Skocz do zawartości

G30 540i xDrive M Sport


trusmar

Rekomendowane odpowiedzi

Trusmar, jaki masz kolor samochodu? Carbon black czy black sapphire?

 

Mamy 2xCarbon Black:) F10 miałem w Black Sapphire i chciałem cos zmienić. Właściwie to chciałem Alpin White ale zona marudziła i wyszedł Carbon Black, podoba mi się, ma fajną głębię. Rozważałem jeszcze Niebieski srodziemnomorski, ale mam jeszcze w garażu 4ke w Estoril Blue i chciałem coś co bardziej się różni odcieniem. W środku z kolei mam kość słoniowa w 4ce i w 5tce (w połączeniu z fortepianem). Choć do białego alpejskiego wziąłbym chyba koniak:)

Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak BMW proponuje zawsze opony o jednakowym rozmiarze w przypadku kół zimowych.

 

Dostałem dziś ofertę kół zimowych od dealera i widzę ze 18stki są równej szerokości, a 19stki mieszane, już nic nie rozumiem. Dlaczego niby przy 18 calach nie można zamontować mieszanego ogumienia a przy 19stkach już można ? :duh:

Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo felgi 18” maja taka sama szerokość a 19” mieszaną. To nie chodzi tylko o opony ale tylne felgi musza być szersze żeby założyć na nie szersze opony.

 

No tak, ale jeśli wrzucę zimówki na stockowe M Pakietowe 18stki, szersze z tylu, to może być problem? W Aso twierdzili ze na rozmiar 275/40/18 nie dają homologacji na zimę. Myślałem za na standardowe 18 stki wrzucę zimówki i będzie git:-/ wolałbym nie kupować 3ciego kompletu kół;)

Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bo felgi 18” maja taka sama szerokość a 19” mieszaną. To nie chodzi tylko o opony ale tylne felgi musza być szersze żeby założyć na nie szersze opony.

 

O czym Ty mówisz, przecież 18 też mogą być różnej szerkości a 19 właśnie tej samej...

 

Wracając do tematu kolegi trusmar to niestety ale najlepszym rozwiązaniem będzie sprzedać m pakietowy komplet 18" i kupić jednakowe wszystkie 4 felgi lub dokupić 2 felgi takie jak przednie czyli szerokości 8" i założyć 4 opony 245mm.

Bmw zaleca na zimę aby wszystkie opony były tego samego rozmiaru.

Przykład:

 

 

 

uPhW8if.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

No jeśli maja jedna szerokość to wrzuć cztery takie same opony.

 

Do kolegi powyżej: mówię o tych które mu zaproponowano a nie o wszystkich felgach świata, może zacznij czytać ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Również dostałem info w swoim bmw ze na zimę powinny być wszystkie takie same

 

kupiłem takie:

 

245/45R18 100V XL , Goodyear Ultra Grip RSC 8 Performance

 

Mega ciche ..68dB, indeks paliwa C, indeks przyczepności B , także fajne jak na RSC

 

4gOGX3J.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tez takie wezmę...

 

Właśnie zaskoczyli mnie tymi mieszanymi 19stkami na zimę... w zestawieniu które mi przesłali te czarne 19 M pakietowe są ewidentne rożnej szerokości :?: później wrzucę scan z oferty, może złe coś interpretuje.

Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem odpowiedź z ASO jeśli chodzi o opony na zimę:

 

"Właśnie tak to wygląda, że 19" mogą być z mieszanym ogumieniem na zimę.

Przy 19" BMW pozwala na taką opcję"

 

d0K0f5e.jpg

 

tylko dlaczego niby przy 18stkach taka opcja miałaby być niemożliwa? Może dlatego że komplety na 18stkach mają w ofercie tylko w równej szerokości, a ta cała homologacja to jedna wielka ściema:)

Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W ramach docierania/testowania namówiłem żonę na pierwszy wypad weekendowy za miasto naszą nową G30. W międzyczasie pękł pierwszy 1000km. Chciałem przetestować audio, ale wydech brzmi fajniej więc muzyka przegrywa na razie, może w drodze powrotnej. Nie spodziewam się zbyt wiele w tej kwestii bo mam tylko nagłośnienie HiFi Professional. Pewnie powinienem wziąć HK, ale w poprzednich F10 miałem HiFi Prof i mi wystarczało w zupełności (chyba nie jestem melomanem;) W mojej pierwszej konfiguracji było wszystko, łącznie z tymi adaptacyjnymi światłami (których brak mi wytykacie), komfortami, HeadUpem, domykaniem drzwi i innymi pierdołami, ale co z tego jak to było 530i, które znacznie gorzej jedzie i nie brzmi :( Jak przesiadłem się z 530i do 540i to stwierdziłem, że trudno nie będzie wypasu za 130k tylko za 60k, ale musi być ten motor. Nie żałuję ani trochę i wszystkim polecam, choć pewnie niektórzy ze mną się nie zgodzą i woleliby 530i na pełnym wypasie - kwestia preferencji. Wg mnie radość z jazdy przede wszystkim, a błyskotki jeśli budżet pozwoli:)

Rzeczywiście śliczne autko. Miałeś racje, środek to idealne połączenie. Normalnie idzie się zakochać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Eh jak ten czas szybko leci, minęło 2 lata, skończył się leasing, auto wykupione i już odprzedane, pora rozejrzeć się za czymś innym. I tu jest problem. Tym razem nie chcę już limo, a 8GC na razie tylko na zdjęciach można obejrzeć. Mocno zastanawiam się zatem nad AMG GT 4Door, co myślicie?
Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh jak ten czas szybko leci, minęło 2 lata, skończył się leasing, auto wykupione i już odprzedane, pora rozejrzeć się za czymś innym. I tu jest problem. Tym razem nie chcę już limo, a 8GC na razie tylko na zdjęciach można obejrzeć. Mocno zastanawiam się zatem nad AMG GT 4Door, co myślicie?

 

Jestem podobnej sytuacji.


Rozważałem AMG GT, ale nie leży wizualnie - wewnętrz i z zewnątrz (acz tu akurat tylko tył). Przygotuj się też na gorszy dźwięk, szczególnie jeśli miałeś MPPSK - AMG GT mają już filtry GPF i brzmi to daleko od tego, czego oczekuje się od AMG.


Ja prawdopodobnie zostanę przy piątce, ale poczekam do LCI. Nie widzę fajnych alternatyw, 8 GC wygląda świetnie, ale obawiam się, że to jest już zbyt duży samochód do miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, żeby chociaż była wersja LCI, a tak to żadnej zmiany, nawet wyposażenia bym nie zmieniał...


5tke planuję wziąć za rok dla żony służbowo-korporacyjną bezkosztowo zamiast 4ki GC którą obecnie jeździ. Mi AMG GT się podoba, 8ka zresztą też i serce puka za biało niebieska szachownicą, ale w ramach dywersyfikacji garażu poważnie rozważam AMG GT. Co do brzmienia to miałem nadzieje ze z opcjonalnym wydechem AMG będzie dawał radę...

Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.