Skocz do zawartości

F11 problem z zamkiem lub klamka key less go


rockybor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Nie zamknie, bo wykrywa pilota w środku.

W sytuacji awaryjnej zawsze można skorzystać ze zdalnego otwarcia auta poprzez Remote Services na smartfonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Takie same objawy po krótkiej demonstracji Bang & Olufsen'a bez uruchomionego silnika.

Wizyta u mechanika:

- 80209B - Zamek centralny: przekaźnik dla układu odryglowania - Komponent uszkodzony

- 80209D - Zamek centralny: przekaźnik dla układu ryglowania - Komponent uszkodzony

- 8020D9 - Włącznik centralnej blokady do zamknięcia klapy tylnej - Zwarcie do masy


Dodatkowo straciłem zapamiętane stacje radiowe i brak możliwości zapisania przez dłuższe wciśnięcie przycisków 1-8

Wymieniłem bezpiecznik nr 14 (15A)

Wszystko działa.

rockybor - jestem twoim dłużnikiem :D

Pzdr,


Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Mam podobny problem z tylnymi drzwiami od strony pasażera. Gdy podchodzę do nich z kluczykiem to samochód sam się otwiera nawet nie muszę dotykać klamki. W zamku drzwi jak i we wlewie słychać jak zamek cały czas otwiera. Odłączyłem felerną klamkę (wypiąłem kostkę od oświetlenia i tą drugą) ale i tak gdy zbliżyłem kluczyk do drzwi to zamek wariował. Dodatkowo zauważyłem że samochód zaczął ciężko reagować na pilota. Czasami nie mogę go w ogóle zamknąć lub otworzyć. Czy to może być od tego, że ten zamek robi zwarcie? Co ewentualnie powinienem odłączyć by zamek przestał reagować na zbliżenie kluczyka do tych drzwi, czy może winny jest wlew paliwa bo tam też słychać jak cały czas otwiera. Proszę o pomoc i z góry dzięki za każde info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam mam podobny problem otwieram tylko klamka kierowcy a zamykanie tylko z pilota ..albo są odopięte albo uszkodzone ..będę pokolei rozbierał i oglądał następnie podłączał i szukał która robi zwarcie czy macie jakieś sugestie co jeszcze robić i gdzie szukać ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam. Mam podobny problem z tylnymi drzwiami od strony pasażera. Gdy podchodzę do nich z kluczykiem to samochód sam się otwiera nawet nie muszę dotykać klamki. W zamku drzwi jak i we wlewie słychać jak zamek cały czas otwiera. Odłączyłem felerną klamkę (wypiąłem kostkę od oświetlenia i tą drugą) ale i tak gdy zbliżyłem kluczyk do drzwi to zamek wariował. Dodatkowo zauważyłem że samochód zaczął ciężko reagować na pilota. Czasami nie mogę go w ogóle zamknąć lub otworzyć. Czy to może być od tego, że ten zamek robi zwarcie? Co ewentualnie powinienem odłączyć by zamek przestał reagować na zbliżenie kluczyka do tych drzwi, czy może winny jest wlew paliwa bo tam też słychać jak cały czas otwiera. Proszę o pomoc i z góry dzięki za każde info.

 


Mam identyczne objawy. Po odpaleniu auta, komunikat o słabym akumulatorze. Ktoś się już z tym uporał? Czy definitywnie któraś z klamek do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

Czy ktoś już rozgryzł ten problem bo mam takie same objawy - komunikaty o rozładowanym akumulatorze, uszkodzonym kluczyku, zużytej baterii oraz problemy z otwieraniem, zamykaniem i odpalaniem samochodu?

Proszę o pomoc bo nie wiem czy w pewnym momencie nie zostanę na lodzie gdzieś w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Mam problem z Key less go - system działa tylko z prawej strony. Natomiast strona kierowcy nie zamyka drzwi po dotknięciu przycisku a jedynie co to drzwi kierowcy działają na pociągniecie klamki i otwierają samochód. Prawdopodobnie lewa strona była naprawiana i pytanie moje brzmi- czy trzeba zakodować ten system z lewej strony? czy kwestia jest uszkodzonych klamek? ew. jak jest to kwestia kodowania to proszę o informacje w jaki sposób mogę to zrobić- posiadam kabel ETEN oraz e-sys.

Z góry dziękuję za pomoc ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem z tylnymi drzwiami od strony pasażera. Gdy podchodzę do nich z kluczykiem to samochód sam się otwiera nawet nie muszę dotykać klamki. W zamku drzwi jak i we wlewie słychać jak zamek cały czas otwiera. Odłączyłem felerną klamkę (wypiąłem kostkę od oświetlenia i tą drugą) ale i tak gdy zbliżyłem kluczyk do drzwi to zamek wariował. Dodatkowo zauważyłem że samochód zaczął ciężko reagować na pilota. Czasami nie mogę go w ogóle zamknąć lub otworzyć. Czy to może być od tego, że ten zamek robi zwarcie? Co ewentualnie powinienem odłączyć by zamek przestał reagować na zbliżenie kluczyka do tych drzwi, czy może winny jest wlew paliwa bo tam też słychać jak cały czas otwiera. Proszę o pomoc i z góry dzięki za każde info.

 


Mam identyczne objawy. Po odpaleniu auta, komunikat o słabym akumulatorze. Ktoś się już z tym uporał? Czy definitywnie któraś z klamek do wymiany?

 

Objawy miałem identyczne jak wspomniane powyżej. To samo. Podejrzewałem klamkę prawą od kierowcy bo nie zawsze zadziałała (otwieranie/zamykanie), do tego właśnie samoczynne odryglowanie drzwi, w dni upalne tyrkotanie (jakby ryglowanie/otwieranie non stop przez ok 30 sekund do 1 minuty) w okolicy wlewu. Komunikat o stanie naładowania akumulatora też. Brak kluczyka czy słaba bateria także. Postawiłem na klamkę, udało się zakupić używaną w identycznym kolorze z funkcją dostępu plus montaż ok 15 minut (bez żadnego kodowania) i póki co od miesiąca opisanych powyżej objawów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś już rozgryzł ten problem bo mam takie same objawy - komunikaty o rozładowanym akumulatorze, uszkodzonym kluczyku, zużytej baterii oraz problemy z otwieraniem, zamykaniem i odpalaniem samochodu?

Proszę o pomoc bo nie wiem czy w pewnym momencie nie zostanę na lodzie gdzieś w trasie.

 

Przed wyjazdem na urlop wymieniłem właśnie klamkę, problem znikł. Opisałem to powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

U mnie problem z zamkiem pojawił sie przy mrozach.

Sprawa wyglada następująco. Dostęp komfortowy otwiera jak i zamyka drzwi z klamki tak samo dzieje sie z pilota.

Po nocy drzwi otworzyły sie wsiadłem do auta ale już nie mogłem ich zamknąć. Po wielu próbach się zamknęły i już nie chcą się otworzyć wysiadanie niczym guslik od strony pasażera.

Po nagrzaniu auta udało się je otworzyć oraz zamknąć tak samo jak wejść i wyjść z auta jak by problemu nie było wcześniej.

Dziś niestety to samo.

I teraz pytanie zamek do wymiany a może klamka jakieś zwarcie robi.

Od czego zacząć?

IMPORT CZĘŚCI DO KIA I HYUNDAI CZĘŚCI NOWE ORYGINALNE ORAZ ZAMIENNIKI


KONTAKT ignacignac@poczta.fm

GG 22098562

kom 502100017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym komfortowym dostępem to są ciekawe historie. Opowiem swoją.

Wszystko śmigało aż miło do pewnego dnia kiedy zacząłem przełączać w drzwiach blokadę dla dzieci. Po jakimś czasie tylne prawie drzwi umarły, ale zamykanie auta z nich chodziło i otwierania kwestia była zamka. No i tak mi nie chodziło z 2 miesiące. Ręcznie zamykałem, znalazłem sobie nowy zamek po długich poszukiwaniach bo mam z dociaganiem, to był piątek, wiec zamówiłem, w sobotę widziałem się z kolega który ma takie samo auto, doszedł do klamki dotknął ręka jak doktor i od tamtej pory minęło 6miesiecy i wszystko chodzi aż miło. Wiec zamek wystawiony na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z klamką dotknął i mnie, jako że mam dość rzadko spotykany kolor to zamówiłem nową klamkę w kolorze czarnym. Czy ktoś z Was podmieniał plastikową obudowę? Może macie jakieś wskazówki jak ją zdjąć żeby nie połamać :)?


Edit. Udało mi się ją rezebrać. Górna części ładnie ochodzi jak wykręci się małą śrubkę w okolicy kabelków. Niestety dolny plastik jest raczej zintegrowany z resztą i nie uda się go przełożyć.

Edytowane przez Smorczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem rozwiązany.

Zawinięta uszczelka na drzwiach przy szybie minimalnie woda znalazla ujście i kąpało na zamek i linkę.

Co powodowało przy mrozach zamarzanie.

Zamek rozebrany osuszony nasmarowany linki wymienione na nowe.

I wszystko wróciło do normy.

IMPORT CZĘŚCI DO KIA I HYUNDAI CZĘŚCI NOWE ORYGINALNE ORAZ ZAMIENNIKI


KONTAKT ignacignac@poczta.fm

GG 22098562

kom 502100017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

u mnie też pojawił się ten problem, ale trochę inny, bo otwieranie i podświetlania wszystkich klamek działa tak samo natomiast z żadnej klamik nie działa zamykanie i muszę to robić z pilota. Raz przy którejś klamce przypadkiem dotknąłem i się zamknęło, ale potem próbowałem i już nie działało. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam, mnie też dopadła awaria klamki więc póki co odłączyłem wtyczkę od niej i będę szukał czegoś w moim kolorze.

Ale zauważyłem jeszcze jedna bolączkę . Nie działa mi centralny zamek w tylko jednych drzwiach. Tzn ryglowanie i odryglowania działa mi tylko w 3 drzwiach a jedne drzwi nie reagują na zamykanie/otwieranie poprzez pilota, przycisk w desce rozdzielczej oraz system keyless. Zaryglować drzwi mogę tylko ręcznie poprzez wciśnięcie rygla, odryglowanie działa poprzez pociągnięcie klamki (wewnętrznej oczywiście :wink: ) więc raczej żadne cięgno nie spadło, nie zacina się .Jak wiadomo za centralny zamek odpowiada bezpiecznik ,który jest w skrzynce za schowkiem ....ale jeżeli on by się spalił to nie działałby centralny na wszystkie drzwi. Czy są gdzieś bezpieczniki oddzielnie na każde drzwi czy od razu brać się za wymianę samego zamka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Czy trudno jest wymienić ową klamkę?

Też Mnie to dopadło.

 

łatwa robota. Otwierasz drzwi i na wysokości klamki będziesz widział gumową zaślepkę. Pod nią jest śrubka od klamki( na torxa 10 lub torxa 15-nie pamiętam dokładnie), odkręcasz ją i klamka już wyjdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zamienników zamawiałem klamkę z chin, działa bez problemu, jedynie kolor jest średnio dopasowany.


Dodam pytanie o działanie systemu komfortowego dostępu. Czy po otwarciu auta, czujniki otwarcia w klamkach pozostają aktywne? U mnie centralny zamek reaguje za każdym razem kiedy łapię za klamkę, jak otwieram już odryglowane drzwi wrażenie jest takie jakby się przyblokowywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.