Skocz do zawartości

Wymiana samodzielna koła z czujnikiem?


felixo

Rekomendowane odpowiedzi

Przez całe życie opony/koła wymieniałem w warsztacie. Teraz jednak auto garażuję, mam możliwość zrobienia tego samodzielnie.

 

Jestem przed zakupem kół zimowych. Kupię je przez internet, ale oryginalne, z dobrego źródła. Czy koła oryginalne bmw run on flat z czujnikami wymagają wyważenia, czy można zaufać wyważeniu "sklepowemu"?

Czy wymiana takiego koła z powodu czujnika to jakaś bardziej skomplikowana operacja?

Czy Wy sami wymieniacie całe koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujesz nowe koła, o ile ktoś podczas pakowania/wysyłania nie utrącił naklejonych ciężarków, to fabryczne wyważenie jest jak najbardziej właściwe.

Czujniki powinny się zresetować z poziomu menu (bez konieczności użycia komputera).

A jaki wzór/rozmiar wybrałeś na zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 cali, wzór obojętny, byle oryginalne BMW, tutaj już kwestia ceny.

 

Trochę jeszcze rozważam 16 calowe. Czy poza gorszym wyglądem i słabszym trzymaniem na zakrętach one mają jakieś zalety na mokrym i śniegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Na mokrym i śniegu nie, tylko na dziurawej nawierzchni zauważysz różnicę. No i mniejsze ryzyko pokrzywienia felgi przy jakiejś "niespodziance" ukrytej pod śniegiem/błotem. Chociaż jak dla mnie katowanie auta 16tkami to zbrodnia, 17 na zimę do F30 to minimum.

 

A przy okazji powiem, że po przesiadce z letnich 19" na zimowe 18" (oba zestawy ROF) różnicę widzę sporą w zakrętach i na nierównościach. Pływa jak Michael Phelps :lol: Jak ktoś bierze pod uwagę dobre i ciasne prowadzenie na zimowych kołach niech nie myśli o 17 czy 16tkach.

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę wyżej, z 18stek lato, wsiadłem na zimę 17" i bez ROF - Nokian A4 zwykłe, auto mniej pewnie jeździ, poza tym widać już ten cal róznicy i kółka wydają się dużo mniejsze (głównie pewnie przez wyższy profil opony, który optycznie pomniejsza, bo czarny).

 

nic mniej jak 17scie bym nie brał. Ja komplet nowych felg BMW + nowe Nokiany A4 + czujniki zamknąłem w 5000 brutto z FV23. - portal znany wszystkim ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko rozważam zakup 16 calowych ponieważ:

- Zimą mało jeżdżę, a jeżeli już to bardzo ostrożnie, szczególnie na zakrętach, nie potrzebuję szerokiego buta

- Drogi w mojej okolicy po zimie są słabe, jednak wolę na dziury bezpieczniejszy balon "60". W jednym z poprzednich aut wygiąłem zimą felgę 17 po spotkaniu z dziurą. Jej naprawa była kłopotliwa, nie chcę więcej takich przygód.

- Wygląd - ok, ale jak mówiłem mało jeżdżę. Głównie weekendy trasa, nie musi się podobać napotykanym po drodze zwierzętom ;-)

- Różnica w cenie (oszczędność 1500-2000 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

16 cali.... Trochę za mało ja z autem zamówiłem komplet koło V spoke 395 z dunlopami rf plus czujniki za niewiele więcej niż te 16stki w aukcji....

Na 17 będzie pewnie przeciętnie wyglądać przy mpaku ale 16 i profil 60 to już naprawdę jest duży balon....

Zastanów się jeszcze raz bo potem możesz żałować..

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tam gdzie auto w frankcarsie w Czestochowie.

Być może w takiej cenie bo przy zakupie auta dali dobry rabat....

Ale polecam Pana Marcina Mizere.

Przemyśl naprawdę bo 16 to póki co do mojego paserattu się nadają ;)

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

16 cali to był koszmar nawet w mniejszej F20. F30 wygląda na nich jeszcze bardziej żenująco.

 

Koła możesz zmienić pod domem, po wszystkim wystarczy zrobić reset RDC. Moje koła z leebmanna były wyważone do 0 bo sprawdziłem na maszynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy potrzebny jest jakis dodatkowy adapter do lewarka? W f30 jest niby specyficzny ksztalt punktu przylozenia lewarka, tak aby niemozliwe bylo uzycie standardowego sprzetu.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, ze nawet nie zajrzalem pod auto, ale standardowo punkt przylozenia lewarka w f3x powinien tak wygladac:

 

http://images82.fotosik.pl/184/a4d8641025c5e477med.jpg

 

Efekt przylozenia zwyklego lewarka lub pracy niezorientowanych wulkanizatorow :wink: :

 

http://images83.fotosik.pl/184/8018405f59cbfc75med.jpg

 

Chcac zmieniac kola samemu niezbedny jest odpowiedni adapter:

 

http://images81.fotosik.pl/184/859c45898b3c8045med.jpg

http://images81.fotosik.pl/184/ea785cf19ded66e3med.jpg

 

To kolejny manewr majacy zmobilizowac klienta do korzystania z uslug ASO.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ale jaja :lol: Sprawdzę zaraz jak wyglądają u mnie te podkładki, koła zmieniałem narazie 3 razy. U mnie podkładają takie gumowe kostki pomiędzy to coś a podnośnik. Cena tych nakładek bez zniżek to 70 zł / szt, czyli teoretycznie po paru latach można za niecałe 300 zł wymienić wszystkie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniajac samodzielnie trzeba sie chyba jednak wpierw zaopatrzyc w "takie gumowe cos", inaczej nie sposob podniesc auta zwyklym lewarkiem.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniajac samodzielnie trzeba sie chyba jednak wpierw zaopatrzyc w "takie gumowe cos", inaczej nie sposob podniesc auta zwyklym lewarkiem.

Da się, robiłem, nie zniszczyłem tych plastików. Zwykły lewarek, ale dokładnie przyłożony. Wiadomo, za kilka lat będą całkowicie zjechane, ale wymiana to nie problem, lub nawet zakup gumowego klocka i podnoszenie bez tych plasticzków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja kupiłem lewarek od E46 za 50,-

Pasuje idealnie do tego plastiku.

Służy mi dzielnie już kilka lat.

Obsłużył E82, E92, F11, F31 i F11 LCI. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.