Skocz do zawartości

Jakie wycieraczki do e46?


andrew09

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 200
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Daj znać jak kupisz. Też się wybiorę.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

Kupiłem 58 50, tak wychodziło w katalogu również.

Założę wieczorem, przetestuję, gdyby prawa była za długa to jeszcze są 48ki.

Przegubowych 8 - 10 zł/szt. Bez przegubowe koło 18- 22 zł/szt.

A, przegubowych ze spojlerem nie mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja postanowłem nie kombinować ze starodawnymi przegubowcami.

Kupiłem w ten weekend na giełdzie w Gliwicach oryginalne Bosch płaskie.

Kierowca 22 cale, pasażer 19 cali - i jest ekstra.

Nie mam czujnika deszczu - więc nie wiem czy go "zakrywają"

Budżet - 72 PLN za komplet. W takiej samej cenie można kupić na allegro z przesyłką.

Może i alca sa dobre. Ale w BMW jakoś widok marki "Bosch" na przednich wycieraczkach - bezcenny :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku już lat jeżdżę na ALCA. Najlepsze wycieraczki - tanie i dobre. Średni czas życia u mnie to okolice pół roku, ale pretensji nie mam, bo kilkanaście PLN to nie majątek, poza tym Bosche nad którymi każdy się tak spuszcza tutaj też mniej więcej żyły tyle samo, a koszt to już ponad stówka. Aha - nie mam ciśnienia na "płaskie" wycieraczki. technologia mi wisi, póki nie ma różnic zwalających z nóg. A w tym wypadku nie ma.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym Bosche nad którymi każdy się tak spuszcza tutaj też mniej więcej żyły tyle samo, a koszt to już ponad stówka.

 

Tłumaczy Cię to, że może nie czytałes mojego posta powyżej.

Budżet za komplet płaskich Bosch to 72 PLN a nie "stówka". Może niewiele - ale jednak czyni różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja postanowłem nie kombinować ze starodawnymi przegubowcami.

Kupiłem w ten weekend na giełdzie w Gliwicach oryginalne Bosch płaskie.

Kierowca 22 cale, pasażer 19 cali - i jest ekstra.

Nie mam czujnika deszczu - więc nie wiem czy go "zakrywają"

Budżet - 72 PLN za komplet. W takiej samej cenie można kupić na allegro z przesyłką.

Może i alca sa dobre. Ale w BMW jakoś widok marki "Bosch" na przednich wycieraczkach - bezcenny :norty:

 

 

Bezcenny widok Bosch? Napisałeś że 72 pln.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ale wiesz, Ty jeździsz kupić na giełdę, a ja w trasie nie będę zastanawiał się, gdzie kupić wycieraczki, więc albo jadę do najbliższego Lotosa, albo Bosch Service. I dla mnie to wydatek ponad 100, a nie 72 pln. Co nie zmienia faktu, że tak czy inaczej to grubo za grubo, żeby co pół roku wrzucić "około 100 PLN" do kosza. komplet ALCA w Casto kosztuje mnie poniżej 20 pln, więc... ;)

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ale wiesz, Ty jeździsz kupić na giełdę, a ja w trasie nie będę zastanawiał się, gdzie kupić wycieraczki, więc albo jadę do najbliższego Lotosa, albo Bosch Service. I dla mnie to wydatek ponad 100, a nie 72 pln.

To tutaj masz za 67 PLN z dostawą do domu - abyś nie musiał biegać "po Lotosach czy serwisach"

http://allegro.pl/wycieraczki-bosch-e46-accord-focus-corolla-mazda-6-i3926627969.html

NIe wnikam czy to dużo czy mało za takie wycieraczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie takowe nabyłem.Wycieraczka kierowcy rozmazuje i nie przylega jak powinna.Dlatego napisałem iż więcej nie chcę.

No widzisz - a u mnie jest OK.

Miałem oryginalnie Bosch przegubowe ( auto serwisowane w BMW ), ta od kierowcy była ze spoilerem. Ale wykazywały już zmęczenie.

A ponieważ we wszystkich pozostałych pojazdach mam płaskie wycieraczki, to kupiłem właśnie takie.

Nic nie rozmazuje, działa cicho i skutecznie. I długość jest dokładnie taka jak poprzednich.

Dla mnie OK. Może po prostu miałeś pecha lub masz niesprawne ramiona wycieraczek i pióra nie są dociśnięte właściwie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco - mocowania pasują, 58 kierowcy, 50 pasażera w/g katalogu jest ok, pasażera puki co na samym dole 2 cm na szerokości nie dochodzi, ale jest lepiej niż na ori bmw bez przegubowych.

Czyszczą super, są głośniejsze niż te "nowocześniejsze".

Jedyny problem, to jak mocno spikałem szybę spryskiwaczami, to wycieraczka kierowcy, jak na złość centralnie przed oczami przeskakiwała o jakieś 10cm zostawiając smugę i płyn, przy schodzeniu wycieraczki w dół, przy najszybszym i prawie najszybszym "wycieraniu"

Jutro jadę do zwaśnionego miasta obok mojego, to zobaczę jak się sprawdzi, przypuszczam, że pióra są mocno świeże i może dlatego, przy tym przeskakiwaniu wydobywał się odłos jak przy rozpadających się wycieraczkach w 126p.

Nie wiem czy ktoś miał takie problemy czy nie, może przejdzie a może mam pechową sztukę. Płyn jaki mam to Shell-owski zimowy.

Dam znać czy przeszło czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie również polecam wycieraczki ALCA mam je od kilku miesięcy, wersje bezprzegubową. Są ok, może prawa na końcu delikatnie rozmazuje ale chyba przez rozmiar. Nie pamiętam teraz jakiej są długości, musiałbym zmierzyć. Przy prędkościach rzędu 140-160 km/h nie rozmazują, nie skaczą, moze trochę jakby chlapią... Zgarniają wodę z szyby i przy powrocie jakby chlapią zwłaszcza przed samym kierowcą. Tak prosto opisane, wiecie o co mi chodzi... A co do kupna, są w każdej Castoramie, sam tam kupiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wczoraj kupiłem wycieraczkę Alca tzw "banana" od strony kierowcy w TESCO i fajnie zbiera tylko nie mieści się w te plastiki na ramieniu w które powinna wejść żeby lepiej się trzymała. Nie wiem jak zwykła wycieraczka tej firmy ale już nie oddam bo paragonu nie wziąłem :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Średni czas życia u mnie to okolice pół roku[...]

Nie chciał bym być nie miły ale może warto zaznajomić się z instrukcją użytkowania wycieraczek? Chyba, że trzaskasz miesięcznie 5 tys. km w warunkach ciągłego deszczu i śniegu.

 

Ja kupiłem wycieraczki przegubowe Bosch 50 tys. km temu (około 2 lata). Do dziś dzień wycierają bardzo dobrze - nie przeskakują, nie hałasują, guma się nie rozwarstwiła ani nie oderwała od stelaża, w ostatnich tygodniach jak auto wyglądało jak po miesiącu pracy w cementowni, a jazda za innym samochodem zmuszała do ciągłego używania wycieraczek i płynu nie było żadnych problemów z usuwaniem zabrudzeń.. Nie wiem może trafiłem na jakiś super sort.

 

Wycieraczki bez przegubowe mnie nie rajcują i nie wiem czemu wszyscy tak pragną je posiadać. Około 80% opinii jakie o nich czytam są złe. Sam miałem przyjemność widzieć ich sprawność na 4 różnych autach - E46, Celica, Corolla, Golf IV i jedynie w Toyota Celica wycierały bardzo dobrze (może ze względu na dużą w miarę płaską szybę), w pozostałych kaszana. Przegubowe również moim zdaniem wyglądają lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale odstają z prawej strony na dole, w pozycji zero.

Mi bosche po roku do duupy już były/

 

Bosche kupowałem dedykowane do bmw w zestawie do e46, przegubowe w intercarsie na fordońskiej. Jakoś w styczniu 2012r.

Alca kupiłem w Gordonie na bronikowskiego, są też w każdej filii/oddziale, np na gajowej.

Edytowane przez mikan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.