Skocz do zawartości

330d 184 manual wysokie spalanie


krecius3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem 330d touring 2004 rok z przebiegiem 196 tyś km. W trasie przy spokojnej jezdzie pali jakies 7 litrów ale w miescie to paliwo w oczach znika. Minimum 12 litreów zgodnie z kompikiem. To mój pierwszy diesel i moze ja nie umiem jezdzic?? Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A nie bawisz sie moze tylnym napedem na zasniezonych ulicach ,bo to jest wciągające zarówno kierowce jak i paliwo z baku
Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi 3.0 pali 9 przy tych mrozach na automacie jazda mieszana czyli nieraz ekonomicznie nieraz zabawa z tynim napedem tylko nie jezdze krotkich odcinkow raczej powyzej 50 km

bmw e46 330d automat 204 ps

bmw e46 320d manual 150 ps

a3 110 ps ahf

suzuki gsxr 1000 k3 175 ps 0-200 7sek :P

bylo a6 c5 2.5 tdi quattro ake -mile wspomnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moim zdaniem wszystko ok zima mróz , a byście chcili żeby auto pliło 4 litry.

mam 2.0d w automacie i prze ciągłą jazdę na zimnym do roboty spala od groma. Za to w trasie jak na narty jechałem 7 litrów przy dość szybkiej jeździe.

Więc bez paniki a w bajki 5 litrów to nie ma co wierzyć.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi trasę Kołobrzeg - Wrocław spalił 5.4 l na dystrybutorze czyli jednak można , jazda w nocy czyli też swoje zrobiło ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Raczej nie szaleje autem. Jeżdzę do pracy 11 km ale ciągle swiatła itd. Za 2000 km zmiana oleju i filtrów. Może sie poprawi. Przy zakupie liczyłem na spalanie 12 ale 14 też da sie przeżyć. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziekuje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanowczo za duzo !! jezdze 530d w manualu ,po miescie w te mrozy dobija mi do 9 litrow ,latem przy normalnej jezdzie po miescie dochodzi do 8 . nie wliczam w to pracy webasta . na trasie jadac w miare dynamicznie ok 5.3-7 litrow [ lato, momentami 200km/h] jadac ostatnio w trasie po slizgawce wyszlo mi nawet !!!! 3.9 ! ale to juz extrema . oczywiscie wyniki sa z B.C ,no ale jak wielkie moga byc rozbieznosci . czesto czytam posty i zastanawiam sie o co tu chodzi ?! czy mam taki egzemplarz ? raczej wynika z tego ,ze duza liczba uzytkownikow ma problemy ze spalaniem . pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Raczej nie szaleje autem. Jeżdzę do pracy 11 km ale ciągle swiatła itd. Za 2000 km zmiana oleju i filtrów. Może sie poprawi. Przy zakupie liczyłem na spalanie 12 ale 14 też da sie przeżyć. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziekuje!

Wymienisz filtry, przyjdzie wiosna i będzie zdecydowanie mniej palił.

 

Choć myślałem, że jeździsz krótkie odcinki... a tutaj odcinki po 11 km i 14l./100km ? Hmm... ciut za dużo.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jeżdzę do pracy 11 km ale ciągle swiatła itd...

 

Boże, znowu bajkopisarze o spalaniu się znaleźli. Chłop jezdzi po zakorkowanym mieście, przy mrozach. Sama grzałka zjada 1 litr, w tym silniku.

Moja sprawna 330da spalała w miescie 14-15 litrów. Zrobiłem wszystko, termostaty, przepływomierz, itp , i nie spadło. Ile ma palić silnik o pojemności 3 litrów, skoro mojej kobitki Polo 1.0 pali 10 l / 100 km w takich warunkach ?

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że nie masz się czy przejmować i że wszystko jest ok. Moja też pali (jeżeli 100% po mieście i średnia prędość to ok 20km/h) około 12-14 litrów na 100 km.

Jak będziesz słuchał kolesi co 90% jeżdżą w trasie a resztę po mieście a potem piszą że pali im w mieście 8 a może 9 to będziesz jeżdził po warsztatach i wywalał kase a to i tak nic nie da.

Niektórzy są jeszcze lepsi. Kupili auto z silnikiem 200KM a po autostradzie jeżdżą 100 km/h bo im szkoda paliwa a póżniej się szczycą że auto im pali 5,5 l/100km.

Tak też się da tylko po co. Jak komuś zależy na ekonomice to niech sobie kupi Octavię 1.9 TDI a nie 200 konne BMW. 6 cylindrów trzeba nakarmić. na samym powietrzu nie pociągną!!! :nienie:

Pozdrawiam,

Mateusz


Najnowsze Mapy do Nawigacji 2014

http://chomikuj.pl/MapyNaviBMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pięknie dziekuje za słowa otuchy. Pozwole sobie rozwinąć niepokojece mnie rzeczy- chodzi o to ze jest problem z dogrzaniem. Dopiero w korkach i po 40 minutach dochodzi do pionu i trzyma a tak jest na tej kresce przed pionem i jak zaczne jechac za delikatnie to spada. To raczej nie jest normalne. Czekam na podpowiedzi i pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i masz problem wysokiego spalania rozwiązany !!! Nikt mi nie powie że samochód nie będzie więcej palił jak jest ciągle niedogrzany! Wymień termostaty i tyle a spalanie na pewno spadnie :cool2:

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy ostatnich mrozach i jeździe tylko do pracy i z powrotem (9km ww jedną stronę) pali ok 12-13 (śr. prędkość 20 km/h).

Jak jeżdżę dalej i nie w takie mrozy to zamykam się w ok 10 l/100km.

Jeżeli masz problem z niedogrzaniem to zainteresuj się termostatami ze wskazaniem na termostat EGR.

Ja wymieniłem najpierw termostat główny a i tak okazało się że sie nie dogrzewa przez termostat EGR (ale przynajmniej teraz mam oba nowe).

Po wymianie termostatów spalanie spadło :-)

Moje BMW 330d E46 Sedan '04 (manual) wciąga średnio:

http://www.motostat.pl/user_images/15057/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co temat o spalaniu diesla to utwierdzam się w przekonaniu, że dobrze zrobilem...

 

A mnie utwierdza w przekonaniu że źle zrobiłem... Na szczęście naprawiłem swój błąd... :D Nowy właściciel 330d parkuje na dworze i ma i jezdzi krótkie odcinki. Okreslił to tak: wir w zbiorniku. Ale jądac z Poznania do domu, ok 300km, udało mu się osiągnąć komputerowe 5,7 l czyli jakieś 6,5 l realne. Było jednak ślisko i jechał powoli.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pozwolicie to dopytam- Sa takie objawy ze jak jade bardziej dynamicznie to temp. rośnie ale jak zaczne eco drive to temp. spada. To samo na wolnych obrotach - temp.spada! Którym w takim wypadku termostatem się zainteresować??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie test temperatury na zegarach. Przy -18 stopniach u mnie temperaturę 86 stopni osiągnąłem po 10 km. Przy eko drivingu spada do 80 stopni. Wskazówka caly czas pion. Jest to normale zachowanie termostatu, który zaczyna się otwierać delikatnie dużo wcześniej. Niedopuszczalne jest opadanie wskazówki czyli spadek temperatury pniżej 75 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pozwolicie to dopytam- Sa takie objawy ze jak jade bardziej dynamicznie to temp. rośnie ale jak zaczne eco drive to temp. spada. To samo na wolnych obrotach - temp.spada! Którym w takim wypadku termostatem się zainteresować??

U mnie przy podobnych objawach rozwiązaniem była wymiana termostatu glównego.

Najszybciej dostaniesz pewnie u Tłokińskiego w ASO. Do mojego kosztował ok. 180zł. Być może spadnie i średnie zużycie paliwa po tym zabiegu :)

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.