Skocz do zawartości

Nowe BMW, jakie wyposażenie dodatkowe?


Dieego22

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat z pilotem poległem :( W przypadku bramy zarządzanej przez kogoś bez udziału zarządzającego nie udało mi sie zakodować pilota.

 

Co do HUDa a zegarów cyfrowych: zegar wyświetla o ile szybciej niz limit w danej chwili jadę. Robi to graficznie, nic nie muszę wyliczać. I to jest to wskazanie, ktore powoduje, że nigdy nie patrzę na HUDa. Nie potrafię sie zmusić. Wszyscy piszą ze hud jest must-have - dla mnie nie jest. HUD sprawdza sie przy nawigacji, ale i tak navi auta z RTTI przegrywa z Google maps w Polsce.

Dodam, ze kupując auto nie chciałem zegarów cyfrowych, a analog z rozszerzonym zakresem. W użyciu cyfrowe są jednak bardzo przydatne. Przekonałem sie bo auta z PS bierzesz takie jakie są dostępne.

 

Domykanie drzwi okazało sie nadspodziewanie miłym dodatkiem. Fakt, inni walą drzwiami. Ale zwykle jeżdzę sam (90%). Dopiero gdy wsiadam do auta bez domykania doceniam ten gadżet. Przyznaje ze to kolejna rzecz która moze sie zepsuć, i konfigurując auto na lata, zrezygnowałbym z niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do HUDa a zegarów cyfrowych: zegar wyświetla o ile szybciej niz limit w danej chwili jadę. Robi to graficznie, nic nie muszę wyliczać.

Mozesz to pokazac na foto?

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Akurat z pilotem poległem :( W przypadku bramy zarządzanej przez kogoś bez udziału zarządzającego nie udało mi sie zakodować pilota.

No tak, bo żeby wkodować pilota do lusterka trzeba mieć dostęp do sterownika bramy (aby "zautoryzować" nowego pilota)...

 

Co do 6WB, trochę dramatyzujecie :wink:

W trybie analogowym (a w takim jeżdżę przez 90% czasu) te zegary wyglądają jak analogowe. Z tym, że powiększają" się te cyferki na cyferblacie, przy których aktualnie jest wskazówka.

Natomiast ich niezaprzeczalną zaletą jest większa ilość wyświetlanych informacji oraz wygoda korzystania (np. wybór muzyki, przeglądanie telefonu - wtedy prawy zegar zamienia się w listę). Również w trybie nawigacji informacje nie są wyświetlane jedynie na dole, lecz przejrzyście na całym obszarze środkowym pomiędzy zegarami.

 

http://cdn.bmwblog.com/wp-content/uploads/Multifunction-Instrument-Display-04.jpg

 

Mozesz to pokazac na foto?

Koledze @pietiagoras chodziło zapewne o "smugę" która rysuje się na zegarze

http://i.ebayimg.com/00/s/MTYwMFgxMjAw/z/MWcAAOSwAYtWLh0r/$_3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dociąganie drzwi- wg mnie jest zbędne. Widziałem ten system w salonie. Jak się trzaśnie do zamknięcia to i tak ten system nie działa.

Tak a'propos dociągania - ten system aktywuje się zawsze, nawet jak trzaśnie się drzwiami (co wtedy nota bene nie ma większego sensu).

Generalnie jak najbardziej da się bez tego żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to na 100% zostaję przy analogowych jakoś nie trafia do mnie wnętrze z takimi "telewizorami" na desce rozdzielczej. Klasyczne zegary to jest to!

Też tak myślałem konfiguracjąc moją furę ale jednak skusiłem się na zegary w pełni elektroniczne z wyświetlacza. Po 2 latach powiem Ci że już za żadne skarby nie chciałbym zwykłych analogowych. Tylko panel LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ja prżed konfigurowaniem czegokolwiek dowiedziałbym się u dealera czy przyjmuje jeszcże zamówienia na 5tkę :D W Warszawie w Inchcape i w Bawarii już nie można :)

Swoją drogą BMW rozsyła już zaproszenia na prezentacje nowej serii 5 (w Warszawie 12 września).

Mam obawy czy iść, bo zacznę myśleć o sprzedaży aktualnego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – pokaz nowego BMW serii 5.

Prosimy uprzejmie o rezerwację terminu.

 

Dzień i godzina: 12 września 2016 r., godz. 20:00

Miejsce: Warszawa, (...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie rozumiem. Produkcja G30 ma ruszyć w listopadzie, pokaz w styczniu 2017 na targach w Detroit, a u nas premiera we wrześniu 2016?

 

Albo obwożą egzemplarz przedprodukcyjny albo pokaz jest multimedialny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkim podziękować za rady dotyczące wyposażenia.

Samochód skompletowany, zamówiony, teraz pozostaje czekać na odbiór.

Mam nadzieję że miesiąc minie szybko.

 

Teraz to G30 lepiej żeby był później to nie będzie żal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

14.09 w Warszawie jest planowany drugi pokaz nowej serii 5.

Najwidoczniej tym razem BMW zaplanowało zrobić "kontrolowany przeciek" tuż przed oficjalną premierą modelu na targach w Paryżu.

 

Z tego co wiem na chwilę obecną, ma być pokazany "prawdziwy" :) egzemplarz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.