Skocz do zawartości

G30 M550i xDrive


kosa69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Ja jeszcze mam pytanie jak się tym autem jeździ w zakretach? Czy jest fun czy raczej czuć ze to ciężkie auto? Ja chyba także coraz częściej spoglądam na znaczek M oraz AMG. Czy jakiś salon ma w PL m5 do jazdy próbnej? Do końca leasingu jeszcze nieco ponad 2 lata wiec jest czas na myslenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 548
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pękło 50k km w mojej M550i. ZERO usterek. Olej wymieniam co 10k km.


Pozdrawiam tych co mówili mi żebym nie brał bo będzie stała w serwisie dłużej niż w domu :mrgreen:


Kocham to auto :)

 

Witam :).

Jakie spalanie po tych 50kkm? Widziałem w Twoich innych postach info, że średnia oscylowała w okolicy 12l/100.

Jakie prędkości na trasie masz i jak się wtedy zachowuje średnia?


Dziękuje za odpowiedź! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artic proszę nie pisz takich głupot. Nie ma żadnych szans żeby tym autem zejść poniżej 11 l/100.

Normalne spalanie latem to 12.7 a zima wzrasta do 13.7.

Żeby w trasie zejść poniżej 11 l to trzeba jechać jak emeryt. Wyniki poniżej 10 są nieosiągalne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trasie przy jedzie jak emeryt jest możliwe zejście poniżej 10 l. (ostatnio przejechałem 25 km jak emeryt i wyszło koło 8,4 l.)


Ogólnie średnio latem u mnie około 12-13 l i zima 14 l .

 

Panowie tak dla porównania powiem, że kolega mając nowe XC60 T5 (tam jest 2L benzyna) ma spalanie na trasie typu autostrada ok 12. W mieście to pod 15. Jeździ absolutnie lajtowo bez szaleństw. Wiadomo, że aerodynamika takiego auta jest inna. Waga chyba podobna do M550i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artic proszę nie pisz takich głupot. Nie ma żadnych szans żeby tym autem zejść poniżej 11 l/100.

Normalne spalanie latem to 12.7 a zima wzrasta do 13.7.

Żeby w trasie zejść poniżej 11 l to trzeba jechać jak emeryt. Wyniki poniżej 10 są nieosiągalne!

 

Następnym razem zrobię zdjęcie. W jakim celu miałbym pisać głupoty ??

Wyniki, które podałem - są z jazdy autostradą. Przy częstym wyprzedzaniu na jednopasmówce może być i 15l - jak ktoś będzie się ostrzej spinał.


Notabene auto pali mi mniej niż ISF z wolnossącą V8 5.0.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnia z 50k km to 11,7 l :)


Mieszkam w mieście, firmę mam poza miastem. Ogólnie na baku robię pomiędzy 500-650 km w zależności od tego ile jestem w trasie.

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jestescie magikami, zeby Wam V8 palilo ponizej 10l. Mi V8 wolnossakiem (a tu mowa o biturbo) udalo sie zejsc do 12l w trasie przy predkosci max 120 bo byla gololedz. Trasa 600km. Chyba nie umiem jezdzic.

 

Sam byłem zaskoczony. Poprzednim v8 ciężko było zejść w trasie poniżej 11l.

Co ciekawe n63tu3 wykazuje się większym apetytem na paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ruch duży, ograniczenia na każdym kroku a jak się nie pałuje to i turbo nie dmucha. Dodatkowo normy spalin wymuszają na producentach trzymanie jak najniższych obrotow przy stałej prędkości aby spalanie było małe, ciekawe jakie spalanie maja koledzy z m5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z 25 tys.km średnia 12,4 L w M550i, ale żeby zejść poniżej 10 L to musiałbym jechać na emeryta. Co ciekawe w M5 po przebiegu 1800 km komputer wskazuję 12,9L, ale auto jest jeszcze w trybie docierania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ktorzy kupujacy na wyrost

musza jezdzic jak emeryci

bo nie stac ich na paliwo

resetuja srednie spalanie pewnie jadac z gorki

i maja niskie zuzycie paliwa na pokaz


a jak ktos chce miec male spalanie

to niech kupi focusa 1.5-1.6 hdi moze sie zmiescis do 5l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, tą jazda z górki mnie zmotywowałeś :) dzisiejsza trasa Tarnów - Warszawa - Tarnów ok 600 km.

Do Kielc przez wiochy, w Kielcach korki potem dwupasmówka tempomat 160 kmh.

Średnie z całej trasy 9.8 l...


http://s1.fotowrzut.pl/EDGFTLBUIP/1.jpg


PS. Myślę, że nie ma właścicieli M550i, których nie stać na paliwo :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez kosa69

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruch duży, ograniczenia na każdym kroku a jak się nie pałuje to i turbo nie dmucha. Dodatkowo normy spalin wymuszają na producentach trzymanie jak najniższych obrotow przy stałej prędkości aby spalanie było małe, ciekawe jakie spalanie maja koledzy z m5.

Zrobiłem M5 10 tys. Pali 11,5 - 11,7. Przy szybkich przelotach autostradą 13-14 ( nieważne czy 160 czy 180 ). Wzrasta wyraźnie powyżej 190 ( ale tylko krótkie odcinki przejeżdżam 200 i więcej. W mieście pali ok. 25.

Poprzednio miałem M550i i palił około 0,5 litra mńiej przy moim stylu jazdy, czyli dzisiaj na kompie mam 11,5 a wtedy było jak pamiętam 11,1. Nigdy nie zszedłem do 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli w ogóle nie jeździsz w mieście,że masz taką średnią? Nigdy duże silniki nie palą dużo w trasie za to w mieście przeciwnie. Mialem w życiu ok 10 aut z v8 i trasa to zawsze 11-14L za to miasto 15-25 przeważnie 18 co dawało średnią ok 16.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w mieście mam nikły przebieg, generalnie wszystko to różne rodzaje tras i w różnych warunkach, czasami codziennie po 100 km drogami wojewódzkimi z prędkościami 90-120. Stąd takie spalanie. Poza tym, jak kupowałem M550 i M5, zużycie paliwa nie było istotnym czynnikiem wyboru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie specjalnie dla tego wątku skasowałem komputer i... narazie tylko przejechałem 300 km w ruchu podmiejskim oraz jakieś 30 km w ruchu miejskim. Jazda nienaturalnie wolna, średnia prędkość z komputera 51 km/h, spalanie 10.9 l, dzisiaj jadę w trasę na autostradzie Poznań-Torzym i zrobię test, pojadę równo 160 jak Artic. Nadal twierdze, ze zejście poniżej 10 l jest niemożliwe chyba ze mierzone chwilowo z górki i z wiatrem :wink: , ale dzisiaj potwierdzę.

Wystarczy kilka przyspieszeń na trasie, większy ruch na autostradzie lub wjazd do miasta chociaż na chwile i nie ma opcji na wynik poniżej 10-10.5 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosa ty wrzuciłeś wynik właściwie 10 l/100 a to jest realne przy bardzo spokojnej jeździe i jechaniu specjalnie „pod wynik”.

Artic dobrze, pojadę 140 i sprawdzę, przyznam, ze jeszcze chyba nigdy tak spokojnie nie jechałem na autostradzie, ale się poświęcę :wink: Jak dobrze cie rozumiem to nie jest średnia z całej trasy tylko z odcinka autostrady gdzie jechałeś 140? To może nieco zmieniać postać rzeczy bo ja cały czas mówię o średnim spalaniu a nie chwilowym na pewnym odcinku...?

Co prawda taki test powinno się robić na oponach letnich bo na zimówkach może być przekłamany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.