Skocz do zawartości

G30 540i xDrive M Sport


trusmar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

 

Po 2 latach jeżdżenia modelem F36 428i MSport przyszła pora na powrót do serii 5. 428i przejęła żona, więc pomyślałem, że nie mogę być wolniejszy i wybrałem 540xi. Poniżej kilka pierwszych fotek (zrobię więcej jak poprawi się aura i trochę się nacieszę autem, bo póki co nie chce się wysiadać:)

 

 

 

ifVdXXG.jpg

z8vkp0y.jpg

JrELOae.jpg

UyYONol.jpg

yadpVu6.jpg

Edytowane przez trusmar
Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż brakuje więcej gadżetów, budżet nie był z gumy;) Kwestia priorytetów. W żadnym aucie nie brałem adaptacyjnych reflektorów wiec i tutaj były daleko na liście priorytetów, a ograniczenie budżetowe zostało osiągnięte duuuuzo wcześniej, cóż wymienię sobie żółta żarówkę na białą jeśli będzie mnie rzeczywiscie drażnić, choć nie sadze. Póki co inne plusy całkowicie przyćmiewają ten potencjalny defekt:-)
Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to prawda budżet nigdy nie jest z gumy ...ja spróbowałem ledy w X5 F15 ( całkiem przypadkiem ) i jazda nocą stała się genialna , a tak poważnie jeśli chodzi o tą „żarówkę żółtą” nie wiem czy wiesz , auto ze światłami ledowowymi ma zupełnie inne oczy , ringi są szersze bo kierunek jest wtedy w „brewce” nad ringami ...ale genialne masz za to felgi , wrzuć przy okazji specyfikacje , dużo masz przebiegu ? Jak u Ciebie spalanie ? Ja mam 2000km i sam nie wiem czy ten silnik się jeszcze układa czy już nie , generalnie nie przeprowadzałem procedury „docierania” od razu normalna jazda , pali 13, narazie 100% miasto, dużo korków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak wyglądają adaptacyjne, szwagier ma taką samą 540 jak ja tylko wypasioną po kokardą i nie wziąłem tych adaptacyjnych świateł i innych drogich bajerów z pełną świadomością, choć obiektywnie są fajniejsze te w wersji adaptacyjnej. Jeśli chodzi o felgi to byłem na nie zafixowany od początku, jakoś inne dostępne w m packu są zbyt grzeczne. Poza tym ten kolor jest praktyczny, za to rozmiar trochę mniej praktyczny;)

 

Ja mam dopiero 800 przebiegu. Planuje przejechać jeszcze 200 spokojniej a później ogień, bo wydech MP przy każdym musnieciu gazu wrzeszczy "push me harder";) Spalanie mam 13,2 na razie, ale jeżdżę głównie po wawie i okolicach tyle ze dość zachowawczo (staram się nie kręcić wyżej niż 5-max6 tys obr). Wydaje mi się ze w cyklu mieszanym będzie spalal około 11. Choć Szwagier swoim identycznym zrobił 5tys i twierdzi ze więcej. Ja jestem na to przygotowany poza tym przy tych osiągach i brzmieniu nie szkoda mi żadnego litra:)

Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spalanie mamy identyczne, pytałem nie pod kątem paliwa bo pierdo...e te spalanie ale zastanawiałem się czy mam już dotarty silnik. Ja u Ciebie komentuje a Ty u mnie o wydechu i fajnym garażu ;))) Oglądałem na YouTube jak brzmi ten wydech ....piękna sprawa .... pamiętasz może ile zajmuje montaż w serwisie? Jeśli to nie tajemnica , zdradź ile zapłaciłeś za wydech w Bmw z montażem?

Juz wiem dlaczego Twój tył wygląda jak od 550i ... :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wydech, końcówki, dyfuzor od 550i, czarne nerki i montaż wszystkiego zapłaciłem okrągłe 7k brutto. Montaż tego wydechu to bułka z masłem (550pln brutto jeśli dobrze pamietam) Była ostatnio promocja -25proc na akcesoria MP. Jeśli mam coś doradzić to do białej powinieneś zamówić carbonowe końcówki zamiast chromowanych jak u mnie. Z tego co słyszałem będą dostępne koło grudnia (ja nie chciałem czekać ;) do alpejskiej bieli z dyfuzorem carbonowym będzie konkret!
Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dotarcia to ostatnie 3 fabrycznie nowe BMW jakie miałem (2xF10 i F36) oszczędzałem do 1000km i było ok. Tutaj tez dłużej nie wytrzymam;)
Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ! Jazda 540i daje „radość z jazdy”

 

Pełna zgoda. Auto jest wspaniałe z tym motorem. Choć nadal od czasu do czasu lubię się przejechać 4ką żony, która jest znacznie niższa, słabiej wyciszona i zapewnia bardziej bezpośrednie wrażenia, masz również 4rkę wiec wiesz o co mi chodzi:) Niemniej jednak komfort G30 i charakterstyka silnika R6 robi swoje - wybieram 5tkę z mojego garażu:) BTW, moja 4ka wyglada tak:

 

xGGzkQF.jpg

KnCgwVM.jpg

Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach docierania/testowania namówiłem żonę na pierwszy wypad weekendowy za miasto naszą nową G30. W międzyczasie pękł pierwszy 1000km. Chciałem przetestować audio, ale wydech brzmi fajniej więc muzyka przegrywa na razie, może w drodze powrotnej. Nie spodziewam się zbyt wiele w tej kwestii bo mam tylko nagłośnienie HiFi Professional. Pewnie powinienem wziąć HK, ale w poprzednich F10 miałem HiFi Prof i mi wystarczało w zupełności (chyba nie jestem melomanem;) W mojej pierwszej konfiguracji było wszystko, łącznie z tymi adaptacyjnymi światłami (których brak mi wytykacie), komfortami, HeadUpem, domykaniem drzwi i innymi pierdołami, ale co z tego jak to było 530i, które znacznie gorzej jedzie i nie brzmi :( Jak przesiadłem się z 530i do 540i to stwierdziłem, że trudno nie będzie wypasu za 130k tylko za 60k, ale musi być ten motor. Nie żałuję ani trochę i wszystkim polecam, choć pewnie niektórzy ze mną się nie zgodzą i woleliby 530i na pełnym wypasie - kwestia preferencji. Wg mnie radość z jazdy przede wszystkim, a błyskotki jeśli budżet pozwoli:)

 

ed8oq9k.jpg

VRO9arE.jpg

FcdSUwu.jpg

jsvRORG.jpg

aaJPOqi.jpg

Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ! Jazda 540i daje „radość z jazdy”

 

Pełna zgoda. Auto jest wspaniałe z tym motorem. Choć nadal od czasu do czasu lubię się przejechać 4ką żony, która jest znacznie niższa, słabiej wyciszona i zapewnia bardziej bezpośrednie wrażenia, masz również 4rkę wiec wiesz o co mi chodzi:) Niemniej jednak komfort G30 i charakterstyka silnika R6 robi swoje - wybieram 5tkę z mojego garażu:) BTW, moja 4ka wyglada tak:

 

xGGzkQF.jpg

KnCgwVM.jpg

 

Piękna 4ka!!!!, kupując Żonie naszą bardzo chcieliśmy Twój kolor ale mieliśmy białą od ręki ( Coupe podobno słabiej się sprzedają ) na niebieską trzeba było czekać ....wyjechaliśmy białą...ale niebieska siedzi w głowie i pewnie gdzieś w przyszłości wróci....

Co do Twojego opisu wrażeń z jazdy seria 4 ...kurcze ... sam bym tego trafniej nie opisał...dokładnie to samo mowie kiedy znajomi pytają mnie czy się różnią 4 i 5 uwielbiam się przejechać 4ka ale również wybieram z garażu 5 :) :) :)

 

Jeśli chodzi o Twój post o 530i na wypasie czy 540i jestem tego samego zdania....sorry za wytkniecie ledow ...nie było to złośliwe, moim zdaniem masz piękne 540i i nie ma co szukać dziury w całym ze nie ma jednej lub drugiej opcji...bmw daje nam przywilej i komfort wyboru jedni wolą słabszy silnik i mega wypas, absolutnie nie krytykuje takiego wyboru, a jeszcze inni wolą mocny motor i nazwijmy to tak: "tylko potrzebny wypas " , pewnie znajdą się i tacy co wezmą najmocniejszy silnik i pełen wypas, o takich można by gadać ze za tą kasę można już mieć serie 7 ale własnie to jest piękne z bmw ze możemy wybierać a nie jak w Japończykach :) :) :) :) :) :) 4 wersje wyposażenia luna sol solplus prestiże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest lepsze niż 540stka: dwie 540stki:) Nałożyliśmy powłokę ochronną na nasze 5tki. Efekt jest bardzo fajny, zobaczymy jak to będzie wyglądać w użytkowaniu. Teraz trzeba jeszcze opony/koła zimowe zorganizować... Czy można zastosować ogumienie mieszane na zimę? Chciałbym zamontować zimowki na standardowe 18stki z M pakietu...

 

gnW8nPr.jpg

Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.