Skocz do zawartości

Zmiana foteli na komforty - nie działają


suplement

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zmieniłem fotele z takich:

 

b2dd9bc370e5.jpg

 

Na takie:

 

167af0ba01eb.jpg

 

Tutaj zaczyna się problem, niby elektryka podpięta jest ok, ale nie działa mi nic prócz podgrzewania.

Dzwoniłem sobie do nieautoryzowanego serwisu i gość mi powiedział, że powinno być w porządku od razu po podpięciu, a w warsztacie gdzie mi wymieniali stwierdzili, że trzeba je zaadoptować. W ten sposób robi się kółko bo mnie odsyłają do siebie na wzajem...

 

Pytanie kto ma rację, czy goście z warsztatu czy też chcą się wymigać od reklamacji czy gość z serwisu ?

Edytowane przez suplement
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działało by p&p jak byś miał fotele pełne elektryki i zamontował komforty.

A ty miałeś fotele ręcznie sterowane bez pamięci więc podłączając fotele koforty z pełną elektryką nie będą działać, trzeba przerobić wiązki które wychodzą z podłogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podlacze sie;)

Wszedlem w posiadanie kompletnego wnetrza z komfortami w czarnej skorze, obecnie mam sporty w szmatach, lecz kompletnie elektryczne kierownika z pamiecia, grzane kolumna tez elektryczna, pytanie brzmi czy zabieg odbedzie sie p&p czy beda cyrki?auto z konca 2006 przed LCi, fotele pochodza z auta z 2005 roku, czy zadziala mi wszystko plug and play?Prosze o konkretne odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Mam podobny problem zmieniłem fotele na komforty ze zwykłych półelektrycznych i po podpięciu jednej kostki tej żółtej nic nie działa w oryginalnej wiązce od komfortów była podłączona jeszcze mała kwadratowa wtyczka z grubym kablem brązowym grubym czerwonym i dwoma cienkimi kablami podejrzewam że na niej musi być czerwony + i brązowy masa czy cos jeszcze prócz tych kabli trzeba podłączyć ma ktoś jakiś schemat bo cieżko coś znaleść...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółta kostka jest od pirotechniki foteli jak zauważyłeś pod fotelem jest moduł sterujący i jak napisałeś tą małą kostka jest od zasilania musisz poprowadzić + I- A najlepiej jak masz auto dawce przerzucić instalację pod fotelem..


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to i ja zapytam z innej beczki w temacie bo szukam i nic konkretnego nie znajduje.

Mianowicie mam fotele komforty w oryginale, ale nie mogę zainicjować procedury kodowania ustawienia dla fotela kierowcy. Fotel pasażera daje się zaprogramować bez problemu, a w fotelu kierowcy po naciśnięciu „memory” klawisz się nie zapala.

Prócz tego wszystko inne działa jak należy. Rozłożyłem już cały panel sterujący (ten z Guzikami) ale nie znalazlem tam nic niepokojącego. Może podsunięcie jakiś pomysł? Jaki kolor wtyczki w tym module pod siedzeniem odpowiada za memory? Może tam tkwi problem?




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dzieje doprowadziłem zasilania i masę do kwadratowej kostki w której jest 5 kabli gruby czerwony to dałem zasilanie gruby brązowy to masa cienki brązowy też dałem masę i zostaje żółty i czarny cienkie je też gdzieś trzeba podłączyć żeby fotele ruszyły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!


Cienki żółty i czarny to Can L i Can H. Możesz je podłączyć gdziekolwiek, gdzie znajdziesz takie przewody skręcone w skrętkę. Ja podłączam je pod instalację od idrive w tunelu środkowym. Cienki brązowy dajesz na masę tylko na fotelu pasażera. To nie koniec, aby chodziło sterowanie foteli musisz jeszcze dociągnąć k-bus z modułu szm. Tu istotne jest czy E60 jest Lci, czy pre-Lci?


Pozdrawiam. Emil.

Diagnostyka. Naprawy elektroniki i elektryki. Nawigacje, mapy, język polski. Doposażenia. Specjalizacja seria E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł szm odpowiada za sterowanie i pamięć foteli. Należy pociągnąć z większej kostki, pin nr. 3, modułu szm przewód do modułów sterowania w fotelach na pin 3, ewentualnie do dużej żółtej kostki pod fotelem, powinien być pod pinem nr 2.


Pozdr. Emil.

Diagnostyka. Naprawy elektroniki i elektryki. Nawigacje, mapy, język polski. Doposażenia. Specjalizacja seria E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda następująco fotele działają ale da się nimi sterować tylko przez podłączenie komputera autocom a po przekreceniu kluczyka fotel ruszy i tyle mam wyciągnięty kabel z modułu szm i nie wiem gdzie to teraz podłączyć do której kostki w fotelu? Podlaczylem go pod Olta kostke pod pin 2 i nic sie nic sie nie dzieje. Chodzi o fotel pasażera bo kierowcy zostawię na później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam podłącze sie jeżeli kupie komforty z wentylacja gdzie dorzucaja ten panel gdzie jest ogrzewanie i wentylacja i moduł do fotela to wystarczy że powymieniam i będzie działać czy muszę rzezbic w instalacji? Dodam że mam polelektryczne fotele i tylko z ogrzewaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.