Skocz do zawartości

Nowe opony


Timac

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 449
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja właśnie dzisiaj założyłem nowe opony. Miałem podobne dylematy z oponami na tył. Na tylnej osi mam felgi 18' i szerokie 8,5'. Opony 225/45 są zbyt wąskie na tą felgę. Ja wybrałem 245/40. Wygląda ok. Jedzie też dobrze, ale przejechałem dopiero kilka kilometrów, więc za wcześnie na wnioski. Rozmiar opon do felg dobieralem z tabel na Oponeo.

 

Ja mam podobny plan. Jakie opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na opony całoroczne Vredestein Quatrac 5 przód 225/45 R18 95 Y XL i tył 245/40 R18 97 Y XL. Ortodoksi pewnie się teraz skrzywili na całoroczne opony. Na innym samochodzie zużyłem dwa komplety takich opon Michelin i byłem bardzo zadowolony. Nie ma problemu z przechowywaniem drugiego kompletu kół, z czekaniem w kolejkach na wymianę kół dwa razy do roku no i koszty. Jeśli ktoś dużo jeździ, to zakup dwóch kompletów kół ma sens, ale ja robię kilka tysięcy kilometrów rocznie.

 

Wrażenia! BMW kupiłem na run on flat Continental (225/45R18, 255/40R18). Były to moje pierwsze opony tego typu i pewnie już ostatnie. Twardo, bardzo twardo, a na jezdni z koleinami trudno było utrzymać auto na wprost. Fakt, że w ciasnych zakrętach ta twardość dawała poczucie pewności i można było szybciej. Straszono mnie, że zawieszenie w F31 jest zestrojone do ROF i jeśli założę inne, miękkie opony, to auto będzie niestabilne, będzie pływać na jezdni i nawet zdarzały się też wypadki z tego powodu. Przejechałem trochę ponad 500 km i jestem zadowolony z tych opon. Jechałem w dużym deszczu, szybko i na łukach. W szybkich łukach auto lekko się ugina, ale na pewno nie kołysze. Przy silnym bocznym wietrze i 200 km/h wiatr lekko buja karoserią, ale samochód jest stabilny. Jeszcze uwaga o rozmiarze z tyłu. Jest jak najbardziej ok, ale koło ma o 1,22% mniejszą średnicę i kiedy na liczniku mam 100 km/h, to nawigacja pokazuje 96 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

mi w serwisie mówili, ze nie moze byc mieszane na zime..

 

Bo zimówek nie znajdziesz z gwiazdką w nazwie (*atestowane i rekomendowane od BMW) w rozmiarach takich jak masz letnie mieszane. Więc najlepiej kupić całe koła zimowe, tylko, że 18 calowe mają moim zdaniem za wąskie opony (225 na 8 calowej feldze) więc jak odbierałem demo z ASO na takich kołach to wszystkie felgi były uszkodzone, a auto miało 6 tys. km przebiegu ... Wiec trzeba sięgnąć po 17 .... albo kombinować

 

A jak bym wolał zakupić opony dla tej felgi przód 225 tył 255 zimowe.. indeksy nie różnią.. Chyba to nie szkodzi.

:P Jaka właściwości jezdne to moze miec?

Ja mam mieszany komplet opon zimowych Pirelli na 18" felgach ori z M pakietu. Nie widzę żadnych przeciwskazań.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, w F30 xDrive mam mieszany komplet zimówek Pirelli Sottozero z słynną gwiazdką BMW oczywiście runflat. ASO nie widzi żadnego problemu. Z innej beczki, w poprzednim moim X3 miałem opony bez gwiazdki BMW, nie runflat, letnie Pirelli P Zero Scorpion, zimowe Michelin Alpin 5 i spokojnie, bez problemów jeździłem.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że z gwiazdką do opon jest podobnie jak z zalecanymi olejami do silników. Jest wiele opon i olei dobrej jakości, ale tylko niektórzy producenci tych rzeczy decydują się na wydanie pieniędzy na uzyskanie polecenia od producentów konkretnej marki pojazdów. Na pewno nie jest to tanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe pytałem o tę gwiazdkę w serwisie. Nikt precyzyjnie nie chciał odpowiedzieć.

Ale zebrałem odpowiednie info na ten temat. "Rzekomo inna opona, inaczej zrobiona" A w rzeczywistości, chodzi tylko o gwarancję.

Po prostu jak coś się z oponą stanie, to BMW Ci ją odkupi xD Wystarczy kupić ubezpieczenie na opony i mamy to samo xD, tylko ze w BMW masz to na pare lat xD.. + dopłacasz do droższej opony + zmuszony do zakupu nowych FELG z oponami.

Chwyt marketingowy + wciskanie kitu, żebyście kupowali koła, a nie opony.

 

Mam felgi na lato, chcialbym kupic na nie opony, ale BMW nie zaleca xD bo 225 musi byc, a nie 255. Patrze i widze, ze jest od pirelii 255 na zimie, ale jest roznica. Nie ma gwiazdki BMW.. Czyli ;) ... zakup Pan nowe kola z oponami zimowymi od nas w promocyjnej cenie z dedykowanym rozmiarem 225 z gwiazdką.

 

Druga sprawa jakie to ma przelozenie, jak ktos ma 320d a ktos 335i xD. Co ta gwiazdka daje do mocy auta? No nic xD Bo to tylko ubezpieczenie nic wiecej + farmazony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dokładnie przyjrzysz, to jednak opony z gwiazdką są trochę inne. Jak porównasz identyczną oponę z i bez gwiazdki, to najczęściej różni się ona oznaczeniem na etykiecie EU. Zawsze opony z gwiazdką zużywają więcej paliwa. Moim zdaniem jest to spowodowane po prostu inna mieszanka gumy. Poza tym często te do BMW są głosniejsze

 

Tutaj przykład:

 

1. Opona z gwiazdką

Parametry opony Typ: Osobowe Sezon: Letnie Rozmiar: 225/45 R17 Indeks prędkości: W = max 270 km/h Indeks nośności: 91 = max 615 kg Inne: Run on flat Rok produkcji: 2017 Gwarancja: 5 lat od daty produkcji szczegóły Homologacja: Etykieta UE: E B 71dB szczegóły

 

Czytaj więcej: https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-p7-cinturato-225-45-r17-91-w-run-on-flat-/140549485

Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A.

 

2. Opona bez gwiazdki

Parametry opony Typ: Osobowe Sezon: Letnie Rozmiar: 225/45 R17 Indeks prędkości: W = max 270 km/h Indeks nośności: 91 = max 615 kg Inne: Run on flat Rok produkcji: 2017 Gwarancja: 5 lat od daty produkcji szczegóły Etykieta UE: C B 68dB szczegóły

 

Czytaj więcej: https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-p7-cinturato-225-45-r17-91-w-run-on-flat-#137705426

Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja ostatecznie kupiłem Dunlop SP WINTER SPORT 5 225/50 R17 98 V XL|FR i jestem mega zadowolony, przyczepność super na śliskim i bardzo zaskoczyła mnie cisza w aucie, a w F30 nie jest cicho jak wiemy. Są cichsze niż moje micheliny na lato. Ciekawe jak słychać te poniżej 70 dB.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zalozylem Continentale 18" z gwiazdka. Niesmowicie lepsza przyczepnosc i komfort prowadzenia w porownaniu do poprzednich Bridgestone i Pirelli. Wada jest ze wydaje sie byc dosyc glosne.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam o opony letnie RF i zwykłe interesują mnie Pirelli P Zero zwykłe i RF jakie doświadczenie z tymi oponami posiadacie, ja o ile się nie mylę dobre kilka lat temu na nich jeździłem i wydaje mi się że bieżnik schodził wolno, trakcja była ok, z tym że były dosyć głośne.

No i właśnie biorąc pod uwagę fakt że w kabinie f30/31 jest dosyć głośno zastanawiam się jak to jest na tych pirelkach , a następnie jak te zwykłe ze wzmocnionymi bokami spisują się na tym aucie(trakcja, pływanie itp), podobne zapytanie mam co do zwykłych Dunlopów SP Maxx GT i być może RT jakieś doświadczenia?

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatecznie kupiłem Dunlop SP WINTER SPORT 5 225/50 R17 98 V XL|FR i jestem mega zadowolony, przyczepność super na śliskim i bardzo zaskoczyła mnie cisza w aucie, a w F30 nie jest cicho jak wiemy. Są cichsze niż moje micheliny na lato. Ciekawe jak słychać te poniżej 70 dB.

 

67dB słychać tylko na mokrej lub szorstkiej nawierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie odnośnie opon zimowych dla 320d F30xd w Mpakiecie, fabrycznie jak pewnie wiadomo są letnie Potenzy przód 225/45/R18, tył 255/40/R18.

Czy jest możliwość montażu zimówek wszystkich w takim samym wymiarze 225/45/R18 i bycia w pełni zgodnym z zaleceniami BMW i brakiem ryzyka uszkodzenia felg?

Jeżeli tak, to co poradzilibyście z przykładowych:

- Continental ContiWinterContact TS830 P225/45 R18 95 V RUN ON FLAT

- Pirelli SottoZero 2225/45 R18 91 H RUN ON FLAT

(obie powyższe mają legendarne już *)

 

Jeżeli nie, to czy jest dozwolone mieszanie opon różnych producentów? Przykładowo:

- na przód - dowolne powyżej

- na tył - Bridgestone Blizzak LM-32 EXT 255/40 R18 99V XL , runflat, MOE, osłona felgi (MFS)

 

Będę wdzięczny za rzetelną podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jeśli masz drugi komplet felg o jednakowej szerokości to możesz założyć 4 takie same opony. Jeśli chcesz zakładać na letnie felgi o rożnej szerokości to i opony musza być w dwóch rozmiarach bo obwód kół nie będzie się zgadzał (węższa opona na szerszej feldze inaczej się naciągnie). Co do różnych producentów to nie mam pojęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimę nie można do F30 wrzucać 255 na tył, trzeba zejść na 225 i jako minimum dokupić 2 węższe felgi na tył. Założenie węższej opony na felgę od 255 nie wchodzi w grę, założenie na tył zimowych 255wywali błąd układów trakcji... zimowa opona 255 jest znacznie inna od letniej (ma więcej mięsa na bieżniku) i w F30 kończy się to wywaleniem błędów i chyba nawet zdławieniem auta do 80km/h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.