Skocz do zawartości

Wreszcie jest! Wydech M-Performance do 530i


MarcinG30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Ok, auto juz ponad 1k przebiegu wiec zaczalem testowac jak sie mperformance zachowuje przy zmianach biegu na wyzszy przy wysokich obrotach. I tu zdziwienie na minus, w wersji demo ktora testowalem przed zakupem auto mialo zwykly wydech i przy wrzucaniu wyzszego biegu na granicy odciencia slychac bylo lekki strzal. Myslaem ze po zamonotwaniu mperformance bedzie troche glosniej a okazuje sie z nei ma wcale.



Sadze ze to niestety zasluga filtra GPF, ktory montowany jest od sierpnia 2018. Pytanie czy istnieje inna metoda niz jego usuniecie (co jest mimo wszystko przy autcie w leasingu juz sporym ryzykiem) na poprawe dzwieku wydechu. Oczywiscie nie bedzie tutaj zapewne popcornu i strzalow ala amg ale ogladajac filmy na yt widze ze jakos to robia... pytanie czy to da sie zrobic programem czy filtr to na tyle duzy problem ze niestety zostanie jak jest.


Zdaje sobie sprawe ze pytanie moze byc glupie, ale przeszukalem juz pol internetu w tej sprawie wiec licze ze ktos moze odpowie tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ok, auto juz ponad 1k przebiegu wiec zaczalem testowac jak sie mperformance

 

Założyłeś wydech mperformance do wydechu z gpf? Obawiam się że nieoficjalnie? ( Nie znalazłem w historii wątku)


Są wydechy z gpf które popkornują... Ale 230i trzeba było i bez gpf porządnie dogrzać w tym celu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie po 1k na prawej koncowce pojawil sie jakis dziwny rdzawy nalot. Nie da sie tego normalnie wyczyscic.


Swoja droga, czy koledzy z 530i maja launch control ? U mnie 1600km na liczniku i nadal nie pojawia sie flaga.


Na bimmerpost wyczytalem ze podobno od 2k sie aktywuje. Jak jest u Was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530i ma launch control (skrzynia na sport, krótko wciśnięty przycisk trakcji, potem juz klasycznie gaz i hamulec w podłogę i aktywuje się właściwie od razu, nawet jak się jeszcze obroty nie ustabilizują).

Nie wiem czy jest przed 2kkm bo przez pierwsze kilka tysięcy kilometrów nie chciałem tak mocno katować samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomekwozniak wychodzi na to, że rdzawy nalot to norma. U mnie to sie pojawia ciągle i u innych też w innych modelach. Pasta autosol i co kilka tygodni trzeba przetrzeć żeby się świeciło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas, takie launch control z zapalajaca sie flaga ?

U mnie tez jest ale bez flagi :) Nie wiem czy to wina tego ze mam juz auto z WLTP i wszystko co sportowe bylo w tym 530 zostalo zabrane.

T.

Z oczywiście mówię o przewidzianym przez fabrykę launch control z flagą flagą. Takie bez flagi to jaiś self launch kierowcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Lukas, takie launch control z zapalajaca sie flaga ?

U mnie tez jest ale bez flagi :) Nie wiem czy to wina tego ze mam juz auto z WLTP i wszystko co sportowe bylo w tym 530 zostalo zabrane.

T.

A masz sportową skrzynie ? Bo jeśli masz zwykła to nie ma launch control.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z moich obserwacji wynika, ze LC dziala jak chce. Czasami sie uruchomi a czasami nie, generalnie lipa. Widzialem tez jakies filmy z porownan bodajze m5 z jakimis innymi autami i redaktor stwierdzil ze LC w bmw jest do bani. Dziala z opoznieniem duzym lub sie nie uruchamia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zgłoś w serwisie, niech sprawdzają.


PS

Jeszcze raz żeby nie było wątpliwości: skrzynia w bok na sport, krótko wciśnięty przycisk trakcji (czyli pierwszy poziom wyłączenia), potem juz klasycznie gaz i hamulec w podłogę i aktywuje się właściwie od razu, nawet jak się jeszcze obroty nie ustabilizują. Co dziwne samochód może być na comfort, czy nawet eco pro, a flaga i tak się pokaże, aczkolwiek osiągi będą gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy możecie podać gdzie i za jaką kwotę wymieniliście wydech M-Performance? Czy możecie polecić jakiś dobry serwis do tej roboty? Ja zapytałem u swojego dealera o wymianę i "po oczach widziałem", że nie mają o tym pojęcia. Nie chciałbym oddawać takiej pracy komuś kto to będzie robił pierwszy raz.

Mam nadzieję, że nie będzie to kryptoreklama na forum, a jeśli coś to proszę bardzo o info na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.