Skocz do zawartości

Docieranie - mit czy nie?


lwo

Rekomendowane odpowiedzi

Kosa69 nie wymieniaj oleju. Zrób te jeszcze 10tys km i wtedy wymień przy 30 k km. Robisz jak uważasz. Nie od dzisiaj wiadomo, że olej to podstawa dla dobrej, trzymającej parametry założone przez producenta oraz "zdrowej" dla silnika i osprzętu pracy. Nie ma co przekonywać tych co sądzą inaczej.


Chyba w profilu powinien być wybór czy użytkujesz swój samochód kupiony przez Ciebie czy leasing albo firmowy. Gdybym miał samochód na firmę na te 3 lata to bym raczej nic nie robił więcej niż producent tego wymaga chociaż nie wiem czy tak bym umiał.


Koszt wymiany oleju czyli te 400-500zl to nie powinien być problem także dla posiadaczy 530i :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy
Nie wiem ile kosztuje dodatkowa wymiana w ASO, może to być i dwa razy więcej. Kupuje zawsze oryginalny filtr i olej a wymianę robię w zaprzyjaźnionym serwisie niezależnym - to banalna czynność. Robiłem tez w G30 kumpla i nie ma żadnych „haczyków”.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ty czytasz to o co piszę? Czy sobie jaj robisz ? :D


Nie jest.

Ilu z tych nawet 90% którzy wymieniają olej zgodnie z zaleceniem BMW przejedzie w trakcie dwuletniej gwarancji tyle kilometrów po których wystąpią negatywne konsekwencje przestrzegania zaleceń producenta strzelam 10% czy mniej ? Na tych pozostałych, serwis otwiera szeroko bramę. Jest tak?


Temat poruszany wielokrotnie,jak byś częściej czytał forum znałbyś odpowiedź.

 

Heheeheh.... To idąc Twoim tokiem myślenia dalej.


Kupuję nowe BMW z zamiarem jego sprzedaży po 2-3 latach (jak 90%). Czyli mam wymieniać olej częściej niż zaleca producent (i płacić za to chore pieniądze) wiedząc że mi przez okres gwarancji raczej nic się nie stanie tylko ewentualnie następnemu użytkownikowi, czy tam 2 czy 4 za 10 lat? :lol:

Nie chcę nikogo urazić ale, zastanawiam się... i nie znajduje odpowiedzi.

W jakim celu ludzie z takim podejściem do motoryzacji (niereformowalni) logują się na forum :shock: . W tym czasie by go nie marnować mogliby np. elegancko wyczyścić obuwie, wyprasować rzeczy i to byłaby dla nich wymierna korzyść.

Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile kosztuje dodatkowa wymiana w ASO, może to być i dwa razy więcej. Kupuje zawsze oryginalny filtr i olej a wymianę robię w zaprzyjaźnionym serwisie niezależnym - to banalna czynność. Robiłem tez w G30 kumpla i nie ma żadnych „haczyków”.

 

W ubiegłym tygodniu robiłem dodatkową wymianę w ASO z własnym olejem. Robocizna i ich filtr - 250 pln.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty czytasz to o co piszę? Czy sobie jaj robisz ? :D


Nie jest.

Ilu z tych nawet 90% którzy wymieniają olej zgodnie z zaleceniem BMW przejedzie w trakcie dwuletniej gwarancji tyle kilometrów po których wystąpią negatywne konsekwencje przestrzegania zaleceń producenta strzelam 10% czy mniej ? Na tych pozostałych, serwis otwiera szeroko bramę. Jest tak?


Temat poruszany wielokrotnie,jak byś częściej czytał forum znałbyś odpowiedź.

 

Heheeheh.... To idąc Twoim tokiem myślenia dalej.


Kupuję nowe BMW z zamiarem jego sprzedaży po 2-3 latach (jak 90%). Czyli mam wymieniać olej częściej niż zaleca producent (i płacić za to chore pieniądze) wiedząc że mi przez okres gwarancji raczej nic się nie stanie tylko ewentualnie następnemu użytkownikowi, czy tam 2 czy 4 za 10 lat? :lol:

Nie chcę nikogo urazić ale, zastanawiam się... i nie znajduje odpowiedzi.

W jakim celu ludzie z takim podejściem do motoryzacji (niereformowalni) logują się na forum :shock: . W tym czasie by go nie marnować mogliby np. elegancko wyczyścić obuwie, wyprasować rzeczy i to byłaby dla nich wymierna korzyść.

 

Oj przesadzasz... Forum jakie by nie było jest właśnie po to by dyskutować o ile dyskusja trzyma poziom a tutaj na szczęście większość ludzi wie co to znaczy :cool2:

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Negowanie wszystkich bezinteresownie przedstawianych rzeczowych argumentów życzliwej grupy ludzi, nie można nazwać dyskusją na poziomie.Kluczowe jest znaczenie słowa - poziom :cool2: . Większość osób przestała odpisywać na Twoje posty.Tego typu dalsza "dyskusja" jak jak wcześniej piałem jest bez owocna i bezsensowna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju przecież ja nie neguję twoich argumentów tylko stawiam swoje zadając Ci przy tym pytania na które nie odpowiadasz... Próbujesz mnie przy tym delikatnie obrażać ale nie reaguję bo również mógłbym Ci napisać żebyś poszedł wyczyścić buty.. ;)


Wracając do tematu.

Owszem uważam że powinno się wymienić olej częściej niż to zaleca producent ale...uważam też że 90% osób które kupuje nowe bmw tego nie robi i auta jeżdżą... Część się psuje ale to jest tak jak ze wszystkim. Źle trafisz i masz pecha to się zepsuje. Jeśli masz gwarancje to możesz mieć to gdzieś, bo przecież stosowałeś się do ZALECEŃ producenta.

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.