Skocz do zawartości

ile na poszczegolnym biegu???


kajak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Parę dni temu temu odebrałem swoją E-30 (320i) po baardzo gruntownym i kosztownym remoncie silnika.Mimo że wiedziałem iż mój silnik był konkretnie "przymulony" i tkwi w nim duży potencjał,to rzeczywistość przeszła moje oczekiwania.Na dwójce spokojnie doszedłem do 100 km/h i myślę,że był jeszcze zapas.

 

Swoją drogą jestem niezmiernie ciekaw jaka będzie Vmax?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok jest 87 przebieg 150 000 ale silnik jest 91 mam ja od 8 dni wydaje mi sie ze slabo idzie jak na silnik 2.0 moze to tylko zludzenie spodziewalem sie czegos wiecej. Zato na 3 kwskazowka obrotomierza wala za czerowne pole i jescze szla za usemke
kajak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj przeciagnelem do czerwonego na obrotomierzu i zdziwilo mnie ze skazowka sie cofla i roche zwolnil samochod to jest normalne?

 

:duh: wiem ze gdybym to skomentował odrazu po przeczytanie tego posta to dostalbym ostrzezenie :lol:

 

Wiec poczekalem i pisze na spokojnie...

 

To co zaobserwowales to bylo odciecie zaplonu, czyli ogranicznik obrotow zeby jakis laik co sie niezna na samochodach nie zarżnął sobie motoru. Potocznie "odcinka" :D

 

TAK to jest normalne !!!

 

O matko ... :worried:

Nie prosta lecz zakręt jest wyzwaniem ;)

http://img346.imageshack.us/img346/5111/bkp2kl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu temu odebrałem swoją E-30 (320i) po baardzo gruntownym i kosztownym remoncie silnika.Mimo że wiedziałem iż mój silnik był konkretnie "przymulony" i tkwi w nim duży potencjał,to rzeczywistość przeszła moje oczekiwania.Na dwójce spokojnie doszedłem do 100 km/h i myślę,że był jeszcze zapas.

 

Swoją drogą jestem niezmiernie ciekaw jaka będzie Vmax?

 

 

 

To jest to co niedotarte silniki lubią najbardziej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba troche wiecej, jesli dobrze pamietam to moja poprzednia 320 na 2 dochodzila do 90 km/h. Moze ma jakis dlugi dyfer, wiec 100 na dwojce byla by mozliwa. A profil opon ze wskazaniami predkosciomierza nie ma nic wspolnego - najwyzej z przeklamywaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze biegi u nas są przeważnie ktrótkie (co za tym idzie mocne). Ja posiadam 1.8 M40 z 90r na drugim biegu max ok 85-90km/h tyle ,że nie ma sensu tak ciągnąć na sam koniec!! Lepiej przecież deczko wczesniej zapiąć 3!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 316 ponad 200 tys km

 

Na jedynce - 60 km

Na dwójce - 105

 

Oczywiście na Pb 95 , jak zalałem 98 i zrobiłem test to na jedynce nie bylo zmian oprócz tego że lepiej sie wkręcał ,ale na dwójce pociągnołem już do 110 :D

Narazie E30 316 ,ale i tak wszystko wyprzedzam !!!

-------NEXT-------> E36 325

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 316 ponad 200 tys km

 

Na jedynce - 60 km

Na dwójce - 105

 

Oczywiście na Pb 95 , jak zalałem 98 i zrobiłem test to na jedynce nie bylo zmian oprócz tego że lepiej sie wkręcał ,ale na dwójce pociągnołem już do 110 :D

 

No to ladnie Ci licznik oszukuje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,czy moglby ktos podac osiagi e36 320i 92r(bez vanosa) interesuje mnie 1,2,3 bieg do odciecia,

Pozdro

 

To chyba forum o klasycznych E30 jest...

 

Dziwna dyskusja się wywiązała, bo prędkości osiągane na poszczególnych biegach zależą tylko od przełożeń w skrzyni biegów i moście. Nic do tego nie ma moc silnika, ani paliwo, ani inne takie wymysły.

NSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i licznik przekłamuje ,ale im mniejsze koła tym szybsze przyspieszenie a Vmax mniejsze , mniejsze koło chyba łatwiej i szybciej jest rozpędzić i odwrotnie ,tak na chłopski rozum

Narazie E30 316 ,ale i tak wszystko wyprzedzam !!!

-------NEXT-------> E36 325

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj z czystej ciekawosci przegonilem moje 1,8 gaznik i na II biegu wskazowka przekroczyla 100km.h przy niecalych 7tys obr. :shock:

 

Potwierdzam, moja e30 z tym samym silnikiem też pójdzie paczke na dwójce :P

Ile pójdzie na jedynce to nie sprawdzałem

BMW to samochody, reszta to tylko nieudane próby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie opony też mają znaczenie i to duze :!: Jest coś takiego jak obwód koła im niższy profil tym koło szybciej bedzie sie kręcić a zarazem prędkość na zegarze będzie większa :!:

Załuż sobie małe kółko i sprawdz prędkość a potem zrób to samo ale z dużym kołem :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.