Skocz do zawartości

Buczenie, rezonans przy niskich obrotach F10 520D


Zawisza82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie ruszyło się coś u Was w tej kwestii ?

też mam tezy, ze to może być dolot, albo coś z obudową silnika. Zastanawia mnie to, ze jak puszczam gaz podczas jazdy, prędkość obrotowa spada i w okolicach 2200- 1700 obr tez słysze buczenie/rezonans tylko słabiej nasilony. Ogolnie słychać to tylko na siedzieniu kierowcy i przy zamkniętej klapie silnika... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Czy coś udalo się ustalić w kwestii tego wycia/buczenia w n47. Dłuższy czas próbuje dojść co to, a u Wy macie podobne objawy. Auto ma zrobiony rozrzad, wyczyszczony dolot + nowe klapki kolektora. Egr sprawdzony , nie zacina się . Elektrozawor od zaworu obejsciowego chłodnicy spalin wymieniony, łącznik elastyczny wymieniony bo był pęknięty. Wyje jak schodzi z obrotów podczas zmiany biegów , bardziej słuchać to gdy silnik jest zimny, ale teraz gdy jest niższa temperatura efekt jest bardziej widoczny albo sie zbiegło z nasileniem objawow. Nie raz w ogóle nie było tego słychac.
BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie maja wypływu gumy bo nic nie drży. Słuchać jakby nieszczelność w wydechu albo przy turbo, ale wszystko szczelne. Brałem pod uwagę iż ten zmiennik łącznika elastycznego daje takie odgłosy gdyż w środku miał dodoatkowa siatkę wzmacniająco może tam sie tworzą jakie zawirowania... latem jakby problem był mało zauważalny i denerwujący teraz gdy zimno słychac nieprzyjemne odglosy. Widocznie chodzi o co innego myślałem ze może ktoś miał podobne odgłosy. Odgłos pojawia się przy niskich obrotach , gdy mróz jak odpalę auto to slychac świst turbo nawet na biegu jałowym, gdy ruszę nie przekraczają 1,5k obrotów przypomina jakby turbo się kończyło. Nie ma innych objawów zużytego turbo. Brak nadmiernych luzów , w ogóle nie puszcza oleju , żadnych błędów , auto jeździ bardzo dobrze tylko ten dźwięk. Jak się nagrzeje dosłownie po chwili jest lepiej, a latem w ogóle nie jest to denerwujące. Wystarczy ze chwile ostygnie nawet 30min znów czasami jest ten dźwięk, ale tez nie jest to reguła(czasami nic nie słychac).


Myślałem, ze może ktoś miał podobne objawy. Jakbym wiedzial ze to turbo to bym zmienił i po temacie. Obawiam się sytuacji iż wymienię, a dźwięk zostanie...

BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak po regeneracji turbosprężarki już 4 lata zauważ że te objawy sa gdy olej silnikowy jest zimny u mnie założyli jakis pierścień zwiększający ciśnienie oleju na turbinie i jak olej jest zimny to po prostu ciśnienie powoduje że zimny olej przeciskany wyje piszczy czy jak to zwał im wiecej obrotow tym wieksze cisnienie i bardziej wyje jak sie nagrzeje cisza.I tak bez zmian od 140000km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej nie to ... gdy wyjeżdżam z garażu/ zamykam. Nie raz słuchać takie „cmoknięcie” i jest cisza później odpalę auto nawet rozgrzane i nie raz się pojawia ten dźwięk, a nie raz nie. Już zglupialem.... brałem pod uwagę nawet przepustnice( źle steruje i powietrze w dolocie powoduje taki dźwięk). Podobny dZiwek wydaje jak się gasi auto, ale nie wiem jak sprawdzić jej poprawna prace podczas gdy silnik pracuje/ jedzie się autem. Brałem tez pod uwagę jakaś nieszczelność, ale wszystko na oko wydaje się ok. Dzwine jest to ze ten dźwięk pojawia się tez przy odpuszczaniu gazu podczas jazdy przy zamianie biegów (słyszalne głównie na nieskich biegach). Oczywiście biore pod uwagę ze to turbo wydaje takie dźwięki, ale czemu nie zawsze ten dźwięk występuje...
BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
U mnie w e90 n53b30a tez pojawiło się buczenie jak by osłona termiczna dzwoniła o wydech tylko przy obrotach 1000-1100 jest to bardzo irytujące. Możliwe że od pogody bo wcześniej tego nie było. Znalazłem jeden opisany przypadek gdzie winny był kat lub tłumik środkowy po ostukaniu ktoś zlokalizował luźny kawałek metalu w układzie wydechowym który dawał taki efekt. Jak dostanę sie na jakiś podnośnik to spróbuje ostukać wszystko:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


U mnie było słychać buczenie jak skręcałem w lewo i auto było przechylone. Wymieniłem poduszki silnika na nowe (oryginał BMW) oraz poduszkę pod automatyczną skrzynią biegów. Problem ustąpił - jest idealnie! :)

Polecam!

--

gv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 10 miesięcy temu...

Bardzo dziwne mam zachowanie na zimnym silniku... przeze pierwsze km rano.... i tylko jak mróz lub max 5 st,


w lecie nie.


gdy zahamuje do zera od 40-50km na h, czyli jest pewnie juz 4 albo 5 bieg,


słychac przez moment redukcji taki rezonans głośny z przodu czyli w obrębie silnika.... czy to skrzynia ?


po wymanie oleju w skrzyni, poduch silnika - bez zmian,


nie wymieniałem: poduchy skrzyni - bo jak nowa (przebieg 130tys) i łącznika wału, też jak nowy.


może to coś z wtryskami z rana ? no ale tylko to slychac ułamek sekundy przy zrzucie biegów już jak prawie auto stoi po zahamowaniu....


po 2 km już cisza....


bardzo to wkurza... a spokojne na zimnym hamowanie... takie silnikiem do zera i nic. Zero rezonansu, odgłosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki!


Faktycznie tu winne może wtryski.... tylko troche zagrzany i cisza.... to winnego chyba tylko w silniku szukać...


A dokładnie co byś radził wlać ? Ten środek do diesla oryginalny bmw?

 

Ten środek podobno jest dobry...

DATACOL - Z350305/317 ŚRODEK OCZYSZCZAJĄCY DO ZBIORNIKÓW Z OLEJEM NAPĘDOWYM

https://www.motofakty.pl/artykul/lepiej-zapobiegac-niz-leczyc.html

Lecz nie jest dostępny w sprzedaży detalicznej.

Można go kupić przez jakiś warsztat mechaniczny.

Adam Kunc zadeklarował się ,że przez jego ACS można złożyć zamówienie .Należy napisać do niego emaila....

http://acs-serwis.pl/


Koszt samego produktu to ok. 90,- / 300ml , ale do końca nie jestem pewny.

Edytowane przez Burza1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

U mnie bardzo dobrze sprawdził się dodatek od BMW. Dwa opakowania na zbiornik i wtryskiwacz wrócił do żywych, a hałasował na zimno mocno.

https://allegro.pl/oferta/bmw-diesel-additiv-dodatek-do-paliwa-100ml-9864923876

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No ja jestem po zabiegu,


troche to trwało bo mało jeżdzę w trasy.


wg zaleceń kruka, 2 opakowania bmw środka na bak,


potem na cały bak LIQUI MOLY DIESEL SPULUNG + jeszcze 1 opakowanie BMW (na wszelki wypadek) i żadnej vervy.


Dziś dopiero test zrobiłem, i jak ręką odjął....


nic a nic nie zatrzęsło budą.


POLECAM takie rozwiązanie - a rano silnik lepiej pracuje - ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Ja wlewałem najpierw na pusto i do pełna tankowanie. A drugim razem na odwrót.


Mam jeszcze jeden specyfik i zastosuje go na kolejny pełny bak:


https://allegro.pl/oferta/liqui-moly-regenerator-wtryskow-diesel-20450-5156-8822487911


Polecili mi w sklepie gdy kupowałem spulung.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.