Skocz do zawartości

Akcyza F10 rok 2017


chemik2000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 255
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moja ma teraz 160k km i jakbym miał zmieniać na jakiś r4 G30 to wole 530d F10 o wiele, jedynie brak mi head up w sumie tak wszystko co potrzebne mam na pokładzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

No, wreszcie ktoś zaproponował likwidację akcyzy na auta w ogóle.

Obawiam się jednak, że w dobie intensywnego rozdawnictwa - to niestety nie przejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie wreszcie skalkulowali, że nowa akcyza nie wyjdzie dobrze dla budżetu i projekt musiał upaść.

Zwłaszcza, że nasz światły minister finansów zakochany w owym budżecie :wink:

To uczucie jest chyba jednak utopijne - czyli skierowane do czegoś nierealnego...

A takie ładne slajdy w PP robi... przynajmniej w tym jest dobry :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechetnie to pisze ale wyglada na to ze temat mozna zamknac.

Skonczylo sie jak z przewalutowaniem kredytow frankowych ;)

 

Te herezje tez powinien posprzatac.

 

"W dniu 13 października br. minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki powiedział, że Ministerstwo Finansów pracuje nad nowym podejściem do opodatkowania, poprzez akcyzę, samochodów w zależności od wieku i pojemności silnika. Minister nie podał jednak żadnych szczegółów dotyczących projektowanych rozwiązań w tym zakresie.

 

1. Cytujesz wypowiedz z 13 pazdziernika

2. Wklejona grafika jest z gazetaprawna.pl z 27 pazdziernika

3. Ustawa ma byc czytana na dniach zeby zdazyla zostac zaaprobowana przez senat i przez prezydenta jeszcze w tym roku zeby weszla w zycie od 1 stycznia wiec logiczne chyba jest ze wszystkie detale (kwoty) sa juz dograne i 5x przeliczone. Nad projektem pracuje pewnie sporo osob wiec nie dziwne ze detale wyplywaja juz

 

Peace i trzymamy kciuki bo to wyglada na bardzo dobry projekt szczegolnie dla uzytkownikow aut premium - przeciez dzisiaj w realu odsetek takich powiedzmy F30 330d jest sladowy w PL, wszyscy sie rzucili przez ta cholerna akcyze na 328i/330i (analogicznie z F10 525d).

W chwili gdy za dodatkowe 500 E akcyzy mozna miec pancerne R6 N57 zamiast R4 N20/B48/N47 - mysle ze uklad sil sie szybko zmieni, jak dla mnie no-brainer :twisted: Roznica dla F80 z PS bedzie 50k PLN :norty:

 

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Nowej akcyzy nie bedzie:

 

Dochody budżetu państwa z akcyzy od samochodów za jedenaście miesięcy ubiegłego roku wzrosły do 2,07 mld zł, podczas gdy w całym 2015 roku wyniosły 1,894 mld zł - poinformował podczas czwartkowego posiedzenia sejmowej komisji finansów wiceminister finansów Wiesław Janczyk.

 

"W roku 2014 dochody budżetu z tytułu akcyzy wyniosły 1,642 mld zł, w roku 2015 było to 1,894 mld zł. Natomiast za roku 2016 chciałbym podać dane bez ostatniego miesiąca, dlatego że nie jestem jeszcze upoważniony do podania danych za grudzień. Wpływy za jedenaście miesięcy 2016 roku wyniosły 2,07 mld zł" - powiedział wiceminister.

 

"A zatem stawka tego podatku akcyzowego, nawet nie zmieniana, gwarantuje coraz większe wpływy (…) każdego roku. Warto nadmienić też fakt, że Polska jest krajem w którym nabywane samochody obarczone są tym podatkiem i ich właściciele płacą tą daninę w sposób jednorazowy, natomiast wiele sąsiednich krajów ma system podatkowy zbudowany inaczej, tak że samochody opodatkowane są co roku" - dodał.

 

Wiceminister przyznał, że rząd nie planuje wprowadzenia zmian w tym podatku. "Na dzień dzisiejszy rząd nie ma stanowiska co do tego w jaki sposób modyfikować ten podatek, uznając że dochody do budżetu państwa z tego tytułu są dość stabilne i rosnące" - stwierdził.

 

Wiceminister przypomniał, ze dochody z akcyzy zaplanowane w tegorocznym budżecie to 69 mld zł. "Z tego punktu widzenia owe około 2 mld zł są istotne, ale rząd dzisiaj nie jest pod żadną presją czasu co do uzyskania tutaj jakichś dodatkowych dochodów" - tłumaczył.

 

Obecnie stawka akcyzy od samochodów osobowych z silnikami o pojemności poniżej 2000 cm sześciennych wynosi 3,1 proc., natomiast stawka podatku akcyzowego od samochodów wyposażonych w większe silniki wynosi 18,6 proc. Podatkiem akcyzowym objęte są samochody po raz pierwszy rejestrowane w Polsce zarówno nowe, jak i używane sprowadzone zza granicy. Podstawa opodatkowania uzależniona jest od wartości samochodu.

 

Mly/PAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam, mam pytanie o ile procent można zanurzyć wartość samochodu by urząd celny tego nie kwestionowal chcę kupić 530 do rok 2011, cena około 15000 euro, wczesniej sprowadziłem e60 520 zapłaciłem 9900 e na umowie 7500 i wszystko przeszło w UC, powyżej 2 litrów akcyza od 15000 e wyjdzie około 12 000 zł, to duże nadużycie naszego państwa, nie praktykowane w innych krajach Unii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem czy zauważyliście, ale sposób naliczania akcyzy zmienił się ostatnimi dniami po cichu...

W stosunku do wcześniejszych wyliczeń wartość akcyzy może wzrosnąć o kolejny 1000pln...

"Dobra zmiana"...

 

Sent with handy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nie wiem czy zauważyliście, ale sposób naliczania akcyzy zmienił się ostatnimi dniami po cichu...

W stosunku do wcześniejszych wyliczeń wartość akcyzy może wzrosnąć o kolejny 1000pln...

"Dobra zmiana"...

 

Sent with handy.

 

rozwiniesz, jakie to zmiany?

 

a @kamil7777

ogólnie zasady są takie:

wartość auta z eurotaxu, odejmujesz VAT23%, odejmujesz akcyzę (3,1 albo 18,6%) i maksymalnie odejmujesz do 20% jeszcze i wtedy masz minimalną kwotę jaka przejdzie na umowie

co innego jak będziesz się opierał na opinii rzeczoznawcy, wtedy będziesz miał wartość auta wyliczoną, bądź też procentowo obniżoną; wtedy w UC wyliczą Ci akcyzę na podstawie wyceny, oczywiście jeśli jej nie podważą, oraz jeśli na umowie nie będziesz miał wyższej wartości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

rozwiniesz, jakie to zmiany?

 

żebym nie pomieszał - do tej pory koszta były mniejsze poprzez nie uwzględnienie w obliczeniach marży 20%, obecnie wytyczne przy wyliczaniu są takie iż ją również trzeba doliczyć do rachunku...

 

coś takiego na szybko znalazłem

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-rzad-wprowadza-wyzsza-akcyze-tylnymi-drzwiami,nId,2448939

 

niech żyje dobra zmiana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, super zmiany, też jestem ciekaw co kolega wyżej miał na myśli, chyba odpuszczę i kupię coś do 2 litrów, według twoich informacji jeśli dobrze zrozumiałem to np. gdy auto realnie kosztuje 60000 zł to mogę wpisać 39200 zł powinno nie być problemu? Czyli akcyza od tej kwoty powyżej 2 litrów to

7291 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.