Skocz do zawartości

Wybór między 320i, 320i GT a X3


Marko1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Już od kilku miesięcy poszukuję auta z nastawieniem zakupu czegoś z tak bardzo popularnych SUV-ów. Do tej pory sprawdziłem RAV4, Forestera, CX-5 oraz X3. Traf chciał, że z tego zestawu najbardziej przypadło mi do gustu auto BMW i silnie się z fokusowałem na tej marce. Przegląd internetu oraz opinie innych użytkowników odnośnie tego modelu, typowe usterki, koszty utrzymania doprowadziły do momentu że zacząłem rozważać zakup:

 

Seria3 320i ewentualnie 328i

Seria3 320i GT (ze względu na ilość miejsca w środku)

X3 28i

 

Na tym etapie właśnie seria 3 wygrywa z SUVem.

Ponieważ będzie to samochód rodzinny (2+2), dzieci jeszcze w fotelikach obawiam się o ilość miejsca na tylnej kanapie w zwykłej trójce. Jak to wygląda w praktyce przy takim zestawie. Czy możecie coś powiedzieć odnośnie kosztów utrzymania 320i a 320i GT. Czy są na porównywalnym poziomie czy GT to dodatkowe pieniądze do wydania. Na co zwrócić uwagę rozpatrując zakup tych dwóch modeli

Ze względu na krótkie dystanse i ilość km. przejeżdżanych rocznie (do 15k) celuję w wersje benzynowe. Na auto nie planuję przeznaczyć więcej niż 110k PLN. Chcę kupić auto które pozostanie u mnie przez najbliższych kilka lat.

 

Z góry dziękuję za wasze opinie i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trojka nie jest niestety autem rodzinnym , to Male wozidelko dla max 3 osob, subiektywnie dla mnie rodzinne auto to multivan sienna czy viano, z doswiadczenia dawnego mialem espace i wozilem 2 szkrabow i psa i bylo ok , ilosc bagazu potrzebna na 2+2 male dzieci dyskwalifikuje 3 ke na wstepie , nie wiem jak gt ... moze ten minivan Bmw bylby lepszy ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT na pewno dobrze sie sprawdzi, ale do niego bardziej pasuje diesel. W X3 28i pewnie nie zejdziesz ponizej 12l/100km co pokazuje rozklad sredniego spalania w tym modelu:

065b027f3860cb92.jpg

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kolega spalaniem się nie przejmuje przy tych przebiegach ;) wydaje mi się, że pisząc koszty utrzymania chodziło mu bardziej o serwis + usterki ewentualne.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEDAN wystarczy.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź z dziećmi do salonu i przymierz czy zwykła seria 3 wystarczy na Wasze potrzeby. Ciężko doradzić, bo różne rzeczy wozi się z dziećmi i jeden ma klamoty, które zmieszczą się do seicento, a inny nie zmieści się do VANa.

 

Z podanych przez Ciebie opcji największa będzie 3 GT, ale pytanie czy znajdziesz zadowalający Ciebie egzemplarz w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie 3jka sedan i kombi odpadły od razu, bo to auto kompaktowe, wielkości corsy-astry. Dwójka dzieci się z tyłu zmieści ale będzie baaardzo ciasno. X3 nie ma w środku dużo miejsca, zwłaszcza w bagażniku na tak duże auto z zewnątrz. 3GT było dla mnie, pomimo wielu niedoróbek i braków, takim złotym środkiem. Jeśli nie musisz jeździć BMW są inne lepsze auta...

 

Send with Tapatalk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ja tylko BMW :)

Wystarczy siąść do tych aut i porównać miejsce - może nie końca uściśliłem - chodziło mi o miejsce z tyłu na nogi.

Sorry ale w C2 jest z tyłu więcej miejsca niż w 3jce...

 

Send with Tapatalk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ma byc wieksze auto typu GT lub SUV, to czterocylindrowa benzyna raczej tam nie pasuje. Brakuje momentu, normalna jazda wymaga trzymania wysokich obrotow co skutkuje znacznym spalaniem.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przez ostatnie lata tak dzieci urosły/utyły czy niektórych ponosi..?

Mamy 3-jkę w sedanie i 12-latek jak musi jechać z tyłu nie narzeka, a wg mnie ma wręcz komfortowo z tyłu.

I wcale w poprzek nie musi siadać jak piszą niektórzy, że tylko 2+1 :shock:

Tak czytając niektórych to jest to auto dwuosobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki i uwagi. Kilka dodatkowych wątków do przemyślenia. Wygląda na to, że mój faworyt 320i pewnie odpadnie  Pozostałe dwa obejrzałem dosyć dokładnie już wcześniej. Jeżeli chodzi o GT to miejsca jest naprawdę sporo. Jak na moje obecne potrzeby to jeszcze jest zapas. Nie jestem już na etapie wózków, nosidełek, gondol i tego typu rzeczy (jak by się ktoś orientował w temacie :) ). Jeżeli chodzi o bagażnik to i przy 320 jest ok, gorzej jest niestety z miejscem na tylnej kanapie. Poza tym foteliki też robą swoje.

 

Przy GT jak i nawet przy X3 to spalanie tak się nie obawiam. Bardziej interesuje mnie serwis oraz awaryjność. Czy jeżeli chodzi o koszty utrzymania oraz awaryjność to czy 320i i 320GT to podobny poziom? Zakładam, że X3 wypada tutaj najgorzej jeżeli chodzi o tę kategorie.

 

Odnośnie cen to może, aż takiego wyboru nie ma przy tym budżecie ale jak przeglądam niemieckie serwisy to spokojnie z 2014 można coś wybrać jeżeli chodzi o GT. Zazwyczaj wersje nawet trochę doposażone i z gwarancją (póki co).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dzieckiem lat 70-tych i za auto dla czteroosobowej rodziny mielismy 126p. Obecnie do normalnej jazdy na codzien starczyloby nam spokojnie 5-drzwiowe F20. Jesli jednak czesto korzysta sie z auta na dlugie wyjazdy, gdzie trzeba w nim spedzic caly dzien i zapakowac ekwipunek na dluzszy pobyt poza domem, to zwykly sedan na pewno nie wystarczy. Przy wyjazdach urlopowych mam podobnie jak BadBoy zapakowany po brzegi bagaznik w GT i dodatkowo bagaz na siedzeniu pasazera.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dzieckiem lat 70-tych i za auto dla czteroosobowej rodziny mielismy 126p.

 

A foteliki mieliście w maluchu? Nie kwestionuję tutaj, że w f30 sedan się nie da ale to wspominanie maluchów widzę już któryś raz na forum. Sam mam córkę, i przeszliśmy gondole w e90, potem parasol Maclarena i faktycznie czasami jest ciasno. Max udało mi się wcisnąć:

 

- Żona + mała w foteliku z tyłu

- Plecak z przodu

- 2x walizka duża w bagażniku

- 1x podręczna walizka w bagażniku

- Wózek w bagażniku

 

Mimo tego kupiłem F30 też w sedanie i nie żałuję. Więcej miejsca = więcej gratów zabranych ze sobą. Można to zobaczyć po wszystkich combi, suvach itd. z pudłami na dachu. Co do gondoli to ten nie przesadzajmy bo są one używane tylko przez kilka miesięcy, da się przeżyć.

Edytowane przez 4rtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego kupiłem F30 też w sedanie i nie żałuję. Więcej miejsca = więcej gratów zabranych ze sobą. Można to zobaczyć po wszystkich combi, suvach itd. z pudłami na dachu.

Jeszcze 3-4 lata temu nie wyobrazalem sobie auta innego jak duze kombi. Teraz mam VW B8 w sedanie i wiem, ze nastepny bedzie Golf GTI, Fosus ST, a nawet moze RS. Niestety budzet nie pozwoli na 340i. Co sie zmienilo? Fakt, troszke dzieciaki podrosly, ale glownie to podejscie. Po prostu zabieramy duuzo mniej rzeczy. Nie wozimy juz rowerow tylko pozyczamy. Narty podobnie. Zadnych zbednych gratow, nawet sporo mniej ubran. Ogolnie wyjazdy sa tez przez to mniej meczace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam obecnie dwójkę małych dzieciaków i kupuję trójeczkę touring. Zdaje się, że jest ona dosyć rzadko polecana i kupowana. A szkoda, bo bagażnik jest całkiem spory (ok. 500 litrów) i do tego bardziej ustawny niż w sedanie. Co do miejsca z tyłu uważam, że wcale nie jest tak źle. Miejsca jest troszkę więcej niż w moim obecnym aucie (Mercedes C klasa W204), w którym spokojnie się podróżuje na długich trasach w 4 dorosłe osoby. A dzieci jednak zajmują troszkę mniej miejsca. No i nie ma tego opadającego dachu, co również jest bardzo ważne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Czytam nie których histerie i zastanawiam się co zaspokoi Wasze oczekiwania? Mercedes G 6x6 z paką??

 

Ja mam 185 cm, narzeczona 180 cm, mam 2 synów 150 cm i 140 cm (8 i 10 lat). My na przodzie mamy full miejsca, chłopcy z tyłu mega zapas. Bagażnik bez żadnych problemów starcza na 2 tygodniowy wyjazd w góry (narty poszły do kufra na dach). Nie było żadnego bagażu w środku oprócz jedzenia na trasę.

 

Zastanawiam się co Wy zabieracie i w jakich chcecie jeździć warunkach???

 

Dla wyjaśnienia samochód to BMW 3 w sedanie. Wcześniej była 1 i też było ok chociaż ciasno.

 

Dla dociekliwych, jeszcze wcześniej miałem Mazdę CX7 i wtedy też byłem w stanie zapakować go po dach.

 

Wg mnie jaki mamy samochód takie zabieramy bagaże ale to także doprowadza do zabrania niezbędnych rzeczy lub zapasu na 2 miesiące.

 

Podsumowując i tak przez 95 % czasu w samochodzie jeździ sam kierowca.

 

Pozdrawiam

 

Maciek

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jadac do PL f30 na tydzien z rodzina wygladalismy jak cyganskie auto- załadowane po dach...

prezenty dla rodziny itd

fotelik z tylu- i mialem moj fotel caly pokopany...

nikt mi nie powie ze f30 to rodzinne auto- jezdzilem e46/90 i f30 4 lata- wiem co mowie.

Jak tos jest minimalista rownie dobrze mozna polecic Skode Rapid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią podejścia, oczekuję drugiego potomka i mam zamiar dać radę z moją 4GC :)

3kę bym odrzucił ze względu na sedanowy bagażnik- nie ma opcji. Z jednym dzieckiem 4GC sprawdziła się idealnie. Dwójka też wejdzie, ale do bagaży to już będę musiał pewnie wytargać box z piwnicy :)

 

GT będzie idealne, jest bardzo przestronne. Tam to bym trójkę dzieci upchnął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A moim zdaniem idealnym autem rodzinnym jest f32, mam dwójkę dzieci 5 i 9 lat.

jak lecę samolotem z rodziną na wakacje to mam jakieś 200 - 250 litrów bagażu i wystarcza, jak jadę samochodem to mam około 450 litrów bagażu - i jak ma nie być ok?

 

inna sprawa zimą na narty - niestety z uwagi na kontuzję nie jeżdżę już na nartach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.