producent (i płacić za to chore pieniądze) wiedząc że mi przez okres gwarancji raczej nic się nie stanie tylko ewentualnie następnemu użytkownikowi, czy tam 2 czy 4 za 10 lat? :lol:

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400-500 zł raz na 15 tkm to chore pieniądze dla posiadacza v8 biturbo ? :shock:

 

Nie wiedziałem ile kosztuje wymiana oleju w BMW :mrgreen:


PS. Dziś pękło 20 k km, zadzwoniłem się umówić na wymianę a gość się mnie pyta czy na komputerze pojawił się komunikat a wymianie oleju? Ja mówię że na komputerze pokazuje wymianę oleju za 10 tys km.. A on powiedział żebym przyjechał za 10 tys km bo komputer dostosowuje się do stylu jazdy i sam ocenia kiedy ma być wymiana oleju :mrgreen:


Ale... Chyba nie będę przesadzał i wymienię już ten olej bo mnie zjecie :mrgreen: czyli... Nie zastosuję się do zaleceń producenta :norty:

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.