Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nigdy nie miałem aplikacji Carista na telefonie a ich adapter działa od pierwszego strzała.


Odnośnie tanich adapterów z Chin - wczoraj próbowaliśmy sparować je z telefonem kolegi - jakiś Huawei nowy model i okazuje się albo zupełnie nie widział adaptera albo nie chciał się sparować. Natomiast Carista poszła bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem aplikację i interface Carista ( jak polecano na początku tego wątku) niestety cały czas mam komunikat "adapter initialization failed" co może być przyczyną ??? bardzo proszę o poradę

Cyztalem na amzonie ze powinno sie adapter sparowac pjerw z aplikacja odcsristy a potem można z inną używać

U mnie Carista poszła bez żadnego problemu. Upewnij się że masz odpowiednie ustawieniu w opcjach połączenia.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałem aplikacji Carista na telefonie a ich adapter działa od pierwszego strzała.


Odnośnie tanich adapterów z Chin - wczoraj próbowaliśmy sparować je z telefonem kolegi - jakiś Huawei nowy model i okazuje się albo zupełnie nie widział adaptera albo nie chciał się sparować. Natomiast Carista poszła bez problemu.

 

W paru miejscach czytałem, że niektóre modele Huawei/Honor tak samo jak iPhone do współpracy m.in. z ELM327 potrzebują aby interfejs był wyposażony w BT 4.0 lub WIFI. Możliwe, że tutaj jest problem, bo większość ELM BT wyposażonych jest w BT 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie jakie było moje zdziwienie gdy wchodzę w apke patrzę i nie wierze reg zaplanowana V ,reg aktywna X sadza 24g popiół 7,87g dystans od reg 75 km .Po przejechaniu 20 km

reg zaplanowana v, reg aktywna v, sadza 30g oczywiście dpf się wypalił ale dlaczego po 100km i nie zerowało dystansu od ostatniej reg tylko dystans leci dalej...


Panowie po około 100 km poziom sadzy 24gr i widzę ,że reg zaplanowana V o co kaman ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy jeździe jedynie po trójmieście dpf wypala się co około 250 km. Procedura wypalania potrafi włączyć się nawet podczas wolnego przemieszczania się po mieście. Niestety efektywność jest wtedy słaba. Żeby poprawnie wypalić muszę wyjechać na obwodową. No i częste przyspieszanie to dużo sadzy dlatego najlepiej się w ogóle nie zatrzymywać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
podziwiam was.. dobry interfejs kosztuje na allegro 60-70zł.. a wy zamawiacie coś z pozornej oszczędności za 5-6 dolarów i czekacie miesiąc na przesyłkę, po czym dostajecie g*wno, które nie działa... gratuluję Janusze ekonomii i zakupów

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziwiam was.. dobry interfejs kosztuje na allegro 60-70zł.. a wy zamawiacie coś z pozornej oszczędności za 5-6 dolarów i czekacie miesiąc na przesyłkę, po czym dostajecie g*wno, które nie działa... gratuluję Janusze ekonomii i zakupów

Nie Januszem. Januszu.

Potrzebuje interfejs z wyłącznikiem dla wygody!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
interfejs z wyłącznikiem? icar v2 z ALLEDROGO, za 65 zł jak dobrze trafisz w tym dostawa na paczkomat, czyli praktycznie do samego wieczora jest szansa, że dojdzie jeszcze na drugi dzień...

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid111, po podłączeniu kabla telefon powinien zapytać jakiej aplikacji dać dostęp do USB, wybierasz Btool. Ewentualnie w ustawieniach aplikacji sprawdź czy Btool ma włączone zezwolenia 'Pamięć'.

Ewentualnie wymuś zatrzymanie innych aplikacji diagnostycznych jeśli z nich korzystałeś.


Jest nowa wersja publiczna 2.30

- Seria F: poprawka 'Reg. aktywna'. Dodane moduły FEM, REM i kilka innych. Powinno już czytać błędy z wszystkich dostępnych modułów

- Przy czytaniu błędów pojawia się teraz lista modułów dla danego modelu. Lista jest jeszcze niekompletna ale założenie jest takie że po wybraniu auta będzie widać listę modułów dla danego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis na trasie, (po ok 250km od ostatniej regeracji) regeneracja DPF załączyła sie sama - nie było wcześniej info nt regenereacji zaplanowanej - byc moze dlatego ze akurat jechałem autostradą i w momencie kiedy komputer zaplanował to spełnione były warunki i od razu sie odpaliła.

Pojawiło sie odpowiednie oznaczenie w polu Regeneracja Aktywna.

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzis dotarł ten 2 interfejs z wyłącznikiem czarny z chin telefon w ogóle nie widzi go

Poprawiam ten z wyłącznikiem też działa.

Nie widziało go bo już niby sparowany był . Tzn. Niebieski i czarny mają ten sam numer urządzenia. Dlatego nie pokazywał mi nowego urządzenia . Dopiero parujac czarnego na telefonie gdzie niebieski nie był jeszcze sparowany zauwazylem że ten sam numer urządzenia się pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.