Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko, to powiem mu zeby wiecej tak nie robil jak zlecam wymiane plynu hamulcowego.

 

nie lubie snuc teorii spiskowych, ale od tego skasowania zaczely smierdziec spaliny, nawet po trasie 600km. tak jakby dpf nie dzialal. stad zainteresowalem sie watkiem. Sciagnalalem wersje expert, zrobilem wypalenie i teraz zadnego smrodu z rury nie ma. zobaczymy czy sie utrzyma taki stan.

 

chyle czola przed tworca apki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge podzielić się swoimi, a ty pokaż swoje :)

 

https://drive.google.com/file/d/1PIi3sgBaKbXzaYg1QYUzaJiU2U1Uudjo/view?usp=sharing

 

U mnie coś za dużo powietrza pompuje i wywala od czasu do czasu błąd przepływki... nie wiem czy sama przepływka walnięta czy coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli błąd się pojawił i zapisał, to będzie w sterowniku do czasu aż go nie usuniesz jakimś programem. Błąd będzie nawet jak już nie występuje. Btool go pokaże. Jak nie pokazuje to znaczy że błąd noe wyskoczył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli błąd się pojawił i zapisał, to będzie w sterowniku do czasu aż go nie usuniesz jakimś programem. Błąd będzie nawet jak już nie występuje. Btool go pokaże. Jak nie pokazuje to znaczy że błąd noe wyskoczył.

 

Dzieki za wyjaśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

- jakie są progi wartości prawidłowych stanu DPFa? Chodzi mi szczególnie o ciśnienie wsteczne, Kiedy będę wiedział, że powinienem zaserwować autku regenerację DPFa?

- Czy planowane jest mozliwość zmiany jednostki ciśnienia z hPa na milibary? Pytam, bo u zanjomego mechanika na jego sprzecie pokazuje mu własnie w milibarach:)

 

Puki co podchodze do tego organoleptycznie tj Przed chemicznym czyszczeniem) na biegu jałowym pokazywał 120-130 milibarówi auto mega zamulone, po czyszczeniu pokazywał 12 milibarów i czuć, że odzyskał moc.

Na drugi dzień pokazał 40 milibarów, ale ubytku mocy nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aplikacji jest napisane ze 35 hPa to cisnienie graniczne dla biegu jalowego.

 

Sam sie zastanawiam czy po osiagnieciu tej wartosci wysylana jest informacja zeby rozpoczac regeneracje gdy zostana spelnione warunki temperatury i ilosci paliwa? czy jest jakis inny parametr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.