Skocz do zawartości

Zmiana AUX na AUX/USB w e90


Peszko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 201
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

TCU ma oryginalnie sim włożoną, żeby ją zmienić rozkręcić tcu, potem moduł gsm, a i tak nie warto ponieważ innej nie przypiszesz karty. Oryginalna chodzi z serwisami bmw po wykupieniu pakietu, w polsce nieobsługiwany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mulf ma podane GND i +12V od razu po włączeniu stacyjki (lub po otwarciu drzwi, sterowane przez komputer, wszelkie moduły dostają wtedy napięcie), dzwięk leci po moście światłowodowym. Remote? Weź go z zasilania wzmacniacza audio od swojego radia, jakie masz hi-fi / 7 logic czy stereo? Tam pojawia się napięcie remote.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poniewaz pada mi MULF w E90, dzwonilem do firmy Skanbis z pytaniem o naprawe. Moga sie tym zajac. Modul musze wyslac do nich kurierem. Jednak twierdza, ze moga go naprawic ale bez samochodu nie sa w stanie mi go odpowiednio zaprogramowac.

 

Wiec mam pytanie: czy ktos w Wawie jest mi w stanie zaprogramowac/zakodowac ten modul tak, zeby wszystkie funkcje dobrze dzialaly (zakladajac, ze dostane od Skanbis naprawiony modul)?

 

Pytanie zadalem juz jakis czas temu w innym watku, ale nie dostalem zadnej odpowiedzi. Moze tutaj ktos cos podpowie/doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Poszukaj na googlach, na pewno macie sporo serwisów w stolicy

Albo zapytaj tutaj

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie ma potrzeby przepinania niczego w kostce mulf'a ( ja przynajmniej niczego takiego nie robiłem, a bluetooth działa). Potrzebna jest nowa kostka(obudowa), badz dostosowanie starej.

Co to znaczy że bluetooth Ci nie działa ? Zakodowałeś mulfa poprawnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanko :) nie będę tworzył nowego tematu:P czy wzmacniacz anteny to (czarny kabel z trzech) jest podpięty pod pin 13 w radiu??? Bo kurde mam podpięty remote wzmaka przy wzmacniaczy antenowym i jak wzmak się obudzi to giną stacje radiowe:P
Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie wogole nie kodowałem mulfa dodałem FA 6FL do cas i tylko tyle jak chce ncsem zgrac plik z mulfa wyskakuje mi błąd z połączeniem przy probie zgranie pliku, moze powinienem zmienic rok w FA na #0907 i przekodować sam moduł mulf, choc wydaje mi sie że i wtedy wywala błąd, tak przynajmniej chyna próbował jeden znajomy, jesli chodzi o bluetoot to w menu pisze telefoni niezaintalowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjecie pokazuje jakie ja mam kable we wtyczcie auta a jakie byly w odcietej wtyczcie mulfa2, nie moge przekodować mulfa w ncs wywala komunikat z brakiem łączności tak jak by moduł nie był zainstalowany ale usb chodzi nie wykrywa bluetooth nie moza go aktywować w menu idrive. acha nie mam też opcji FRM w ecu do przekodowania po dodaniu FA 6FL

 

http://images68.fotosik.pl/498/742de43ee27cfeb5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam czytałem kilka postów na temat kolekcji muzycznej zapisanej na dysku w bmw. Wszyscy pytają jak odkodować z formatu br4 do mp3. Ja mam problem w drugą stronę. Po zakupie auta usunąłem kolekcję muzyczną z dysku w bmw po to żeby zrobić miejce i wgrać swoją muzykę. Teraz używając pendrivea chciałem zgrać pliki muzyczne w formacie mp3 na dysk twardy w bmw.

Bmw przy wybraniu opcji importu informuje że na pendrivie nie ma "corresponding data" podejrzewam że nie widzi pliku / plików br4.

Jak załadować pliki mp3 na dysk w bmw przy użyciu pendrive?

Jak skonwertować pliki mp3 do br4? Czy wystarczy zmienić rozszerzenie plików?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy istnieje możliwość jakiegokolwiek zarządzania strukturą plików/katalogów na dysku w aucie (oprócz zmiany nazwy i usuwania, co jest dostępne z menu)?

Aktualnie mam zaimportowaną muzykę w katalogu "USB1", chciałbym natomiast zawartość katalogu USB1, czyli foldery z wykonawcami, itp. przenieść wyżej, na poziom katalogu USB1, tak aby po wejściu w multimedia pojawiała się lista/foldery (o jeden klik mniej).

 

OK, poczytałem trochę i wychodzi na to, że nie ma możliwości zarządzania strukturą.

Zawsze można z laptopem iść do auta i spróbować pojedynczo importować płyty...

Więcej info:

http://x3.xbimmers.com/forums/showthread.php?t=665898

http://x3.xbimmers.com/forums/showthread.php?t=529599

Niemniej jednak może jest jakiś nieoficjalny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to ja mam inne pytanie. Mam Navi Professional z dyskiem i dwoma USB. Ze podłokietnika odtwarza, ze schowka nie pojawia się w menu do importu/eksportu. W ogóle te menu są niewidoczne.

Problem:

"Niemiec gonił do granicy" bo zostawił audiobooki i inne niemieckie bzdury.

Nijak nie mogę tego usunąć. W żadnym momencie nie da się wywołać opcji edytowania, usuwania folderów, plików. Jedyne opcje możliwe to poza split screen, "RANDOM".

Czy te elementy menu są gdzieś ukryte? Można je włączać/wyłączać?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

u mnie jest cic S609A i S6VCA, na tej puszce eluminiowej za fotelami pasazera jest napisane combox telematik bn2000, retrofit kosztuje cos kolo 250euro z tego co sprawdzalem, czy jest jakas tansza opcja zalozenia usb w podlokietniku? mam na mysli kupno czegos uzywanego na alledrogo. jezeli tak to co potrzebuje, czytalem i mam metlik w glowie. czy mam wyrzucic ta puszke alumniowa telematik i kupic mulf2?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam :8)

 

Czytałem już na ten temat, lecz nie znalazłem żadnej konkretnej odpowiedzi..

 

Mianowicie, chciał bym dołożyć gniazdo USB, żebym mógł podpiąć pendriva, i za pomocą i-drive, przeglądać pliki. Mam navi professional, i tylko złącze AUX.

 

Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolega ma CCC - bez dysku twardego więc nie będzie miał USB w schowku.

 

Tak możesz dołożyć USB do CCC. Sam to robiłem u siebie.

 

Musisz dołożyć:

 

Mulfa2 high

hub usb ( to można pominąć, jak nie musisz mieć instalacji jak w oryginale )

wiązke usb ( też nie trzeba koniecznie oryginalnej wiązki usb )

gniazdo usb do podłokietnika.

 

do podłączenia mulfa bedzie ci potrzebny światłowód. na koniec kodowanie i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.